آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۱ بهمن ۱۴۰۰ , Friday 21 January 2022
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 117094
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۲ اردیبهشت, ۱۴۰۰ - ۰۱:۰۰
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد > یادداشت مخاطبین
 •   

  همه ما آدم‌ها گاهی اشتباه می‌کنیم

  عذر خواستن یکی موثرترین روش‌هایی است که می‌تواند آتش معرکه را در خانواده خاموش کند و جو آرامی را دوباره به خانه‌تان برگرداند.

  به گزارش آوای شمال؛

  همه ما آدم ها گاهی اشتباه می کنیم ،گاهی دل یگدیگر را نا خواسته می شکنیم. اگر شما با همسرتان دعوا کرده اید عذر خواستن یکی موثرترین روشهایی است که می تواند آتش معرکه را در خانواده خاموش کند و جو آرامی را دوباره به خانه تان برگرداند، اگر فکر می کنید نیاز دارید تا از او عذر خواهی کنید و به نوعی منت کشی کنید این مطلب می تواند برای شما مفید باشد.

  روش منت‌کشی و ناز کشیدن همسر

  انتقاد را با گشاده رویی بپذیرید چون همیشه حق با شما نیست، در مجادله ای که هر دوی شما تصور می کنید حق با شماست و مشکل مربوط به طرف مقابل می باشد به ویژه اگر قبلا نیز مکررا بر سر موضوع فعلی بحث کرده اید؛ لطفا انتقاد همسر خود را با روی باز و به راحتی گوش کنید.

  موقتا به جای خلوتی بروید: در اوج بحث و درگیری فشار خون شما و تپش قلبتان بالا می رود و ممکن است چیز هایی بگویید که لزوما از بیان آنها منظوری ندارید. همیشه به مکانی خلوت نیاز دارید که در آن از همسر جدا شده، آرام گرفته و افکار خود را جمع کنید.

  گذشته را یاد آوری نکنید به چیزی که اکنون در حال روی دادن است توجه کنید . آتش بیار معرکه شدن راهی به جایی نخواهد برد و با فراموش کردن گذشته زودتر به توافق می رسید.

  به همسرتان بگویید که دشمن شان نسیتید. اگر به آرامی در مورد موضوعی بحث می کنید و همسرتان به یکباره صدایش را بالا برده و از کوره در می رود کافی است به طرفش رفته و محبتتان را به او نشان دهید . دست خود را به آرامی در دستش قرار دهید تا بفهمد که این مجادله بی اهمیت است.

  محیط دور و برتان را منظم و آراسته کنید: محیط اطراف تاثیر مستقیمی روی احساسات ما دارد، عصبانیت یک احساس خشن است اما با مراقبت همراه با توجه محبت آمیز همیشه می توان آن را کنترل کرد.

  نترسید و مشکل ترین کلمه را به زبان بیاورید: یک عذر خواهی واقعی می تواند یکی از دشوارترین پیشنهاداتی باشد که ما ارائه می دهیم بر خلاف تصور عموم همه افراد قادر به زبان آوردن این کلمه بوده و تا به حال هیچ کس بعد از گفتن آن غش نکرده است

  جمله ای دل پذیر به او بگویید: گاهی اوقات فراموش کردن حرف های آزار دهنده کسی که دوستش دارید مشکل به نظر می رسد اما اگر چیزی قابل تعریف را با آن بیاموزید رو به رو شدن با مسائل بسیار اسانتر خواهد شد.

  بگویید که دوستش دارید: هنگامی که می خواهید به حالت آشتی و صلح برگردید به همسرتان بگویید که دوستش دارید. اطمینان دادن در مورد این موضوع که احساس شما نسبت به همسرتان هیچ گاه و تحت هیچ شرایطی تغییر نخواهد کرد بسیار خوب است.

  ببخشید و فراموش کنید: عذر خواهی تنها به این معنا نیست که بگویید متاسفم، بلکه باید آن اتفاق را برای همیشه فراموش کنید در حقیقت فراموشی باعث می شود که مسئله مورد نظر راه بازگشت و سرایت دوباره به رابطه تان را نداشته باشد.

   


  نظرات