آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ , Saturday 4 December 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 116881
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۶ اسفند, ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۴
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  پرداخت بیش از ۷۴ میلیارد ریال تسهیلات بانکی به کشاورزان محمودآبادی

  مدیر جهاد کشاورزی محمودآباد از پرداخت 74 میلیارد و 665 میلیون ریال تسهیلات مکانیزاسیون کشاورزی به 167 نفر از متقاضیان این شهرستان خبر داد.

  به گزارش آوای شمال؛

  محمد هادی زاده گفت: امسال ۳۴ میلیارد و ۷۷۰ میلیون ریال برای توسعه مکانیزاسیون بخش کشاورزی این شهرستان اختصاص داده شد که ۲۱۴ درصد آن جذب شد.

  مدیر جهاد کشاورزی شهرستان محمودآباد افزود: ۲۰۸ متقاضی با مبلغ ۱۰۰ میلیارد و ۴۷۴ میلیون ریال برای دریافت ادوات کشاورزی به بانک کشاورزی معرفی شدند که ۱۶۷ نفر از آنان مبلغی بالغ بر ۷۴ میلیارد و ۶۶۵ میلیون ریال تسهیلات دریافت کردند و پرونده دریافت تسهیلات خرید ماشین آلات بخش مکانیزاسیون کشاورزی برای سایر متقاضیان در مراحل پیگیری بانک قرار دارد.

  هادی زاده با اشاره به اینکه متقاضیان برای دریافت ۷۴ میلیارد و ۶۶۵ میلیون ریال به بانک های عامل معرفی شدند، اضافه کرد: ۱۳ دستگاه انواع تراکتور، ۲ دستگاه کمباین برنج، ۷۴ دستگاه نشاکار برنج، ۷۴ دستگاه تیلر و ۴ دستگاه پهباد سمپاش به ناوگان ادوات کشاورزی شهرستان اضافه گردید.

  هادی زاده بیان کرد: بازدیدهای میدانی و ثبت مشخصات فنی ادوات کشاورزی برای راستی‌آزمایی ماشین‌آلات کمباین، تراکتور، تیلر و دستگاه نشاکار برنج در شهرستان مستمرا انجام می شود.

  وی با بیان اینکه مکانیزاسیون کشاورزی با هدف افزایش تولید، کاهش هزینه ها، کاهش سختی کار کشاورزی و افزایش جذابیت آن، افزایش بهره وری نیروهای کارگری، افزایش کیفیت زراعت و امکان انجام آن در کمترین زمان و انجام بموقع عملیات کشاورزی در دستور کار است، خاطرنشان کرد: امسال فرصت مناسبی برای افزایش کشت و کار مکانیزه و تولید محصولات کشاورزی و اشتغالزایی در این شهرستان فراهم شده است.


  نظرات