آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ , Tuesday 19 October 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 116982
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ اردیبهشت, ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۶
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  کارشناس تربیت بدنی آموزش و پرورش محمودآباد هشدار داد:

  وضعیت حاد کم‌تحرکی در جامعه دانش‌آموزی محمودآباد/ ۲۴ درصد اضافه وزن و چاقی دارند

  کارشناس تربیت بدنی آموزش و پرورش محمودآباد با بیان اینکه در ایام تعطیلی مدارس همزمان با شیوع کرونا وضعیت حاد کم‌تحرکی در جامعه دانش‌آموزی سطح شهرستان به وجود آمده است، گفت: متاسفانه ۲۴ درصد دانش‌آموزان دچار چاقی و اضافه وزن شدند.

  به گزارش آوای شمال؛

  نعمت رضازاده در گفت‌وگو با خبرنگار آوای شمال؛ با اشاره به اینکه اساس کار ما در کیفیت بخشی ساعت تربیت بدنی مدارس به ۳ حوزه شناختی، روان حرکتی عاطفی و مهارتی برنامه‌ریزی شد، اظهار کرد: از شروع  سال تحصیلی با توجه به غیرحضوری بودن مدارس برای کنترل وزن دانش‌آموزان درشبکه شاد کانالی با نام تغذیه راه‌اندازی کردیم که نکات آموزشی در آن لحاظ می‌شود.

  وی با تاکید بر اینکه شهرستان محمودآباد به‌عنوان یکی از ۸ شهرستان در تدوین محتوای آموزشی انتخاب شده است، افزود: برای داشتن اطلاع از فعالیت دانش‌آموزان یکسری تست آمادگی جسمانی به‌صورت بورشورهای بسیار مناسب طراحی شد و دانش‌آموزان در ۲ نوبت با برنامه‌ریزی یک فیلم برای مربیان جهت دریافت نمره ارسال می‌کنند.

  کارشناس تربیت بدنی آموزش و پرورش محمودآباد *طرح کوچ* را یکی از طرح‌های بسیار خوب برگزار شده تربیت بدنی در مدارس کشور دانست و گفت: پیشنیه این طرح از ۱۳۹۵ با نام توده بدنی یا *بی ام آی* برای دانش‌آموزان آغاز شد که ۲۲ درصد از دانش‌آموزان  دارای اضافه وزن وچاقی بودند.

  رضازاده خاطرنشان کرد: با ثبت نام دانش‌‌آموزان در سامانه سناد از اضافه وزن ۲۴ درصد از دانش‌آموزان در محمودآباد مطلع شدیم که متاسفانه از‌میان ۳۱ استان کشور رتبه آخر به مازندران اختصاص پیدا می‌کند.

  وی آمار ابتلا به اضافه وزن در مازندران را  چاقی ۳۰/۲ درصد گزارش کرد و اظهار داشت: متاسفانه میانگین درصد اضافه وزن و چاقی  دانش‌آموزان سطح شهرستان در مقایسه با دانش‌آموزان استان ۷ دهم دصد بیشتر بوده که این آمار خطرناکی است.

  کارشناس تربیت بدنی آموزش و پرورش محمودآباد  ادامه داد: در همین راستا جلساتی با نهادها و مسئولین مربوطه برگزار کردیم و مصوب شد که شوارای سیاست‌گذاری امر تربیت بدنی را در شهرستان راه‌اندازی کنیم.

  رضازاده در پایان گفت: امیدوارم که بتوانیم با راهکارهای مختلف و اطلاعات مفید، ورزش کردن در سبد زندگی خانواده‌ها جاگذاری شود.

   

  گفت‌وگو: فاطمه محمدی

   


  نظرات