آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۵ مهر ۱۴۰۰ , Monday 27 September 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 117085
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۲ اردیبهشت, ۱۴۰۰ - ۰۰:۳۳
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  کارشناس علوم سیاسی در گفت‌وگو با دآوای شمال:

  اردییهشت مقاومت در مازندران؛ نماد تاریخی حیرت‌انگیز دارد

  کارشناس علوم سیاسی با بیان اینکه اردییهشت مقاومت در مازندران، نماد تاریخی حیرت انگیز دارد، گفت: وارثان خون شهدای انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی، خود به مقتل خون قدم گذاردند تا به دشمن بفهمانند که علویان این دیار، سرباز رزم کلاس حاج قاسم سلیمانی‌اند.

  به گزارش آوای شمال؛

  محسن خاکزاد در گفت‌وگو با خبرنگار آوای شمال اظهار کرد: مازندران نه فقط در حوزه‌های ورزشی، فرهنگی و علم و دانش، بلکه در ایجاد حماسه‌های گوناگون در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، همواره در قله‌های افتخار و سربلندی بوده است.

  وی افزود: ۳۵ سال قبل در حماسه کربلای ۴ و ام‌الرصاص با تقدیم شهدای غواص و سال ۲۰۱۷ (۹۵) در خان‌طومان، ثابت کردند که کربلا‌های دیار مازندران تا ظهور آخرین مسافر زهرایی ارواحنا فداه ادامه دارد.

  این کارشناس علوم سیاسی تصریح کرد: رشادت‌های مازندران در صحنه‌های گوناگون انقلاب و در مقابله با دشمنان اسلام در جهان، مثال زدنی است.

  خاکزاد با اشاره به اینکه در کلاس حاج قاسم هراس معنا ندارد، گفت: تنها خط قرمزشان، ولایت است و مقاومت؛ شهدای اردبیهشت مازندران در خان‌طومان، با دو شعار کلی به مقابله با تکفیر پرداختند.

  وی ادامه داد: تبعیت محض از ولایت و سپس نیل به منزلت (و، اما خاف مقام ربه)، رجزِ شهدای گرانقدر مدافع حرم در خان طومان بود.

  این کارشناس علوم سیاسی خاطرنشان کرد: خان‌طومان که در نزدیکی حلب واقع است از مهمترین منطقه استراتژیک محسوب می‌شد و دشمن برای تصرف آن هزینه‌های نظامی و تلفات انسانی بسیاری را متحمل شده بود، اما توسط نیرو‌های جبهه مقاومت (ایران، سوریه، لبنان و افغان)، آزاد، ولی نقض آتش بس از سوی گروه ستمگر مقابل، موجب شد تا گل‌های پرنکهت مازندران، پرپر شوند و داغ سختی بر دل مومنین این دیار و کشور بنشاندند.

  خاکزاد یادآور شد: نیمه اردیبهشت در مازندران گرچه تداعی می‌کند شهادت سربازان سید علی را، اما قطرات خون پاک شهدای خان‌طومان، در وجودِ با وجودِ مازندرانی‌ها آنچنان جوشش گرفته است که امروز بیش از هر زمان دیگر آماده حراست و حفاظت از کیان اسلام در جهان گشته‌اند.

  وی در پایان گفت: مازنی‌ها جز به مقاومت در برابر حیله‌های دشمنان دین خدا و ایثار جان در راه خدا اندیشه‌ای در سر ندارند و همین اندیشه‌ها است که زمینه ساز ظهور امام عصر خواهد شد.


  نظرات