آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰ , Wednesday 19 January 2022
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 37933
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۲ آبان, ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۵
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > سیاسی
 •   

  ضرغامی در همایش جامعه اسلامی دانشجویان سراسر کشور:

  اعتقاد به «برد ـ برد» با شیطان بزرگ خلاف معارف قرآنی است/ رسانه‌های جهانی به دنبال نمادسازی فریبکارانه از مذاکرات هستند

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ عزت‌الله ضرغامی رئیس سابق سازمان صداوسیما در سخنرانی روز گذشته خود پنجشنبه ۲۱ آبان در همایش جامعه اسلامی دانشجویان سراسر کشور که در دانشگاه الزهرا برگزار شد به ایراد سخن پرداخت.

  برخی محورهای این سخنرانی به شرح زیر است.

  ضرغامی در این سخنرانی با اشاره به آیات (٧۶-٧٣) سوره اسری گفت: این آیات مبانی محکمی در نحوه مواجهه با شیطان بزرگ در اختیار ما قرار می دهد. مشرکان از پیامبر خواستند تا دست از مخالفت با خدایان آنان بردارد! در عوض با او دوستی و رفاقت خواهند داشت.

  وی افزود: این آیات نشان می دهد که دشمنان اسلام حتی به فریب دادن شخص پیامبر هم امید دارند و برای این هدف برنامه دارند.

  رئیس سابق سازمان صداوسیما در ادامه اظهار داشت: اعتقاد به «برد ـ برد» با شیطان بزرگ، به عنوان دکترین دولت در همه امور خارجی، خلاف معارف قرآنی است. منافع ما و آمریکا در منطقه ١٨٠ درجه در مقابل هم است. این هشدار از رهبری عین ایات قرآن است.

  وی ادامه داد: تعبیر «ضعف الحیوه» و «ضعف الممات» در مورد کسانی که فریب دشمن را بخورند، تهدید قرآن است. عذاب دو برابر در دنیا و عذاب دو برابر در آخرت.

  ضرغامی در مورد رسانه‌های غربی نیز گفت: دلارهای عربستان، رسانه‌های غربی را خریده است. بدیهی‌ترین اصول اعتمادسازی در شبکه‌های معروف و قدیمی غربی فدای این دلارها شده است. نمادسازی فریبکارانه از مذاکرات، توسط رسانه‌های جهانی و ناامید ساختن جهان اسلام از مبارزه با استکبار، از راهبردهای اصلی آنان است.

  رئیس سابق سازمان صداوسیما در مورد رابطه دانشجویان با دولت نیز گفت: دانشجویان باید با لحن نرم و دلسوزانه، اشکالات و نقاط ضعف دولتمردان را با استدلال و منطق و شجاعت و صراحت بیان کنند. جامعه اسلامی دانشجویان سابقه طولانی و افتخارآمیز در جنبش دانشجویی دارد و همواره در خط امام و رهبری حرکت کرده است.

  وی همچنین گفت: دانشجویان، رهنمود رهبری در خصوص تعمیق دانش دینی و سیاسی را جدی بگیرند و از معارف قرآنی، تاریخ اسلام و حوادث تاریخ سیاسی معاصر بهره گیرند.

   

  برچسب ها :

  نظرات