آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۸ بهمن ۱۴۰۰ , Friday 28 January 2022
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 37684
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۹ آبان, ۱۳۹۴ - ۰۵:۵۰
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > ورزشی
 •   

  مصاحبه جنجالی کرار و واکاوی ناتمام اشتباهات داوری در 90

  از حضور داور نجات دهنده تا موضع‌ فردوسی‌پور درباره مایلی‌کهن و کی‌روش+فیلم

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ برنامه ۹۰ شب گذشته روی آنتن رفت و به بررسی اتفاقات فوتبالی هفته گذشته کشورمان پرداخت.

  سوال پیامکی این برنامه به مهم‌ترین دلیل اشتباهات داوران در این فصل اختصاص داشت.

  مخاطبان برنامه ۴ گزینه کافی نبودن دستمزد و بی‌انگیزگی داوران، کم‌توجهی به آموزش و ارتقاء سطح قضاوت، ناآمادگی جسمی و روحی داوران و ناهماهنگی بین دپارتمان و کمیته داوران را پیش رو داشتند.

   

  سعید آل‌وردی کمک داوری که جان محمد تیغ‌نورد بازیکن تیم فوتبال نفت آبادان را نجات داد اولین میهمان برنامه بود.

  وی در صحبت‌هایی درباره اتفاقی که در این باره رخ داد توضیحاتی را مطرح کرد.

  وی گفت: من ۵ سال است که در لیگ برتر قضاوت می‌کنم و ۱۵ سال است که داوری می‌کنم، در دقیقه ۸۵ این برخورد میان تیغ نورد و بازیکن خونه به خونه رخ داد و من سریعا خودم را بالا سر بازیکن رساندم و در همین هنگام دهان این بازیکن هم قفل شده بود، دندان‌های بازیکن را باز کردم و زبان او را با انگشت به حالت عادی بازگرداندم و عمل احیا انجام دادم و مشکل تنفسی این بازیکن برطرف و با آمبولانس راهی بیمارستان شد.

  وی افزود: تیغ‌نورد دهانش کف کرده بود و صورتش سیاه شده بود که خوشبختانه پس از اقداماتی که انجام شد، خطر رفع شد. پس از این اتفاق تیغ نورد فردای آن روز با من تماس گرفت و از من تشکر کرد.

  آل وردی گفت: پس از این کار به علت استرس زیاد و وضع وخیم بازیکن دچار سرگیجه شدم و با کمک مسئولان تیم خونه به خونه و برگزارکنندگان بازی توانستم به حالت عادی بازگردم و ۵ دقیقه باقیمانده بازی را هم به پایان برسانیم.

   

  *این فیلم را ببینید.

   

  فردوسی‌پور مجری برنامه ۹۰ اتفاقات رخ داده پیرامون تیم ملی فوتبال و موضع‌گیری‌هایی که دبیرکل فدراسیون فوتبال و کارلوس کی‌روش انجام دادند را تقبیح کرد.

  وی در ادامه صحبت‌های خود نسبت به صحبت‌های محمد مایلی کهن مدیر تیم ملی امید درباره تیم ملی موضع گرفت و گقت که وی عناد دارد.

  مجری برنامه ۹۰ مصاحبه کارلوس کی‌روش را هم بد عنوان کرد که هیچ کمکی به فوتبال ما نخواهد کرد.

   

  در ادامه گفت‌و‌گویی با اصغر باقریان مدیرعامل باشگاه سپاهان برقرار شد.

  اصغر باقریان مدیرعامل باشگاه سپاهان در گفت‌وگو با برنامه ۹۰ درباره حضور اسکوچیچ در سپاهان اظهار داشت: هنوز اسکوچیچ حضورش در سپاهان قطعی نشده است ما برای انتخاب سرمربی اهدافی را تعیین کردیم و به سه گزینه رسیدیم که یکی از این گزینه دراگان اسکوچیچ است و حضور وی منوط  به آن است که ایشان قراردادش را با تیم فوتبال فولاد فسخ کند.

  وی افزود: ایشان زمانی که فسخ قرارداد خود را با تیم فولاد به باشگاه سپاهان ارائه کند با وی مذاکره می‌کنیم.

  باقریان افزود: ما مستقیماً با اسکوچیج هیچ مذاکره‌ای نداشتیم‌ بلکه از طریق مدیر برنامه‌هایش ایشان درباره حضور در سپاهان تمایل نشان دادند  و ما هم گفتیم که پس از فسخ قرارداد با باشگاه فولاد می‌توانیم به مذاکره با این مربی بپردازیم.

  وی درباره دو گزینه دیگر سرمربی‌گری سپاهان افزود: دو گزینه دیگر سرمربی‌گری سپاهان هم خارجی هستند.

  باقریان درباره مصاحبه خود با خبرگزاری فارس مبنی بر اینکه تیم ملی باید التماس سپاهانی‌ها را بکند، گفت: بازیکنان سپاهان را تیم ملی تربیت نمی‌کند و مسئولیت آماده‌سازی آن‌ها باشگاه‌ها هستند و در نهایت باشگاه‌ها بازیکنان را در اختیار تیم ملی قرار می‌دهند.

   

  *این فیلم را ببینید.

   

  گزارشی درباره شکایت ژوزه مانوئل از پرسپولیس پخش شد و اشاره شد به اینکه پرسپولیس در زمان محمد رویانیان مدیرعامل سابق پرسپولیس سه قرارداد با این سرمربی پرتغالی منعقد کرده است و در پایان عنوان شد که احتمال دارد قرمزپوشان بابت شکایت ژوزه بهای سنگینی پرداخت خواهد کرد.

   

  *این فیلم را ببینید.

  جوابیه رویانیان مدیرعامل سابق باشگاه پرسپولیس هم به ۹۰ ارسال شد و مجری برنامه آن را خواند.

   

  *این فیلم را ببینید.

   

  گزارشی از حاشیه دیدار ذوب آهن و پرسپولیس پخش شد.

   

   

  *این فیلم را ببینید.

   

  هدایت ممبینی کارشناس داوری برنامه ۹۰ بود و درباره اتفاقات دیدار داوری ذوب آهن – پرسپولیس صحبت‌هایی را عنوان کرد.

   

  *وی اخراج دروازه‌بان پرسپولیس را اشتباه عنوان کرد و عنوان کرد که پرسپولیس نباید ۱۰ نفره می‌شد.

  *نورالهی به خاطر تکل خشنی که انجام داد باید به جای زرد کارت قرمز دریافت می کرد. در این صحنه کاوه رضایی هم به او فحاشی کرد که قابل لب خوانی بود.

  *رجب زاده در محوطه جریمه پرسپولیس به زمین خورد که خطا نبوه است.

  در ادامه جهانبازی داور مسابقه هم روی خط تلفنی برنامه آمد و این صحبت‌ها را تایید کرد و گفت که با هماهنگی با کمک داور این تصمیم را گرفته و او از صحنه دور بوده است و هیچ داوری نمی‌توانست خود را به سریعا به محل وقوع اتفاق برساند.

   

  *این فیلم را ببینید.

   

  آنالیز بازی ذوب آهن – پرسپولیس پخش شد.

  *این فیلم را ببینید.

   

  گزارشی از بازی استقلال مقابل فولاد خوزستان در جام حذفی که با برتری سه بر یک آبی‌پوشان به پایان رسید، پخش شد.

   

  گزارش داوری استقلال – فولاد پخش شد.

  *بر روی آرش برهانی خطای پنالتی توسط بازیکن فولاد صورت گرفت و بازیکن تیم فولاد هم می‌توانست اخراج شود که داور این تصمیمات را نگرفت.

   

  *این فیلم را ببینید.

   

  مصاحبه‌ جنجالی جاسم کرار که با یک شبکه عراقی داشت، پخش شد که در آن هافبک استقلال صحبت‌هایی را درباره حضور در جمع آبی‌پوشان، احتمال حضور ۸۰ درصدی در سپاهان و … صحبت‌هایی را عنوان کرد.

   

  *این فیلم را ببینید.

   

  دیگر میهمان برنامه ۹۰ فریدون زندی بود هافبک سابق تیم ملی و باشگاه استقلال تهران که به تازگی اعلام کرد که از دنیای فوتبال خداحافظی کرده است.

   

  وی درباره خداحافظی‌اش از دنیای فوتبال گفت که خیلی روی این موضوع فکر کرده است و این تصمیم برای او سخت بوده است.

  زندی افزود: به هر حال هر بازیکنی باید باید یک روز از فوتبال خداحافظی کند و من هم سرانجام این تصمیم را گرفتم.

  هافبک سابق تیم ملی فوتبال درباره مصدومیت وحشتناکی که گریبان او را گرفت، گفت: آن مصدومیت خیلی سخت بود، پس از آنکه پایم را عمل کردم در ادامه به من گفتند که پایم کج جوش خورده و یک عمل دیگر هم انجام دادم و به من گفتند که از فوتبال خداحافظی کنم که من قبول نکردم و انگیزه هم گرفته بودم.

  آرزو داشتم به استقلال بازگردم و با مظلومی و رحمتی در تماس بودم و به نظر می رسید مرا می خواستند ولی در نهایت نمی دانم چه کسی مرا نخواست.

  من ۴ ماه با قدرت با تیم تمرین کردم و نشان دادم آماده هستم و برای تست مرا خواستند و وقتی فردای آن روز با مسئولان تماس گرفتم پاسخگو نبودند. خیلی دوست داشتم حتی بدون گرفتن پول به استقلال برگردم. از زمانی که به ایران آمدم ، برخورد خوبی با مردم داشتیم و از آمدنم پشیمان نیستم.

  زندی در پاسخ به این سوال که از حضور در ایران و بازی در تیم ملی پشیمان نیست و اگر به عقب برگردد این تصمیم را می‌گیرد، گفت: پشیمان نیستم که ایران را انتخاب کردم و اگر یک‌بار دیگر چنین شرایطی برایم فراهم شد همین تصمیم را خواهم گرفت.

  وی ادامه داد: وقتی که به ایران آمدم دیگر در آلمان از من حمایت نشد.

  هافبک سابق استقلال خاطرنشان کرد: از ابتدا استقلالی بودم. مربیگری را دوست دارم و میخواهم در فوتبال بمانم .. ۳۵ سال سن دارم و آرزو دارم یک آکادمی مجهز و خوب در ایران تاسیس کنم.

  زندی درباره تماس درخشان با او هم گفت: از طریق واسطه‌ای پیشنهادی به من شد که به پرسپولیس بیایم اما من نسبت به این موضوع فکر و توجهی نکردم.

  فریدون زندی در انتهای صحبت‌های خود فوت هادی نوروزی کاپیتان فقید پرسپولیس را هم تسلیت گفت.

   

  *این فیلم را ببینید.

   

   

  *گزارشی از عملکرد لژیونرها در خارج از کشور پخش شد.

  گزارشی درباره عملکرد داوران در لیگ برتر فوتبال و حاشیه‌هایی که درباره قضاوت آن‌ها در دیدارهای پرسپولیس بوجود آمد به نمایش درآمد.

   

  *این فیلم را ببینید.

  * گفت‌وگویی با غیاثی و خسروی از پیشکسوتان داوری فوتبال کشورمان درباره شرایط داوری پخش شد.

  فریدون اصفهانیان در استودیوی برنامه ۹۰ حضور یافت و با حضور هدایت ممبینی درباره اتفاقات داوری به صحبت پرداختند.

  اصفهانیان در صحبت‌های خود گفت که اختلاف چندانی میان داوران ما در تست‌هایی که از آن‌ها گرفتیم نسبت به تست‌های بین‌المللی وجود ندارد.

  وی درباره صحبت‌های وزیر ورزش که اتفاقاتی که با قضاوت اشتباه داوران رخ داده را شبه‌برانگیز عنوان کرده، گفت: سلامت قضاوت داوران را تایید می‌کنم و هیچ شکی در این باره وجود ندارد و تصمیماتی که گرفته شده اصلا مهندسی شده نبوده است و این اتهامات به داوران ما وارد نیست.

  اصفهانیان درباره نحوه چینش داوران هم گفت: داوران را دپارتمان داوری می چیند و ما به عنوان ناظر حضور داریم و اگر موردی باشد تغییراتی هم اعمال می‌کنیم.

  ممبینی هم درباره گرفتن تست ملی از داوران هم گفت: داوران ملی نیز باید در تست بین المللی شرکت کنند و در تمام کشورها تست بین المللی که مورد تایید فیفا است گرفته می شود و این تست برای داوران ملی برای نخستین بار در کشورمان صورت گرفته و تخلف است.

   

  *این فیلم را ببینید.

  برچسب ها :

  نظرات