آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۱ بهمن ۱۴۰۰ , Friday 21 January 2022
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 37461
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۶ آبان, ۱۳۹۴ - ۰۷:۲۰
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > فرهنگی
 •   

  زیر بازارچه کتاب/ هفته دوم آبان ۹۴

  آفتابی شدن کتابی دخترانه در پرفروش‌ها/ کامران‌ نجف‌زاده و «بابا لنگ‌دراز» باهم آمدند

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ هفته گذشته هفته‌ای سراسر ضد آمریکایی بود و گرو‌ه‌های مختلف هرکدام به طرقی فعالیت‌های ضد استکباری خود را به مناسبت تسخیر لانه جاسوسی یا همان سفارت آمریکا تدارک دیده بودند و کتاب‌فروش‌ها نیز از یا قائله عقب نماندند و کتاب‌های ضد استکباری خود را به مخاطبان معرفی کردند.

  «تاریخ مستطاب آمریکا» یکی از کتاب‌هایی بود که هفته گذشته مورد توجه مخاطبان قرار گرفت، تا جایی که در برخی فروشگاه‌ها به عنوان کتاب پرفروش معرفی شد. این کتاب، سیر تاریخی به وجود آمدن آمریکا را با یک زبان طنز بیان می‌کند که متن آن دست‌پخت محمدصادق کوشکی بوده و کاریکاتورهای آن را نیز مازیار بیژنی کشیده و انتشارات خاکریز ایمان و اندیشه راهی بازار کتاب کرده است.

  یکی از کتاب‌هایی که این هفته توانست در جمع پرفروش‌های کتاب قرار بگیرد کتاب «دختران آفتاب» است. رمان «دختران آفتاب» اگرچه متنی داستانی است، در واقع تحقیقی روان شناختی، جامعه شناختی، فرهنگی و دینی درباره زنان و مشکلات و احوال آنان در جامعه امروز است. دختران آفتاب خواسته است که زن، منزلت، شخصیت و هویت او را به خودش، به مَردَش، به جامعه‌اش و به تاریخ گذشته و سرنوشت آینده‌اش بشناساند. همان گونه که هست و همان گونه که باید باشد و این گونه است که او را از طفیلی مرد بودن می‌رهاند و نشان می‌دهد که در عین زن بودن هیچ از مراتب و کمالات انسانی کم ندارد. این کتاب توسط امیر حسین بانکی پور فرد، بهزاد دانشگر و محمدرضا رضایتمند نوشته شده است.همچنین این کتاب چندی پیش از تقریظ رهبر انقلاب بر این کتاب نیز رونمایی شد.

  ردیف عنوان کتاب
  پرفروش اول نامیرا
  پرفروش دوم دختر شینا
  پرفروش سوم دختران آفتاب

  نکته‌ای که در پرفروش‌های هفته دوم آبلان جالب توجه بود حضور «بابا لنگ‌ دراز» در میان پرفروش‌ها بود. این کتاب را که انتشارات افق در مجموعه داستان‌های کلاسیک منتشر کرده توانسته در این هفته در میان پرفروش‌های فروشگاهی دیده شود. این کتاب که یادآور خاطرات دور برای گروهی از مخاطبان است مطالعه‌اش می‌تواند آن خاطرات را دوباره زنده کند.

  از آنجا که پرفروش‌های کتاب هفته‌های متوالی است بدون تغییر مانده و تنها شاید در جایگاه سوم شاهد تغییراتی باشیم در بخش‌نویسنده‌های پرفروش نیز این اتفاق تکرار می‌شود و نویسنده‌های کتاب‌های «نامیرا» و «دختر شینا» در یک رقابت تنگانگ در پی هم هستند.

  ردیف عنوان نویسنده
  نویسنده اول صادق کرمیار
  نویسنده دوم بهناز ضرابی‌زاده
  نویسنده سوم امیر حسین بانکی‌پور فرد – بهزاد دانشگر – محمدرضا رضایتمند

  کتاب «خبرنگار ژنرال دوگل» یکی دیگر از کتاب‌هایی است که در این هفته در میان پرفروش‌های سطح کشور دیده شد. این کتاب حاشیه نگاری‌ها و یادداشت‌های شخصی کامران نجف‌زاده خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما است که از پشت صحنه حوادث مهمی که در آنها حضور داشته به رشته تحریر درآورده است. کتاب، ابعاد و لایه‌های متفاوتی دارد و علاوه بر اینکه شامل مباحث رسانه‌ای است، به نوستالژی‌های دهه گذشته می‌پردازد. همچنین تعدادی داستان کوتاه و عاشقانه‌های نسل جدید، بخش‌های دیگر این کتاب را تشکیل می‌دهند.

  یکی از ناشرانی که مدت کوتاهی است مشغول فعالیت شده اما در همین مدت کوتاه کتاب‌هایش توانسته جای خوبی در میان مخاطبان باز کند انتشارات بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع) است. در این هفته نیز این ناشر در یک رقابت محکم توانست از بسیاری از ناشران کهنه‌کار پیشی بگیرد اما با اختلاف اندکی در جمع ناشران پرفروش قرار نگرفت.

  ردیف عنوان ناشر
  ناشر اول کتاب نیستان
  ناشر دوم سوره مهر
  ناشر سوم دفتر نشر معارف

  جهت مشاهده فهرست کامل کتاب‌های پرفروش‌ هفته دوم آبان ۹۴ اینجا را مشاهده کنید.

  انتهای پیام/

   

  برچسب ها :

  نظرات