تفکر استکبارستیزی در جامعه نهادینه شود/ ضرورت شناخت فرهنگ مازندران

امام جمعه محمودآباد با بیان اینکه تفکر استکبار ستیزی باید در جامعه با برنامه‌ریزی دقیق نهادینه شود، گفت: یوم‌الله ۱۳ آبان روز استکبار ستیزی است که از روزهای بسیار بزرگ و مهمی بوده و امام (ره) به‌عنوان انقلاب دوم از آن یاد می‌کند.   حجت‌الاسلام سید داود موسوی در جلسه شورای فرهنگ عمومی محمودآباد ضمن […]

امام جمعه محمودآباد با بیان اینکه تفکر استکبار ستیزی باید در جامعه با برنامه‌ریزی دقیق نهادینه شود، گفت: یوم‌الله ۱۳ آبان روز استکبار ستیزی است که از روزهای بسیار بزرگ و مهمی بوده و امام (ره) به‌عنوان انقلاب دوم از آن یاد می‌کند.

 

حجت‌الاسلام سید داود موسوی در جلسه شورای فرهنگ عمومی محمودآباد ضمن تبریک هفته پدافند غیرعامل اظهار کرد: ما هنوز به اهداف پدافند غیرعامل در سطح جامعه پی نبرده‌ایم که باید در درون حادثه قرار گرفته تا درک کنیم وضعیت موجود چگونه خواهد بود.

وی افزود: فرهنگ‌سازی در زمینه پدافند غیرعامل نیازمند آمادگی تمامی نهادها و دستگاه‌ها برای مقابله با حوادث غیرمترقبه از جمله هک کردن جایگاه‌های سوخت که یک حمله سایبری بود؛ است.

امام جمعه محمودآباد در ادامه از 14 آبان ماه روز مازندران یاد کرد و گفت: یک روز بزرگ در تقویم با نام روز مازندران و استقرار حکومت علویان در سال 250 قمری در حوالی شهرستان نور و نوشهر در این استان یاد شد.

حجت‌الاسلام موسوی خاطرنشان کرد: مازندران امروز در بحث دلدادگی به علی (ع) نسبت به استان‌ها دیگر سرآمد است و مردم ولایتمدار استان همیشه دل در گرو باورهای دینی و شیعی داده‌اند.

وی یادآور شد: متولیان امر در بحث هفته مازندران با برنامه‌ریزی دقیق و شاد فرهنگ مازندران را بیشتر به هم استانی‌های ما بشناسند.

مرکز علویان به نسل جدید معرفی شود

خسرو طالبی فرماندار محمودآباد نیز در ادامه جلسه با بیان اینکه ظرفیت‌ها و آداب و رسوم مازندران باید به هم استانی‌ها معرفی شود، اظهار کرد: مازندران مرکز علویان دارای فرهنگ بومی و محلی است که نیازمند معرفی در سطح استان و خصوصا نسل جدید است.

وی افزود: فرهنگ‌سازی و احیا در زمینه سنت‌های فرهنگی و مذهبی مازندران جزو ضرورت‌‌هایی است که مسئولین ذی‌ربط باید به آن توجه کنند.

فرماندار محمودآباد در پایان گفت: نگاه اعتقادی و دینی دستگاه‌ها و نهادها به شناساندن بیشنر مازندران با توجه به اینکه استانی ولایتمدار است؛ کمک خواهد کرد.