آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۶ مهر ۱۴۰۰ , Tuesday 28 September 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 117098
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ اردیبهشت, ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۳
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  رییس شورای ائتلاف محمودآباد اعلام کرد:

  رسانه‌ها؛ از نقش تاثیرگذار تا داغ کردن تنور انتخاباتی

  رییس شورای ائتلاف محمودآباد با بیان اینکه اصحاب رسانه تنور انتخاباتی را گرم می‌کنند، گفت: رسانه‌ها و اصحاب رسانه نقش بسزایی در انتخابات دارند؛ رسانه مانند دو بال پرواز یک پرنده است که اگر نباشد قدرت پرواز هم نیست.

  به گزارش آوای شمال؛

  عبدالله رضایی در نشست روشنگری که با حضور اصحاب رسانه و فعالان فضای مجازی در سالن الغدیر اداره ارشاد محمودآباد برگزار شد، اظهار کرد: رسانه‌ها برای نظام و فضای سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی به مانند دو بال برای پرواز است.

  وی افزود: رسانه می‌تواند با آگاهی‌سازی و آگاهی‌بخشی فضای سیاسی کشور را به مردم اطلاع بدهد تا مردم قهر کردن با صندوق‌های رای را برای آینده مملکت خود کنار بگذارند.

  رییس شورای ائتلاف محمودآباد تصریح کرد: مردم کشور ما چند سال را با دغدغه گذراندند و نمی‌دانستند که شب می‌خوابند قرار است صبح چه اتفاقی بیوفتد و وضعیت رنگ سفره‌هایشان چگونه خواهد بود بنابراین نیاز داریم امروز در این فضاها باعث امید آفرینی و حضور مردم در پای صندوق‌های رای باشیم.

  رضایی خاطرنشان کرد: در سال ۱۳۶۰ توان مردم ما اینگونه نبود که برای رای دادن حق انتخاب داشته باشند؛ آن زمان کدخدا یا رییس خاندان یک شهر و روستا فردی را معرفی می‌کرد که دیگران موظف به رای دادن به همان فرد مشخص بودند اما امروز هر فردی با تفکر و آگاهی خود تصمیم می‌گیرد و ممکن است در یک خانه چند نظر متفاوت داشته باشیم.

  وی ادامه داد: امروز مردم ما علم، سواد و تحلیل سیاسی بالایی دارند و حتی در دورهمی‌ها هم شاهد تحلیل سیاسی افراد هستیم؛ مقام معظم رهبری نیز در چند سال اخیر هرگز از ناامیدی صحبت نکردند و همیشه به فضای سیاسی کشور امیدواری می‌دهند و از نداشته‌ها صحبت نمی‌کنند بنابراین ما هستیم که تصمیم آینده را برای کشور رقم می‌زنیم و این کار جز رای دادن و حضور در انتخابات محقق نخواهد شد.

  رییس شورای ائتلاف محمودآباد گفت: فخر جهان اسلام سپهبد سلیمانی می‌گفتند ما مرد میدانیم و امروز اگر در برجام می‌بینیم ۱+۵ دور هم جمع می‌شوند و یک طرف آن جمهوری اسلامی بوده بنابراین این قدرت و ارزش جمهوری اسلامی است که با خون شهدا به دست آمد.

  رضایی افزود: ۴۲ سال تهدید کردند و تمام فضای سیاسی را بهم ریختند اما هرگز موفق نشدند چراکه مردم ایران اسلامی فهمیده‌ و عاشق مملکت خود هستند؛ امروز وظیفه تک تک ما است تا بیاییم آبرو بگذاریم برای حفظ نظام، آینده فرزندان و حفظ کشورمان.

  وی بیان کرد: مقام معظم رهبری چند سال قبل فرمودند ما نه چپ می‌شناسیم و نه راست؛ انقلابی و غیر انقلابی و اینگونه تعبیر کردند هر کس دلش برای مملکتش می‌سوزد انقلابی است.

  رییس شورای ائتلاف محمودآباد با اشاره به اینکه هر انتخاباتی در هر کشوری رقم می‌خورد به مانند انقلاب در آن کشور خواهد بود، تصریح کرد: باید افکار را برای ۲۸ خرداد ماه آماده کنیم؛ مردم ما ۸ سال جنگ را مدیریت و مشکلات اقتصادی را تحمل کردند اکنون نیز باید برای کشور، آینده نظام را رقم بزنند؛ شهدا خون دادند و ما باید آبرو بگذاریم.

  رضایی در ادامه با بیان اینکه انتخابات شورای روستاها نیز نباید فراموش شود، خاطرنشان کرد: اگر از شورای روستایی قوی بهره ببریم؛ می‌توانیم شهر، استان و کشوری قدرتمند داشته باشیم.

  وی در پایان گفت: شوراهای شهر و روستا به مانند نوک پیکان هستند که سیاست‌های شهر و روستا را تعیین می‌کنند و نماینده بین حاکمیت و مردم هستند.

  ایجاد شور انتخاباتی از جمله هدف‌های رسانه‌ها در مازندران

  حمیدرضا پایدار دبیرکل انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان مازندران نیز در ادامه این نشست ایجاد شور انتخاباتی را از هدف‌های رسانه‌ها در مازندران دانست و اظهار کرد: رسانه‌های معاند از خیلی قبل کار خود را برای تاثیرگذاری بر افکار عمومی مردم ما شروع کردند بنابراین رسانه‌ها در کشور باید به دنبال آگاهی‌رسانی به مردم باشند.

  وی افزود: بزرگترین وظایف ما در رسانه دفاع از حقوق مردم، پیگیری و اطلاع‌رسانی به مسئولین ذی‌ربط محسوب می‌شود؛ بازتاب ارزش‌ها، آرمان‌ها و حفظ آن نیز از رسالت کار خبری اهالی رسانه است.

  دبیرکل انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان مازندران تصریح کرد: یکی از موضوعاتی که ما باید در آن زمینه تلاش کنیم؛ آشنایی و آگاهی مردم نسبت به انتخابات است؛ رسانه زمان و مکان نمی‌شناسد و در هر شهر و روستا باید به وظیفه‌اش عمل کند.

  پایدار خاطرنشان کرد: مهم این است که رسانه‌ای در یک محل یا شهر راه‌اندازی شده و فراگیر بودن آن باعث می‌‌شود که اهم اخبار و موضوعات را برای تاثیرگذاری و پیگیری در اختیار عموم قرار دهیم.

  وی با اشاره به اینکه قدرت کار رسانه‌ای و فراگیر بودن آن‌ها باعث می‌شود بخشی از جامعه پویا شود، بیان کرد: رسانه در بخشی نیز می‌تواند باعث فریب افکار عمومی شود مانند جریان‌سازی انتخابات توسط رسانه‌های معاند.

  دبیرکل انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان مازندران در پایان گفت: ابزار کار در سطح شهر دست اصحاب رسانه و فعالان مجازی بوده و مخاطبین ما را دنبال می‌کنند؛ هدف رسانه نیز جذب مخاطب است.

  رسانه‌ها نقش بسزایی در انتخابات دارند

  صادق خوشخو رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی محمودآباد در این نشست در خصوص صدور مجوز برای پیج‌ها و کانال‌های فعالیتی فعالین فضای مجازی در بستر شبکه‌های اجتماعی اظهار کرد: افردا می‌توانند با مراجعه به سامانه وزارت ارشاد در خصوص نوع فعالیت در بسترهای مختلف از جمله تلگرام و اینستاگرام از روند دریافت مجوزها اطلاع یابند.

  وی افزود: رسانه‌های داخلی باید با مدیریت درست و آگاه‌سازی به‌هنگام از تاثیرات شبکه‌های معاند در کشور جلوگیری کنند.

  رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی محمودآباد در پایان گفت: عرصه انتخابات برای پیشرفت کشور ما بسیار مهم بوده و اصحاب رسانه و فعالان فضای مجازی نقش بسزایی در اطلاع‌رسانی درست خواهند داشت.


  نظرات