آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰ , Wednesday 19 January 2022
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 36980
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۱ آبان, ۱۳۹۴ - ۰۸:۱۳
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > فرهنگی
 •   

  26 آبان با حضور وزیر ارشاد

  تقدیر از افراد و گروه‌های برگزیده در ترویج کتابخوانی برگزار می‌شود

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ مراسم اختتامیه دومین دوره جشنواره «تقدیر از افراد و گروههای برگزیده در ترویج کتابخوانی»، ۲۶ آبان ماه همزمان با هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران و با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و شخصیت های فرهنگی و علمی کشور برگزار می شود.

  به گزارش ستاد اطلاع رسانی جشنواره « تقدیر از افراد و گروههای برگزیده در ترویج کتابخوانی»، این مراسم از ساعت ۱۰ تا ۱۲ صبح در سالن غدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در خیابان حجاب به اجرا در می‌آید.

  لازم به ذکر است برگزیدگان از میان گروه ها و نهادهای غیردولتی و افراد فعال در حوزه ترویج کتابخوانی، انتخاب می‌شوند.

  همچنین امسال در این جشنواره، بخش ویژه‌ای پیش‌بینی شده است که افراد و مراکز مرجع و تاثیرگذار در حوزه کتابخوانی را شامل می‌شود. بخش ویژه دربرگیرنده معلم برگزیده، پیش‌نماز برگزیده، کتابدار برگزیده، کتابفروش برگزیده، مهدکودک برگزیده و نیز فرد یا گروه برگزیده در زمینه ترویج کتابخوانی به زبان فارسی در خارج از کشور است.

  داوران جشنواره تقدیر از افراد و گروههای برگزیده در ترویج کتابخوانی از میان تشکل های مردم نهاد، نویسندگان، کارشناسان حوزه کتاب و ترویج کتابخوانی و نیز سازمان های دولتی و غیردولتی انتخاب شده‌اند.

  بر اساس این گزارش تاکنون بیش از ۲۵۰ اثر به دبیرخانه جشنواره تقدیر از افراد و گروههای برگزیده در ترویج کتابخوانی رسیده است که پیش بینی می شود تا پایان زمان مهلت ارسال آثار، به ۳۰۰ اثر افزایش بیابد. این تعداد اثر نسبت به سال گذشته که ۹۰ اثر را شامل می‌شد افزایش قابل توجهی یافته است.

  آخرین مهلت تکمیل فرم مربوطه و ارسال مدارک به دبیرخانه جشنواره تقدیر از افراد و گروههای برگزیده در ترویج کتابخوانی، ۱۳ آبان ماه است و داوری از ۱۴ آبان ماه آغاز خواهد شد.

  علاقمندان می‌توانند تا پایان وقت اداری ۱۳ آبان ماه، گزارش آثار خود را به دبیرخانه جشنواره “تقدیر از گروه‌ها و افراد برگزیده ترویج کتاب‌خوانی” واقع در تهران، خیابان شهید مطهری، خیابان فجر، شماره ۷، ساختمان فجر، طبقه ۶، کد پستی ۱۵۸۹۷۴۳۱۱۱ ارسال کنند و برای طرح نظرات و پرسش‌های خود با شماره تلفن و نمابر: ۸۸۸۶۱۳۲۴-۸۸۳۴۲۹۷۹ و نیز پست الکترونیک: ketabkhani@farhangmail.ir   ارتباط بگیرند.

  فراخوان این جشنواره به همراه فرم شرکت در آن، در سایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به آدرس    Farhang.gov.ir  قابل دریافت است.

   

  برچسب ها :

  نظرات