آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰ , Wednesday 19 January 2022
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 37130
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۲ آبان, ۱۳۹۴ - ۰۸:۵۱
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > سیاسی
 •   

  فرانکفورترآلگماینه: نمایندگان ایران از شعار مرگ بر آمریکا دست بر نمی‌دارند

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ آمریکا همچنان دشمن قدیمی ایران خواهد ماند.بیشتر نمایندگان مجلس ایران نمی‌خواهند از شعار مرگ بر آمریکا صرف‌نظر کنند. این شعار از زمان ایجاد جمهوری اسلامی ایران از سال ۱۹۷۹ در بسیاری از مراسم عمومی کشور سر داده می‌شود. 

  روزنامه آلمانی «فرانکفورترآلگماینه» با اعلام این مطلب نوشت که ایرانی‌ها به عنوان «مردمی شهید‌پرور» نمی‌خواهد  تا پس از توافق هسته‌ای از شعار مرگ بر آمریکا چشم‌پوشی کند. ۱۶۲ تن از ۲۹۰ نماینده مجلس اعلام کرده‌اند که این شعار نمادی از جمهوری‌اسلامی و همه ملت‌های مبارز است.

  در ادامه این مطلب با استناد به بیانیه روز گذشته نمایندگان مجلس آمده است که پس از توافق هسته‌ای ۱۴ جولای (۲۳ تیرماه) میان ایران و ۱+۵، دولت و مجلس ایران تحت هدایت‌های «آیت‌الله خامنه‌ای»  قرار دارند و رهبر معنوی ایران روز یکشنبه گفت که ایالات متحده بزرگترین بخش مشکلات منطقه و نه بخشی از حل مسایل است.

  این اقدام نمایندگان اندکی پیش از سالگرد تسخیر سفارت آمریکا در تهران در ۴ نوامبر ۱۹۷۹ (۱۳ آبان) صورت گرفت.

  «حسن روحانی» رئیس‌جمهور ایران سپتامبر گذشته در مصاحبه‌ای با یکی از شبکه‌های تلویزیون آمریکا گفته بود که شعار مرگ بر آمریکا متوجه مردم این کشور نیست بلکه سیاست‌های دولت آمریکا علیه منافع مردم ایران، هدف این شعار است.

  نمایندگان مجلس شورای اسلامی روز گذشته در بیانیه‌ای به مناسبت ۱۳ آبان «روز ملی مبارزه با استکبار جهانی» اعلام کردند، ملت شهیدپرور ایران اسلامی به هیچ وجه حاضر نیست به بهانه توافق بر سر مسئله هسته‌ای شعار «مرگ بر آمریکا» را کنار بگذارد، شعاری که بدل به نماد جمهوری اسلامی ایران شده است.

   

  برچسب ها :

  نظرات