آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۸ بهمن ۱۴۰۰ , Friday 28 January 2022
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 37798
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ آبان, ۱۳۹۴ - ۰۷:۱۵
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  رهبر دموکرات‌های سنای آمریکا: همیشه در کنار اسرائیل خواهیم ماند

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ در حالی که نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی برای دیدار با مقامات آمریکایی به واشنگتن رفته، رهبر دموکرات‌‌های سنا ضمن دفاع از توافق هسته‌ای ایران و ۱+۵ تاکید کرد که واشنگتن همیشه در کنار تل‌آویو خواهد ماند.

  نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی برای دیدار با رئیس‌جمهور آمریکا و دیگر مقامات این کشور به واشنگتن رفته؛ طبق گزارش رسانه‌ها یکی از اهداف سفر بنیامین نتانیاهو تلاش برای قانع کردن واشنگتن جهت افزایش کمکهای نظامی سالیانه به تل‌آویو بوده است.

  به گزارش پایگاه خبری هیل، نتانیاهو که در کاخ سفید با باراک اوباما دیدار داشته، قرار است با مقامات ارشد کنگره آمریکا از جمله رهبران اکثریت و اقلیت جمهوریخواه و دموکرات سنا دیدار کند.

  «هری رید» رهبر اقلیت دموکرات‌های سنا که نقش مهمی برای پیش بردن برجام و مقابله با تلاش جمهوریخواهان جهت ممانعت از روند اجرایی شدن آن در آمریکا ایفا کرد، پیش از دیدار با نتانیاهو بار دیگر از برجام دفاع کرد.

  وی مدعی شد: «این مهم نیست که جمهوریخواهان چطور تفسیر نادرستی از توافق هسته‌ای ایران ارائه می‌دهند اما باید گفت که توافق یک هدف بلندمدت ممانعت از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای را محقق کرد و کاری کمتر از این نکرد».

  رهبر دموکرات‌ها در سنا تلاش برخی جمهوریخواهان با توسل به موضوع برجام برای «براه انداختن روایت نادرست رنجش» بین آمریکا و اسرائیل   را نکوهش و تصریح کرد: «تصویر دقیق و کامل، ‌تصویر قوت و همکاری و منافع مشترک(بین واشنگتن و تل‌آویو) است».

  هری رید افزود: «اسرائیل همیشه به این موضوع وابسته بوده که آمریکا در کنارش باشد و این موضوع برای همیشه باقی خواهد ماند. همه جا و هر زمانی آمریکا در کنار اسرائیل خواهد بود».

   

  برچسب ها :

  نظرات