آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۸ بهمن ۱۴۰۰ , Friday 28 January 2022
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 37774
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ آبان, ۱۳۹۴ - ۰۶:۱۳
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > ورزشی
 •   

  مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه - منطقه آسیا

  بیم و امید در اردوی شاگردان کی‌روش/ترکمنستان؛ تیمی با جهشی استثنایی!

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ تیم ملی فوتبال ایران از هفته هفتم رقابت‌‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه فردا در حالی از ساعت ۱۵ در ورزشگاه آزادی میزبان ترکمنستان خواهد بود که مصیبت‌های این تیم برای ۲ دیدار پیش‌رو گویا تمامی ندارد و هر روز اخبار جدیدی از اردوی این تیم به گوش می‌رسد که می‌تواند حتی روی نتایج دیدارهای آینده شاگردان کی‌روش نیز تأثیر بسزایی بگذارد.

  *آنچه که بر تیم ملی در هفته اخیر گذشت!

  تیم ملی فوتبال ایران تمرینات خود را برای برگزاری دیدار با ترکمنستان و گوام از جمعه گذشته در حالی آغاز کرد که اخبار دو روز اول این تیم تحت‌الشعاع بسته بودن درهای تمرین قرار گرفته و این موضوع حسابی سروصدا کرد.

  در ادامه بحث لباس‌های نامرغوب ملی‌پوشان یک بار دیگر مطرح شد و تیپ عجیب کی‌روش با گرمکن آبی رنگ نایکی‌اش این فرضیه را تقویت کرد که سرمربی تیم ملی تمایلی برای تمدید قرارداد حامی پوشاک تیم ملی نداشته و شاید یکی از دغدغه‌ها و نگرانی‌هایش برای ادامه کار در تیم ملی همین موضوع باشد.

  در این بین یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که دیدار با ترکمنستان را تحت الشعاع خود قرار داده بحث مصدومانی است که این روزها هر لحظه به تعدادشان افزوده شده و کار به جایی رسیده که دست کادرفنی برای انتخاب نفرات بسیار بسته‌تر از قبل شده است.

  قبل از آغاز اردو ابتدا سیدجلال حسینی به خاطر مصدومیت به تیم ملی دعوت نشد. سپس نوبت به منتظری و آزمون رسید تا با مصدومیت در دیدارهای باشگاهی خود، فرصت حضور در این دیدار روز پنجشنبه را از دست بدهند تا به این ترتیب به دشواری‌های کادرفنی برای این دیدار اضافه شود.

  آخرین موردی که اردوی هفته اخیر را تحت تأثیر قرار داد بحث نرسیدن ویزای یکسری از لژیونرها برای کشور گوام بود، که این موضوع نیز به تازگی به قوز بالای قوز برای شاگردان کی‌روش تبدیل شده است چراکه یکسری از این بازیکنان مانند تیموریان و عزت‌اللهی باید با زدن قید دیدار با ترکمنستان راهی کشورهایی که در آنجا فوتبال بازی می‌کنند، شده تا آخرین اقدامات برای دریافت ویزای گوام از سفارت آمریکا را انجام دهند.

  جمله این مصایب تیم ملی را در آستانه دیدار با ترکمنستان و سپس گوام در چالشی سخت و شرایطی دشوار قرار داده تا جایی که اگر این تیم نتواند نتیجه لازم را از این دو دیدار کسب کند؛ شاید خیلی زود مجبور به خداحافظی از رقابت‌های مقدماتی جام جهانی باشد.

  از سوی دیگر تیم ملی در بازی رفت دو تیم در هفته اول رقابت‌ها که در شهر داش‌‌‌آغوز ترکمنستان برگزار شد، برخلاف انتظار نتوانست کار را با قاطعیت آغاز کرده و مقابل حریف سبزپوش خود به یک تساوی نومیدانه دست پیدا کرد تا به این ترتیب این موضوع نیز نشان از کار سخت ملی‌پوشان در دیدار فردا داشته باشد و در صورتی که این تیم از سوی یوزهای ایرانی دست کم گرفته شود، شاید عواقب آن مانند دیدار رفت باشد و یک نتیجه ناامید کننده دیگر برای ایران به دست بیاید.

  با این حال در صورتی که تیم ملی بتواند از میدان پنجشنبه هر ۳ امتیاز لازم را کسب کند، یک بار دیگر با ۱۱ امتیاز می‌تواند به صدر جدول گروه D صعود کرده و به روزهای آینده یک بار دیگر امیدوار شود.

  در این روز تیم‌های ملی هند و گوام با هم به رقابت خواهند پرداخت و عمان نیز در این گروه به استراحت می‌پردازد.

  *یک جهش استثنایی از ترکمن‌ها و عقب‌‌گرد ایران

  تیم ملی ایران در آخرین رده‌بندی فیفا با ۴ پله سقوط در رده ۴۳ جهان ایستاد اما از سوی دیگر تیم ملی ترکمنستان با یک جهش خیره کننده موفق شد با ۳۴ پله صعود در رده ۱۲۱ جهان قرار بگیرد.

   

  **تاریخچه دیدارهای دو تیم:

  تیم ملی ایران قرار است برای هشتمین بار مقابل ترکمنستان به میدان برود. حاصل ۶ بازی قبلی این دو تیم ۲ برد برای ایران، ۳ تساوی و دو پیروزی برای ترکمنستان بوده است.

  تمام مصاف‌های قبلی دو تیم در زیر می آید:

  آذر ۱۳۷۵

  ایران صفر – ترکمنستان یک

  اردیبهشت ۱۳۷۵

  ترکمنستان یک – ایران صفر

  اردیبهشت ۱۳۷۵

  ترکمنستان یک – ایران یک

  مهر ۱۳۷۳

  ایران یک – ترکمنستان یک

  خرداد ۱۳۷۲

  ایران ۲ – ترکمنستان یک

  خرداد ۱۳۷۲

  ایران ۲ – ترکمنستان یک

  خرداد ۱۳۹۴

  ترکمنستان یک – ایران یک

   

  برچسب ها :

  نظرات