آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ , Wednesday 20 October 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 116963
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳ فروردین, ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۵
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  مدیر شبکه بهداشت محمودآباد اعلام کرد

  شناسایی ۲ مورد کرونای انگلیسی در محمودآباد/بستری بیماران کرونایی سیر صعودی دارد

  مدیر شبکه بهداشت و درمان محمودآباد با بیان اینکه دو مورد از ابتلا به کرونای انگلیسی در این شهرستان شناسایی شد، گفت: دو مورد ابتلا شونده خانم بودند که یکی در بیمارستان آمل و دیگری در بیمارستان شهدای این شهرستان بستری است.

  به گزارش آوای شمال؛

  عباس توان در گفت‌وگو با خبرنگار آوای شمال؛ اظهار کرد: در حال حاضر ۱۲ نفر مبتلا به کرونا در بیمارستان شهدای محمودآباد بستری هستند که متاسفانه ۱۱ فروردین ۲ مورد کرونای انگلیسی مشاهده شد.

  وی با اشاره به اینکه یکی از خانم‌های مبتلا شونده به کرونای انگلیسی باردار بود، افزود: این خانم ۳۱ هفتگی بارداری را سپری می‌کرد که بلافاصله بعد از مثبت شدن تست به بیمارستان آمل انتقال و تحت عمل سزارین فرزند وی به دنیا آمد و مادر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شده است.

  مدیر شبکه بهداشت و درمان محمودآباد در خصوص آخرین آمار مبتلایان به کرونا در این شهرستان تصریح کرد: از ۱۶۱ تست انجام شده طی دو روز گذشته ۲۰ مورد مثبت ابتلا داشته‌ایم و آمار بستری شدگان در بیمارستان سیر صعودی پیدا کرد.

  توان ادامه داد: وضعیت محمودآباد در حال حاضر زرد است اما با توجه به بحرانی شدن شرایط و دو برابر شدن آمار مبتلایان نسبت به هفته گذشته؛ باید به‌صورت شرایط نارنجی عمل کنیم.

  وی با توجه به گذراندن زمان تفریح مردم در روز طبیعت ۱۳ فروردین از شهروندان خواست: تمامی مکان‌های تفریحی در حال حاضر تعطیل است و امیدواریم مردم رعایت کنند چراکه علایم کرونای چینی با انگلیسی فرقی ندارد اما میزان سرایت کرونای انگلیسی بیشتر است.

  مدیر شبکه بهداشت و درمان محمودآباد بیان کرد: اگر یک فرد مبتلا به کرونای انگلیسی در جمعی باشد؛ تمام افراد حاضر مبتلا خواهند شد.

  توان در پایان گفت: فوتی طی این روزها نداشتیم اما از همشهروندان خواهشمندیم با توجه به سیر صعودی بیماری در محمودآباد تمام موارد شیوه نامه‌های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک، دوری از تجمع، عدم حضور در دورهمی‌ها و شست‌وشوی دست‌ها را رعایت کنند.


  نظرات