آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ , Saturday 4 December 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 116915
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ اسفند, ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۶
 • شما اینجا هستید :اخبار برگزیده
 •   

  مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران:

  بعثت پیامبر؛ سرآغاز تمدن‌سازی اسلامی در جهان بشریت است

  مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران گفت: تمدن‌سازی در سایه بهره‌گیری از اهداف متعالی بعثت نبی مکرم اسلام تحقق خواهد یافت.

  به گزارش آوای شمال؛

  حجت‌الاسلام ناصر شکریان امیری ضمن تبریک فرا رسیدن مبعث نبی مکرم و معظم اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) اظهار کرد: این روز مهم، نقطه عطفی در تاریخ هدایت بشریت است و جهان اسلام باید از مبانی و اندیشه های تمدنی حضرت محمد (ص) الگو برداری کند.

  وی بعثت نبی مکرم اسلام را نجات بخش بشریت از جهالت و تاریکی دانست و افزود: پیامبر اکرم(ص) در واقع با مبعوث شدن به پیامبری و با خلق نیکوی خود سبب شدند که بشریت از جهالت و ظلمت نجات یابد و مسیر سربلندی و سعادت را طی کند.

  عضو شورای فرهنگ عمومی مازندران یکی از شاخصه‌های مهم بعثت نبی مکرم اسلام را تمدن سازی عنوان کرد و گفت: آن حضرت توانستند در طول ۲۳ سال، جامعه جاهل را به سمت ایمان و تمدن رهنمون سازد و بنیان مستحکم تمدن اسلامی پایه‌ریزی کنند.

  استاد حوزه علمیه مازندران با بیان این که تمدن سازی در سایه بهره گیری از اهداف متعالی بعثت نبی مکرم اسلام تحقق خواهد یافت، خاطرنشان کرد: با بعثت پیامبر گرامی اسلام (ص) شکوفایی دین اسلام به حد کمال رسید و تمدن‌سازی اسلامی شکل گرفت که ضامن سعادت انسان‌ها است.

  حجت‌الاسلام شکریان با بیان این که در تمدن اسلام، همه مؤلفه ها بر محور اسلام ناب است، تصریح کرد: امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی به‌عنوان پرچم نشر و گسترش اسلام ناب در جهان بشریت، نقش کلیدی و محوری در تمدن سازی بر پایه اهداف و ارزش های بعثت پیامبر گرامی اسلام بر عهده دارد.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی مازندران؛ وی با بیان این که عید مبعث انسان را به سوی اهداف آفرینش و توحیدی نزدیک می‌کند، بیان کرد: باید اهداف عید مبعث پیامبر اکرم(ص) به طور دقیق برای عموم جامعه تبیین شود.

  مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران با اشاره به این که مبعث روز رهایی انسان از جهالت و رهنمون شدن بشر و جهان به سوی اهداف اصلی آفرینش است، ادامه داد: بارزترین فلسفه بعثت این است که انبیاء و اولیاء الهی و به‌ویژه حضرت پیامبر اکرم (ص) برای تربیت انسان ها برگزیده شده اند.

  حجت‌الاسلام شکریان هدایت انسان ها به سوی سعادت حقیقی را یکی از اهداف مهم مبعث پیامبر گرامی اسلام دانست و خاطرنشان کرد: بعثت پیامبر اسلام (ص) اساسی ترین و محوری ترین امر برای تربیت انسان ها بوده است و به همین دلیل تربیت صحیح، علم و آگاهی انسان را به اهداف واقعی اش نزدیک تر می‌کند.

  وی با بیان این که پیامبر اکرم(ص) با مهربانی، عطوفت، مبارزه با ظلم و ستم و با دعوت مردم به سوی پروردگار راه نوینی را بر روی بشر گشودند، تصریح کرد: بعثت نبی مکرم اسلام موجب شد بشری که غرق در فساد و غرق در جهالت بود به سمت نور و روشنایی هدایت شوند.

  مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران با اشاره به این که بعثت نبی مکرم اسلام موجب خودآگاهی و خود شناسی در بشریت شد، خاطرنشان کرد: توجه به اخلاقی مهم ترین هدف بعثت پیامبر گرامی اسلام است که متأسفانه امروز به حلقه گمشده جوامع مختلف تبدیل شده است.

  حجت‌الاسلام شکریان با بیان این که تا پیش از بعثت نبی مکرم اسلام ارزش های انسانی و اخلاقی در پایین ترین سطح ممکن بود، اظهار داشت: اما پیامبر اکرم(ص) که هدف اصلی خود را نشر مکارم اخلاق در جامعه عنوان کردند، به سال ها جهالت و نادانی ملت ها پایان دادند.

  استاد برجسته حوزه و دانشگاه های مازندران در پایان با اشاره به فرا رسیدن نوروز ۱۴۰۰و با تقدیر از فعالیت های فرهنگی و دینی کارکنان تبلیغات اسلامی مازندران در سال ۱۳۹۹، تاکید کرد: رویکرد جدی سازمان تبلیغات اسلامی در سال های اخیر تحقق منویات رهبری معظم انقلاب و بسترسازی در راستای ایجاد تمدن نوین اسلامی و بهره گیری از تمامی ظرفیت های این سازمان در جهت تحقق بیانیه گام دوم انقلاب است و این امر مستلزم مجاهدت و تلاش و همت مضاعف همه کارکنان این نهاد مقدس است و باید همه واحدهای مختلف در این بخش با برنامه ریزی و انسجام بیشتر برای تحقق این اهداف تلاش کنند.


  نظرات