آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰ , Wednesday 19 January 2022
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 37731
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۹ آبان, ۱۳۹۴ - ۰۸:۴۴
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > سیاسی
 •   

  علوی در نشست خبری خبر داد

  دستگیری ۲۰ تروریست ترددکننده به عراق و سوریه، در مرزهای ایران/ ضربه به شبکه‌های تروریستی در شرق کشور

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام سید محمود علوی وزیر اطلاعات صبح امروز در نشست خبری با خبرنگاران اظهار داشت: ایام محرم و صفر از مقاطعی است که جریان‌های تروریستی برای ضربه به برنامه‌های عزاداری امام حسین (ع) جدیت بیشتری به خرج می‌دهند.

  وی بر همین اساس تاکید کرد: امنیت بی‌بدیلی که به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی در جمهوری اسلامی ایران حکم‌فرماست برای دشمنان بین‌المللی و منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران تحملش سنگین است. از این رو در طول سنوات گذشته سرمایه‌گذاری کرده و جریان‌های تروریستی را مورد حمایت خود قرار دادند تا به هر نحوی امنیت جمهوری اسلامی ایران را به چالش بکشند.

  وی با تاکید براینکه به لطف خداوند در سال‌های گذشته فیلم‌های مختلف تروریستی را سربازان گمنام امام زمان(عج) شناسایی کرده‌اند و جمعی از آنها و سرکردگانشان را به هلاکت رسانده و طرح‌های تروریستی آنها را خنثی کردند که بخشی از این موارد در مطبوعات به استحضار ملت ایران رسیده است.

  علوی تصریح کرد: این امنیت بی بدیل که دشمنان اسلامی را تحقیر کرده و از سویی دیگر در جای جای کشورهای منطقه و حتی فرا منطقه صدای انفجار در عربستان، پاکستان، کویت، فرانسه، تونس و ترکیه شنیده شد. مردم کوچه و خیابان جای خود را در جریان انفجارهای تروریستی از دست دادند.

  وی ادامه داد: دستگاه‌های مختلف اعلام کردند از جمله اهداف تروریست‌ها انجام عملیات تروریستی در جمهوری اسلامی ایران است که با هوشیاری سربازان گمنام امام زمان (عج) موفق نشده‌اند.

  وزیر اطلاعات گفت: از سویی دیگر فشارهایی که در جریان عملیات نظامی روسیه بر جریان‌های تروریستی در سوریه وارد شد و مجموع این‌ها باعث شدند دشمنان جمهوری اسلامی ایران تلاش خود را در جهت به چالش کشیدن امنیت جمهوری اسلامی ایران مضاعف کنند.

  وی افزود: همچنین در یک حرکت شیطنت‌آمیز بی بی سی در تلویزیون بیانیه ایمن الظواهری را قرائت کرد که از جریان‌های تروریستی القاعده درخواست می‌کرد اسلحه های خود را از روبروی هم برگیرند و به سمت جمهوری اسلامی ایران نشانه بروند. از این رو مجموع این ها باعث شد وزارت اطلاعات نسبت به جریان‌های تروریستی حساسیت یابد و کمیته عالی تکفیری با جلسات فشرده تر به موضوع توجه کرده که با حضور بنده و سایر اعضا جلسات از قبل ماه محرم آغاز شد.

  علوی تاکید کرد: به تمام ادارات کل در استان ها هشدار لازم را دادیم تا هشیاری خود را حفظ کنند و تمام حرکات مشکوک را زیر نظر بگیرند و به موقع به آن ها برخورد کنند.

  علوی تاکید کرد: علی‌رغم تلاش‌های دشمن برای انجام اقدامات ترویستی به لطف خداوند و با هوشیاری سربازان گمنام امام زمان (عج) تمام حرکات آنها خنثی شد.

  وزیر اطلاعات بر همین اساس گفت: در طی این ایام محرم و صفر ضربه به شبکه‌های تروریستی در شرق کشور و دستگیری ۱۰ نفر از عوامل تروریستی در گلستان، مازندران، تهران و سیستان و بلوچستان صورت گرفت.

  وزیر اطلاعات تاکید کرد: همچنین بیش از ۲۰ نفر از عوامل تروریستی ترددکننده به مقصد عراق و سوریه در مرزهای ایران بازداشت شدند؛ ضربه به تیم تروریستی در صفی‌آباد دزفول و دستگیری ۱۴ نفر عامل تروریستی که ۸ نفر ضاربین اصلی اقدامات تروریستی در استان خوزستان بوده‌اند.

  وی در ادامه این نشست خبری اظهار داشت: همچنین ضربه و دستگیری به تیم تروریستی تیراندازی به فرمانداری و چند پاسگاه انتظامی در شهر سوسنگرد در تاریخ ۹۴/۸/۱۶ که این افراد تحت حمایت کشورهای مرتجع منطقه هستند.

   

  برچسب ها :

  نظرات