آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ , Tuesday 30 November 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 117232
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ آبان, ۱۴۰۰ - ۲۳:۲۱
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار محمودآباد > خبر برگزیده > گزارش و گفت‌وگو
 •   

  درمان ۸۰ جوان درگیر اعتیاد در مراکز بهبودی محمودآباد

  به گزارش آوای شمال؛

  معاون سیاسی فرمانداری شهرستان محمودآباد از پیگیری درمان و ادامه روند بهبودی ۸۰ بیمار درگیر اعتیاد در دو مرکز کمپ ترک اعتیاد خبر داد.

   

  قنبر علی داداش پور گفت: دو مرکز اقامتی میان مدت در شهر سرخ رود و روستای آزادمون برای درمان و ترک اعتیاد افراد گرفتار به این بلای خانمان سوز فعال بوده و در حال حاضر روند درمان ۸۰ جوان درگیر اعتیاد در این مراکز بهبودی در حال انجام است.

  وی ادامه داد: فعالیت کلیه این کمپ ها با مجوز و نظارت اداره بهزیستی بوده و ترک هر فرد معتاد کمک به نجات فرهنگی جامعه و پاسداشت ارزشهاست و اگر کسی تمایل و شرایط مناسب جهت راه اندازی یک مرکز دیگر را دارد می توان با توجه به نیاز شهرستان جهت اخذ مجوز از این سازمان اقدام نماید.

  معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان محمودآباد تصریح کرد: کلیه افرادی که در این مراکز بهبودی بستری هستند بصورت تمایلی و خود خواسته مراجعه کردند و برخی دیگر افراد که از شرایط مناسب اجتماعی برخوردار نبودند با نظر دادستان در این مراکز بستری شده و کلیه تمهیدات لازم برای ترک این عزیزان از سوی سازمان بهزیستی اتخاذ شده است.

  قنبرعلی داداش پور همچنین از پرداخت تسهیلات بانکی خود اشتغالی برای افرادی که اقدام به ترک اعتیاد تا سقف یک میلیارد ریال از ردیف اعتبارات بند ب تبصره ۱۶ از سوی دولت خبر داد و افزود: این افراد پس از ترک اعتیاد و اخذ مهارت های لازم شغلی می توانند با مراجعه به اداره بهزیستی برای اخذ این تسهیلات اقدام نمایند.

  وی خاطر نشان کرد : متاسفانه سن اعتیاد به علت سهولت دسترسی به مواد مخدر و عدم هوشیاری و نظارت درست خانواده ها بر رفتار فرزندانشان و همچنین نبود شاخص های اجتماعی مناسب ، همراه با غنی سازی اوقات فراغت جوانان موجب شده شاهد گرایش حتی نوجوانان به مواد مخدر باشیم که این برای سلامت اجتماعی یک جامعه تهدید محسوب می شود.

  داداش‌پور در خاتمه ضمن قدردانی از زحمات و خدمات کلیه کارکنان اداره بهزیستی محمودآباد گفت: اگر خانواده ای در محمودآباد فرد معتاد دارند که تمایل به ترک وی داشته و از توانمندی مالی مناسبی برخوردار نمی باشند می توانند به این سازمان حمایتی مراجعه نموده و کمک یارانه دریافت نمایند.


  نظرات