آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۱ بهمن ۱۴۰۰ , Friday 21 January 2022
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 36941
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۱ آبان, ۱۳۹۴ - ۰۶:۲۳
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > ورزشی
 •   

  دبیرکل نباید در کار آوردن بازیکن به تیم ملی دخالت کند

  کفاشیان: تنش‌های میان اهالی فوتبال در بین بچه‌ها هم نیست/ صبر من تا اندازه‌ای خواهد بود

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ علی کفاشیان که با رادیو ورزش گفت‌وگو می‌کرد در خصوص بیانیه‌هایی که در چند روز اخیر اهالی فوتبال علیه یکدیگر منتشر کردند و باعث به وجود آمدند حواشی زیادی شدند، گفت: متاسفانه یکی از مشکلات بزرگ کار ما در فوتبال همین عدم رعایت سلسله‌ مراتب است و کسی کار خودش را انجام نمی‌دهد. بهتر است از کشورهایی مثل ژاپن درس بگیریم که هر کسی در حوزه کاری خودش حرف می‌زند و نظر می‌دهد.

  وی ادامه داد: متاسفانه این جا دبیرکل فدراسیون فوتبال در کار سرمربی تیم ملی دخالت می‌کند و سرمربی تیم ملی هم حرف‌های دیگری می‌زند و این تنش‌ها را ما حتی در بچه‌ها هم نمی‌بینیم. به هر حال ما افرادی با سن بالا هستیم و اعتقاد داریم هر کسی باید در حیطه وظایف خودش انجام وظیفه کند. با ادامه این مسائل نه کسی می‌تواند در کار خودش تمرکز کند و هم اینکه برای دیگران مشکل‌سازی می‌کند. من از این مسئله ناراحتم هر چند که اعتقاد دارم نظرات اگر سازنده باشند، خوب است.

  رئیس فدراسیون فوتبال کشورمان خاطرنشان کرد: امروز می‌خواهم به کی‌روش بگویم اگر از اسدی ناراحت هستی به من بگو تا من با او صحبت کنم و همین حرف‌ها را می‌خواهم به اسدی بگویم اما نباید افراد در رسانه‌ها علیه یکدیگر اسم بیاورند و از هم گله کنند چرا که این کار بسیار بدی است و جایی در فرهنگ و دین ما ندارد. آبرو بردن کار خوبی نیست و این مسائل باید رعایت شود.

  کفاشیان با بیان اینکه باید برای کار کردن آرامش وجود داشته باشد،‌گفت: قطعا با ادامه این حرف‌ها جایگاه افراد هم به خطر خواهد افتاد چرا که اینطور نمی‌شود کار کرد. برای کار کردن باید آرامش وجود داشته باشد هر چند که اختلاف سلیقه وجود دارد اما باید حل شود. دبیرکل نباید در کار آوردن بازیکن به تیم ملی دخالت کند چرا که نتایج تیم ملی برای سرمربی است و اوست که باید برای نتایج پاسخگو باشد و خودش هم بهتر تشخیص می‌دهد با چه کسی کار کند.

  وی درباره اینکه آزادی بیانی که شما از آن صحبت می‌کنید در فدراسیون دیده نمی‌شود و بیشتر صحبت علیه یکدیگر وجود دارد، ادامه داد: درباره آزادی بیان شوخی کردم و اینکه گفتم این مسئله برای رسانه‌ها بد نشده چرا که آنها سرشان گرم شده است اما حتما باید نظم و انضباطی حاکم باشد. البته من انسان صبوری هستم اما صبر من تا حدی اندازه دارد.

  رئیس فدراسیون فوتبال کشورمان در مورد امضای تفاهم‌نامه همکاری با فدراسیون فوتبال نروژ گفت: ما با فدراسیون نروژ قرارداد همکاری متقابل امضا کردیم که در آینده اجرا می‌شود اما موضوعی که عملیاتی است این است که کشور نروژ برای تیم‌های بانوان در کشورهای مختلف سرمایه‌گذاری کرده و آنطور که خودشان می‌گویند ۱۲۵ هزار فوتبالیست عالی دارند و برای همین هم قرار است در ۷ دوره مدرسان برای آموزش به مربیان بانوی کشورمان به ایران بیایند و به خانم‌ها آموزش فوتبال دهند.این دوره خوب برای تیم‌های پایه در طی ۲ سال است که با همکاری کشور نروژ و هزینه‌ای که آنها انجام می‌دهند، عملیاتی خواهد شد.

  کفاشیان در پایان درباره اینکه آیا قرارداد مربیان تیم‌های پایه ملی بسته شده یا نه، تصریح کرد: همه قراردادها را بسته‌ایم هر چند که مبالغ آن کم است. ما هم دوست داریم پول‌های خوبی به مربیان‌مان بدهیم و بهترین مربی‌ها را داشته باشیم اما الان نمی‌توانیم و باید با همین مبالغ کار کنیم.

   

  برچسب ها :

  نظرات