آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰ , Wednesday 19 January 2022
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 37314
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۴ آبان, ۱۳۹۴ - ۰۸:۰۷
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > سیاسی
 •   

  معاون سیاسی وزیر کشور خبر داد

  آمادگی لازم برای شناسایی جرائم و تخلفات انتخاباتی / اجازه نمی‌دهیم امکانات دولتی له یا علیه کسی استفاده شود

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ محمدحسین مقیمی صبح امروز در ششمین همایش منطقه‌ای توجیه آموزشی انتخابات در مشهد با تأکید بر برگزاری انتخابات شکوهمند مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری اظهار کرد: رأی مردم حق‌الناس است و ما باید از این حق‌‌الناس به خوبی صیانت کنیم.

  وی ادامه داد: زمینه حضور حداکثری مردم اینگونه فراهم می‌شود که مردم احساس کنند رأی آنها مؤثر است و همین امر سبب می‌شود تا شاهد یک رقابت سالم در عرصه انتخابات باشیم.

  مقیمی با تأکید براینکه باید به همه گروه‌هایی که توانمندی حضور در عرصه انتخابات را دارند اجازه ورود به این صحنه داده شود، گفت: اگر سلایق مختلف احساس کنند که در نظام جمهوری اسلامی همه گروه‌ها و جریان‌های مختلف که به نظام، قانون اساسی و ولایت فقیه پایبند هستند می‌توانند در عرصه انتخابات حضور داشته باشند رقابت سالم شکل می‌گیرد.

  رئیس ستاد انتخابات کشور با اشاره به رعایت حقوق انتخاب‌شوندگان و انتخاب‌کنندگان به عنوان یکی از وظایف مجریان انتخابات گفت:‌ اگر امروز داوطلبان بیشتری از عرصه‌های مختلف کشور همانند حوزه‌های علمیه، معلمان، دانشگاهیان و حقوقدانان در عرصه انتخابات حضور داشته باشند مجلس آینده ما از افراد با تجربه و با علم تشکیل خواهد شد.

  مقیمی به نقش صداوسیما در تبیین جایگاه مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری اشاره کرد و افزود: اگر این جایگاه‌ها به درستی تبیین شود افرادی که دارای صلاحیت هستند در صحنه انتخابات حضور پیدا می‌کنند و حضور آنها نماد یک مشارکت حداکثری و همگانی است.

  وی تأکید کرد: ضرورت دارد شرایط را به گونه‌ای فراهم کنیم که مردم به راحتی بتوانند رأی خود را به صندوق‌ها بیندازند و نظر خود را اعلام کنند. همچنین

  ادامه دارد…

   

  برچسب ها :

  نظرات