آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۱ بهمن ۱۴۰۰ , Friday 21 January 2022
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 37246
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۴ آبان, ۱۳۹۴ - ۰۵:۴۷
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > سیاسی
 •   

  سید‌محمد حسینی‌ در جمع مردم ارومیه:

  ملت ایران کینه‌های بزرگی از آمریکا بر ‌دل دارند/برجام نقطه ضعف دارد‌

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ سید محمد حسینی شب گذشته در مراسم بزرگداشت ۱۳ آبان ماه در مسجد آقا علی اشرف ارومیه ‌اظهار داشت: با وجود اینکه آمریکا در نقاط مختلف جهان جنایات بسیاری انجام داده‌ اما با توجه به تبلیغات صورت گرفته فکر می‌کنیم مردم این کشور از شرایط بهتری برخوردارند در صورتی که این موضوع صحت ندارد.

  وی افزود: یادآوری این نکته که مردم سیاه‌پوست آمریکا جزو شهروندان درجه دوم محسوب شده و آنان از حقوق مسلم خویش برخوردار نیستند مصداق این موضوع است که آنان حقوق شهروندی را در کشور خودشان به درستی لحاظ نمی‌کنند.

  وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: پلیس آمریکا هر ۲۸ ساعت یک نفر را به قتل می‌رساند و این موضوع در واقع به معنای داشتن روحیه فرعونی در حاکمان این کشور است در حالی که اینگونه افراد مدعی هستند که می‌خواهند برای بشریت نسخه بپیچند.

  این مسئول خاطرنشان کرد: حتی اگر ما جنایات آمریکا را نادیده بگیریم و فقط سه اتفاقی که در ۱۳ آبان سال ۴۳ رخ داد را مد نظر قرار دهیم باعث می‌شود که کینه بزرگی از این کشور بر دل داشته باشیم.

  حسینی با بیان اینکه کاپیتولاسیون ریشه در استعمار دارد، اضافه کرد: در سال ۱۳۴۳ در زمان حکومت دولت علم قانون کاپیتولاسیون تصویب شد و امام خمینی(ره) فریاد برآورد که این موضوع قابل قبول نیست و این اعتراض امام (ره) سبب تبعید ایشان شد.

  وی با اشاره به اینکه عامل تبعید امام خمینی(ره) در سال ۴۳، مبارزه با آمریکا بود، تصریح کرد: آمریکا در جریان به رگبار بسته شدن دانش‌آموزان در سال ۵۷ حامی اصلی حمله‌کنندگان به دانش‌آموزان بود.

  وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی اذعان کرد: در جریان تسخیر لانه جاسوسی که کارد به استخوان دانشجویان رسیده بود امام خمینی(ره) فرصتی به ملی مذهبی‌ها دادند که کار کنند اما شریف امامی بلافاصله پس از تسخیر لانه جاسوسی استعفا کرد زیرا مدارکی علیه وی وجود داشت که به هیچ وجه به نفع وی نبود.

  این مسئول با بیان اینکه در مسئله برجام تلاش‌های بسیاری صورت گرفته است، گفت: اما برجام دارای نقاط ضعیفی است لذا در این راستا افرادی که مدعی تمکین از رهبر فرزانه انقلاب اسلامی هستند باید به گفته‌های خود عمل کنند.

   

  برچسب ها :

  نظرات