آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰ , Wednesday 19 January 2022
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 38104
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ آبان, ۱۳۹۴ - ۰۷:۳۹
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان
 •   

  مدیرکل دفتر فنی سازمان نوسازی و تجهیز مدارس خبر داد

  ایجاد شبکه‌های آموزش در فضای مجازی برای دانش‌آموزان

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ حمید علیان‌نژاد در همایش منطقه‌ای کارشناسان معماری که شامگاه شنبه در دانشگاه فرهنگیان قزوین برگزار شد، با بیان اینکه باید در کنار تحصیل و علم‌آموزی زمینه تقویت روحیه معنوی دانش‌آموزان نیز فراهم شود، اظهار کرد: در این زمینه معماری و نوع ساخت‌و‌سازها بسیار مهم است که باید مورد توجه قرار گیرد.

  وی با اشاره به آموزش در شبکه‌ مجازی، یادآور شد: باید شبکه‌ای از آموزش در فضای مجازی شکل بگیرد تا دانش‌آموزان با مهارت‌های مختلف آشنا شده و در زندگی موفقیت‌های بیشتری را کسب کنند.

  مدیرکل دفتر فنی سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور از ایجاد نشاط و شادابی در فضاهای آموزشی به معماری، طراحی مهندسی و رنگ‌آمیزی در ساخت مدارس خبر داد و افزود: فضای مدارس کشور باید بسیار بانشاط و شاداب باشد تا دانش‌آموزان بتوانند با روحیه و انگیزه بهتری به تحصیل ادامه دهند.

  وی ادامه داد: با تجهیز آزمایشگاه، رنگ‌آمیزی فضای مدارس، ایجاد محیطی مناسب برای ورزش و زنگ تفریح، می‌توان به ارتقای کیفی تعلیم و تربیت دانش‌آموزان کمک کرد.

  علیان‌نژاد اضافه کرد: در اردوگاه‌ها و پژوهش‌گاه‌های دانش‌آموزی می‌توان بخشی از بلوغ فکری محصلان را شکل داد.

  این مسئول با بیان اینکه در نوسازی مدارس لازم است به آمایش سرزمین نیز توجه شود، عنوان کرد: با این توجه می‌توانیم از هدر رفتن زمان و هزینه‌های اضافی جلوگیری کنیم.

  مدیرکل دفتر فنی سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور با اشاره به بررسی وضعیت ساخت‌و‌سازهای مدارس در یک دهه گذشته، افزود: در این بررسی‌ها مشخص شد بعضی از مدارس که ظرفیت ۳۰۰ دانش‌آموز را دارد ساخته شده که در حال حاضر ۲۰۰ نفر در آن تحصیل می‌کنند و یا مدارسی ساخته شده که ۲۰۰ نفره است و ۳۰۰ نفر در آن مشغول به تحصیل هستند، که این ناهماهنگی در کاهش بازدهی دانش‌آموزان نقش بسزایی را دارد.

  وی با بیان اینکه باید از علم روز در احداث مدارس استفاده شود، خاطرنشان کرد: با این روش عملکرد ما نیز در آینده قابل دفاع بوده و رعایت مقررات ملی ساختمان در این راستا ضروری است.

  علیان‌نژاد گفت: برای انجام مقدمات اولیه مقرر شده تا یک تیم ۶ نفره فعالیت خود را در این حوزه شروع کنند و با شناسایی نیازهای معماری تمامی مسائل مربوط به احداث از قبیل مهندسی معماری رعایت شده تا طراحی بر اساس اصول و ضوابط علمی انجام شود.

  گفتنی است، در همایش منطقه‌ای معماری، سالار قاسمی مدیرکل آموزش و پرورش و جوانبخت مدیرکل نوسازی مدارس استان قزوین حضور داشتند و این همایش با حضور کارشناسان معماری نوسازی مدارس استا‌ن‌های همدان، زنجان، البرز، مرکزی و کردستان به مدت سه روز در محل دانشگاه فرهنگیان استان قزوین ادامه دارد.

   

  برچسب ها :

  نظرات