آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۱ بهمن ۱۴۰۰ , Friday 21 January 2022
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 117177
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۱ شهریور, ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۲
 • شما اینجا هستید :اخبار برگزیده > اخبار محمودآباد > سرخ‌رود > سیاسی > گزارش و گفت‌وگو
 •   

  افتتاح ۲۰ پروژه در هفته دولت / با رفع مشکل انرژی در محمودآباد بیکار نخواهیم داشت

  به گزارش آوای شمال؛

  فرماندار محمودآباد از افتتاح ۲۰ پروژه در هفته دولت با اعتباری بالغ بر ۱۷۱ میلیارد ریال خبر داد و گفت : از این تعداد ۱۷ پروژه از بخش دولتی و ۳ پروژه متعلق به بخش خصوصی است.

  خسرو طالبی در نشست خبری با خبرنگاران و اصحاب رسانه محمودآباد، جایگاه خبرنگاران را حائز اهمیت برشمرد و گفت: خبرنگار باید ذوق هنری داشته باشد و این ذوق را به رخ بکشد و علاوه بر ذوق هنری باید شجاعت و صراحت داشته و منصف باشد؛ خبرنگاران می‌توانند با نقد منصفانه حاکمان و مدیران راه استبداد رای و خودکامگی را ببندند.

  وی نبود متولی در برخی نهادها و ارگان ها را یکی از مشکلات مهم شهر در سال گذشته دانست و افزود : در بدو ورود خود به محمودآباد، تمام همت و تلاش بنده این بود که یک شهردار برای محمودآباد تعیین شود و امروز می‌بینیم که در کل استان مازندران تنها محمودآباد و سرخ رود بودند که شهرداران خود را ابقا کردند.

  طالبی بیان کرد : شهرستان محمودآباد در تزریق واکسن در استان مازندران جزء برترین ها بوده و امروز از آرام ترین شهرها از نظر امنیتی و نظارتی است.

  او با اشاره به اینکه در شرایط فعلی جامعه، وظیفه ما جلب اعتماد مردم است، خاطرنشان کرد : باید در بین نهادها و مسئولیت ها نگاه ارباب رعیتی را از بین ببریم.

  نماینده عالی دولت در محمودآباد، فرمانداری را پناهگاه و پشتیبان حقوق مردم برشمرد و ذکر کرد : ما باید مدیریت دینی، انقلابی و جهادگرانه را اجرا کنیم و تمام دغدغه ما نوکری مردم است و باید راه و رسم آن را یاد بگیریم و مکتب شهید سلیمانی در بین ما اجرا شود.

  وی تصریح کرد : سال گذشته ۱۹ میلیارد اعتبار برای شهرستان داشتیم اما امسال این اعتبارات به ۵۰ میلیارد رسیده که ۶۰ درصد از آن در امورات تملک دارایی ها و سرمایه ها، راه روستایی، محرومیت زدایی، مدیریت بحران ها و آب روستایی و عشایری استفاده شده است.

  طالبی با اشاره به اعتبارات شهرداری محمودآباد در سال گذشته گفت : کل درآمد حاصله در سال ۱۳۹۹ بالغ بر ۴۱۰ میلیارد ریال بوده که ۲۳۵ میلیارد ریال از آن به ۴۱ پروژه اختصاص یافته است.

  سکاندار فرمانداری محمودآباد همچنین با اشاره به اعتبارات سال گذشته شهرداری سرخ رود بیان کرد : کل درآمد حاصله در سال ۱۳۹۹ بالغ بر ۷۵۰ میلیارد ریال بوده که صرف ۱۲۳ قرارداد از جمله زیرسازی و آسفالت معابر، جمع آوری و هدایت آب های سطحی، تفکیک زباله، خرید گل و گیاه و کودهای شیمیایی و دیگر اقدامات شده است.

  خسرو طالبی در ادامه خبر داد: معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری محمودآباد در روز های آینده تعیین می‌شود.

  فرماندار محمودآباد در رابطه با مشکل آب آشامیدنی شهرستان اظهار داشت: در بحث آب برنامه‌ریزی خوبی شده و خبرهای خوبی داریم و منتظر اجرایی شدن آن طی هفته جاری هستیم و در بخش سرخ‌رود مشکل آب بیشتری نسبت به شهر محمودآباد دارد و در بیشه‌کلا یک چاه حفاری شد و باعث حل بسیاری از مشکلات آب روستاییان در بخش سرخ‌رود می‌شود و هم‌اکنون شهرداران ما ایده‌های مناسبی دارند و در سال های آینده شاهد شهری خوب خواهیم بود.

  او در پایان اذعان کرد: یکی از چالش‌های اساسی شهرک صنعتی شهدای محمودآباد  مسئله انرژی است که به دلیل کمبود آن بسیاری از کارها متوقف شده؛ اگر بخش انرژی را تامین کنیم در محمودآباد بیکار نخواهیم داشت.


  نظرات