آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۱ بهمن ۱۴۰۰ , Friday 21 January 2022
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 37304
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۴ آبان, ۱۳۹۴ - ۰۶:۵۵
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > سیاسی
 •   

  ضرب و شتم دانشجویان انگلیسی معترض به شهریه‌ها به دست پلیس لندن + عکس

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ چهارشنبه عصر (دیروز) هزاران دانشجو و دانش‌آموز انگلیسی در خیابان‌های لندن راهپیمایی کرده و به میزان بالای شهریه‌ها اعتراض داشتند اما این راهپیمایی با درگیری پلیس به خشونت کشیده شد.

  به نوشته گاردین، این دانش‌جویان که در مرکز لندن تجمع کرده بودند، در راهپیمایی روز چهارشنبه خواستار تحصیلات رایگان شدند.

  این راهپیمایی با دخالت پلیس مواجه و به درگیری کشیده شد که در نتیجه آن حداقل ۱۲ دانشجوی معترض به شهریه‌های بالای تحصیلی، دستگیر شدند.

  برخی فعالان انگلیسی در صفحات شبکه‌های اجتماعی خود، تصاویر و فیلم‌هایی از درگیری‌های روز گذشته پلیس انگلیس با دانشجویان معترض به شهریه‌ها، منتشر کردند. ده‌ها افسر پلیس حومه لندن نیز به داخل شهر لندن آمده و در این درگیری‌ها مشارکت داشتند.

  پلیس متروپلیتن به بهانه حمله برخی فعالان به ساختمان‌های دولتی، به داخل راهپیمایی هجوم آورده و به ضرب و شتم دانشجویان پرداخت.

  برخی از چهره‌های سیاسی نیز در جمع معترضان حضور داشتند که از آن جمله خانم «ناتالی بنت» رهبر حزب سبز انگلیس بود.

  همچنین «جان مکدونل» وزیر خزانه‌داری حزب سایه با حضور در جمع معترضان، دولت انگلیس را به دلیل خیانت به دانشجویان مواخذه کرد و در جمع معترضان علیه سیاست‌های اقتصادی دولت محافظه‌کار، به ایراد سخنرانی پرداخت.

  «دبورا هرمانس» از اعضای «کمپین ملی ضد شهریه و کاهش بودجه» طی سخنانی گفت «می‌دانیم که نبرد برای شهریه رایگان، با پایان این اعتراض پایان نخواهد یافت.» وی تصریح کرد که این گروه خواستار اقدامی بدون خشونت است اما پلیس با خشونت علیه معترضان اقدام کرده است.

  معترضان فراخوانی برای راهپیمایی دیگری در تاریخ ۱۷ نوامبر صادر کردند.

   

   

  برچسب ها :

  نظرات