آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ , Saturday 4 December 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 116886
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۷ اسفند, ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۲
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد > گزارش و گفت‌وگو
 •   

  رییس کمیته امداد خبر داد

  اهدای ۱۳۲ میلیون تومانی جهیزیه به نوعروسان محمودآبادی

  رییس کمیته امداد محمودآباد از اهدای جهیزیه به ۱۱ نوعروس با اعتبار ۱۳۲ میلیون تومان در سال جاری خبر داد و گفت: کمک هزینه ازدواج شامل کمک جهزیه به نو عروسان، ازدواج مجدد بانوان و کمک هزینه پسران (فرزندان پسر مددجویان) ۱۵ میلیون تومان وام تعلق می‌گیرد.

  به گزارش آوای شمال؛

  عزیزالله عباس‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار بلاغ با بیان اینکه کمیته امداد امام در ۱۴ اسفند ۵۷ و ۲۲ روز بعد از پیروزی انقلاب با هدف حمایت از محرومان، مستضعفان و توانمندی‌سازی آنان تاسیس شد، اظهار کرد: در این مدت زمان به‌عنوان بزرگترین نهاد حمایتی کشور خدمات ارزنده‌ای به نیازمندان و اقشار آسیب‌پذیر ارائه کرده است.

  وی با اشاره به اینکه در حال حاضر هزار و ۳۵۰ خانوار بالغ بر ۲ هزار و ۱۰۰ نفر تحت پوشش کمیته امداد محمودآباد هستند، افزود: این افراد شامل زنان سرپرست خانوار، سالمندان و بیماران صعب العلاج در محمودآباد بوده که اعم خدمات ارائه شده به آنان پرداخت حقوق ماهیانه به حساب بانکی افراد تحت پوشش است.ث

  رییس کمیته امداد محمودآباد یکی از نیازهای اولیه بشر را مسکن دانست و تصریح کرد: کمیته امداد دغدغه زیادی در تامین مسکن برای مددجویان دارد و سال گذشته با همکاری بسیج سازندگی به عنوان سازنده و از اعتبارات خیرین و کمیته امداد ۱۵ واحدمسکن روستایی احداث و تحویل خانوداه‌ها شد.

  عباس‌پور خاطرنشان کرد: سالجاری نیز با استفاده از تسهیلات وام مسکن روستایی، وام بلاعوض دولت و اعتبارات امداد؛؛در دهه فجر با انعقاد تفاهم‌نامه با بسیج سازندگی سپاه، کلنگ احداث ۱۷ واحد مسکونی روستایی زده شد و عملیات احداث آغاز شده است.

  وی با بیان اینکه این واحدهای مسکونی با زیربنای ۵۰ مترمربع در حال ساخت است، گفت: از شهریور امسال مسکن هزار واحدی کمیته امداد کلید خورد و اعتبار آن از وام مسکن روستایی، (تهسیلات وام بانکی ۵۰ میلیون تومان) ، وام بلاعوض ۳۰ میلیون تومانی دولت و ۲۰ میلیون بلاعوض امداد که در مجموع ۱۰۰ میلیون تومان تامین می گردد.

  رییس کمیته امداد محمودآباد یادآور شد: امسال ۳۰ واحد مسکن مددجویی نیز که شامل سرویس بهداشتی، حمام و تعمیرات داخلی منازل با اعتباری بالغ بر ۱۲۰ میلیون تومان بود، بازسازی شده است.

  عباس‌پور ادامه داد: در زمینه بهداشت و درمان نیز کمیته امداد مساعدت داشته و ۱۱۸ نفر از مددجویان، بیماران صعب العلاج، زمین‌گیر را تحت پوشش درمانی قرار داد.

  رییس کمیته امداد محمودآباد افزود: بانوان تحت پوشش که ازدواج مجدد کنند؛ علاوه بر اهداء کمک جهیزیه (بسته تشویقی ازدواج) و وام ۱۵ میلیون تومانی؛ درصورت نداشتن مسکن ‌؛ به‌مدت یک سال اجاره مسکن نیز مساعدت می‌شود و این خدمت در صوت فرزند آوری به دو سال افزایش می‌یابد.

  عباس‌پور تصریح کرد: در بخش فرهنگی شامل ارائه خدمات به ۱۸۲‪ نفر از دانش آموزان

  تحت پوشش از قبیل نوشت افزار، پوشاک، کمک هزینه تحصیلی و به دانشجویان تحت پوشش غیر انتفاعی شهریه بلاعوض دانشجویی پرداخت می‌‌شود وبه دانشجویان دولتی هزینه ایاب و ذهاب و کمک هزینه تحصیلی  بلاعوض پرداخت می شود.

  وی اظهار کرد: به کمک خیرین وامداد؛ ۶۵ دستگاه تبلت برای اتصال به شبکه شاد برای دانش‌آموزان مددجو به مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان خریداری   وتحویل شده است.

  رییس کمیته امداد محمودآباد گفت: از دیگر فعالیت‌های فرهنگی؛ آموزش مددجویان در بحث جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی از جمله کنترل و کاهش طلاق، آموزش در آستانه ازدواج دختران و آگاه‌سازی در زمینه احکام و…    اعزام مددجویان به اردوهای زیارتی وسیاحتی داخل و خارج استانی؛ بازید از امکان بقاع متبرکه. گردش گری و زیارتی با نام شوق زیارت برای زنان سرپرست خانوار، ترویج فرهنگ حجاب وعفاف و آموزش استفاده از چادر به‌عنوان حجاب برتر، امر به معروف و نهی از منکر، آموزش قرآن، آموزش حقوقی و برگزاری میز خدمت حقوقی برای پیگیری وضعیت حقوقی مددجویان نیز از دیگر خدمات محسوب می‌شود.

  عباس‌پور با اشاره به اینکه در بحث توانمندسازی مددجویان  وام اشتغال برای بهبود بخشی به وضعیت اقتصاد مددجویان و فرزندان آنان با توجه به مهارت‌هایی که دارند، تعلق می‌گیرد، افزود: برای کسب درآمد پایدار در سال جاری ۱۳۰ نفر از مددجویان که مستعد اشتغال بودند اما مهارت نداشتند؛ برای مهارت‌آموزی به فنی و حرفه‌ای آمل معرفی شده و به‌صورت رایگان آموزش دیده‌اند.

  وی خاطرنشان کرد: ۷۵ نفر از مددجویان بالغ بر ۳ میلیارد تومان از بند (ب) تبصره ۱۶ وام اشتغال بانکی با کارمزد ۴ درصد دریافت کردند.

  رییس کمیته امداد محمودآباد با اشاره به اینکه تمام اعتبارات تخصیصی برای امسال جذب شد، تصریح کرد: غالب طرح‌های ایجاد شده در سطح شهرستان‌ شامل طرح‌های خدماتی مانند فروش پوشاک، سوپرمارکتها و … اجرا شده است.

  عباس‌پور یادآور شد: هم اکنون ۳۵۰ طرح فعال درآمد زا در محمودآباد داریم که بطور مرتب   توسط ناظرفنی اشتغال  بازدید وکنترل می گردند.
  وی ادامه داد: در طرح اکرام ایتام؛ در حال حاضر ۱۰۸ فرزند یتیم و ۱۶۷ فرزند محسنین تحت پوشش امداد توسط هزار و ۴۰۰ حامی حمایت می‌شوند که متوسط دریافتی ماهانه این فرزندان از حامیان حدود ۲۰۰ هزار تومان است.

  وی همچنین گفت : کمک حامیان اکرام به این فرزندان در ۱۱ ماهه امسال  بیش از ۹۰۰میلیون تومان بصورت نقدی وغیر نقدی  بوده است.

  عباس‌پور خاطرنشان کرد: بخش درآمدی با عنوان ذکات مستحب ۲ میلیارد تومان  جمع آوری و ۸۵۰ میلیون تومان از صندوق صدقات درآمد کسب و صرف محل مصرف شد.

  وی در مورد برگزاری جشن نیکوکاری اینگونه بیان کرد: رویدادی است که هر ساله در نیمه دوم اسفند ماه و در آستانه سال نو با هدف نهادیته کردن سنت حسنه احسان و نیکوکای و بسیج منابع عمومی کشور در تامین مایحتاج خانوار و کمک به تحکیم بنیاد خانواده محروم اقدام به جمع آوری هدایا و توزیع بین محرومان انجام می‌‌شود.

  رییس کمیته امداد محمودآباد تصریح کرد: هفته احسان و نیکوکاری از ۱۴ اسفند هر سال تا ۲۱ اسفند ماه برگزار می‌شود و شعار امسال به عنوان ” عیدی برای همه” به‌صورت همزمان در سراسر کشور پایگاه‌هایی برای جمع آوری این منظور برای دریافت کمک مردمی آماده شده‌اند.

  عباس‌پور در پایان گفت: نحوه پرداخت کمک‌ها برای جشن احسان و نیکوکاری به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۲۷۳۶۸ با نک ملی با نام کمیته امداد برای مردم و حساب شماره ۰۱۱۰۷۶۹۷۴۹۰۰۱ بانک ملی با شناسه ۸۸۰۲۸۸۰۵۵ آماده دریافت کمک‌های نقدی شما خواهد بود.


  نظرات