آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۵ مهر ۱۴۰۰ , Monday 27 September 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 117000
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۷ اردیبهشت, ۱۴۰۰ - ۰۱:۲۶
 • شما اینجا هستید :اخبار برگزیده
 •   

  کارشناس علوم سیاسی مطرح کرد:

  روز جهانی قدس مقدمه‌ای برای تشکیل حزب مستضعفین/ یکی از اهداف انقلاب آزاد سازی قدس شریف است

  کارشناس علوم سیاسی گفت: روز جهانی قدس در اندیشه رهبر فرزانه امام خامنه ای حفظه الله، روز اسلام و روز حکومت اسلامی محسوب می‌شود و این روز را مقدمه‌ای برای بسیج عمومی اسلامی و تشکیل حزب مستضعفین در جهان معرفی کردند.

  به گزارش آوای شمال؛

  محسن خاکزاد در گفت‌وگو با خبرنگار آوای شمال با بیان اینکه حدود ۷۴ سال قبل (۱۹۴۶_۷ میلادی) اولین حمله به سرزمین مسلمانان فلسطین توسط یهودیان صهیونیسم با پشتیبانی استکبار جهانی و کشورهای انگلستان و عربستان و… آغاز شد، اظهار کرد: در این هجمه مردمان مسلمان از سرزمین خود رانده و اول قبله مسلمین نیز به اشغال نیروهای مهاجم در آمد.

  وی با اشاره به اینکه اجرای احکام اسلامی، محدود به یک شهر، قوم، قبیله و کشور نیست، افزود: احکام اسلامی در تمام جهان باید حاکم شود بنابراین در سطح جهان هرگاه به مسلمانان ظلمی وارد آید، رهبری جهانی اسلام در هر کجای کره خاکی زمین که باشد، هم در مقابل ظالمین می‌ایستد و هم امر به مبارزه می‌کند.

  کارشناس علوم سیاسی تصریح کرد: حضرت امام خمینی علیه الرحمه، سال‌ها قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، رژیم اشغالگر قدس را به رسمیت نشناخت و همواره به از بین بردن این رژیم منحوس تاکید داشتند.

  خاکزاد ادامه داد: رژیم صهنونیسم با به‌خاک و خون کشیدن زنان و کودکان بی‌دفاع و ویران کردن کاشانه‌های مسلمانان فلسطین، عزم خود را برای عدم وجود مسلمان در آن منطقه راسخ و از هیچ ظلمی هم دریغ نورزیده است.

  وی خاطرنشان کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، معمار کبیر انقلاب، روز جمعه آخر ماه مبارک رمضان را روز قدس نام نهادند که با اسقبال کشورهای منطقه مواجه شد و در این روز مسلمانان جهان، برای حمایت از مظلومین فلسطین به اجتماعات خیابانی می‌پیوندند و انزجار خویش را از رژیم غاصب اعلام و اظهار می‌دارند.

  این کارشناس علوم سیاسی یادآور شد: هم امام رحمه الله علیه و هم رهبر حکیم انقلاب، همواره خطر حضور اسرائیل را در منطقه به جهانیان گوشزد کرده‌اند و از عموم مسلمانان خواسته که دست یهودیان صهیونیسم را از منطقه کوتاه کنند.

  خاکزاد اظهار داشت: این پیام و یاری ایران اسلامی در جبهه مقاومت موجب دلگرمی مسلمانان فلسطین و دیگر کشورها شده و هم نیروی مقاومت رزمندگان فلسطین را بیش از پیش افزوده است.

  وی با بیان اینکه یکی از اهداف انقلاب اسلامی‌ آزاد سازی قدس شریف است، تصریح کرد: امام خامنه‌ای در مناسبت‌های مربوط، بارها بر این موضوع تاکید کرده و چون امام راحل، نظر بر از بین رفتن رژیم غاصب اسرائیل دارند و مردمان کشور اسلامی ایران نیز به تبعیت از امر ولایت، روزی قدس شریف و قبله اول مسلمین را از چنگ صهیونیسم آزاد خواهند کرد.

  این کارشناس علوم سیاسی با بیان اشاره به این نکته مهم که چگونه عده‌ای یهودی با تفکر سلطه طلبی توانستند فلسطین را اشغال کنند، افزود: واضح است اگر حمایت نظامی و اقتصادی آمریکا و انگلیس و کشور عربستان نبود، هرگز آن یهودیان موفق به این حملات نمی‌شدند.

  خاکزاد در پایان گفت: بر مسلمانان جهان و به‌خصوص ایرانیان عزیز واجب است تا ضمن شناخت دشمن و رصدِ تفکر آنان، در مقابله با ظلم لحظه‌ای متوقف نشوند چراکه مردم ما شاگرد کلاس رزم حاج قاسم سلیمانی‌اند و جز اطاعت از ولایت انگیزه‌ای ندارند.

  برچسب ها : , ,

  نظرات