آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ , Saturday 4 December 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 116871
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۲ اسفند, ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۳
 • شما اینجا هستید :اخبار استان > اخبار محمودآباد
 •   

  افزایش یک درصدی تلفات ناشی حوادث کار

  مدیر کل پزشکی قانونی مازندران گفت : مرگ و مير ناشي از حوادث کار در ده ماهه امسال 86 نفر(همگی مرد) هستند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل یک درصد افزايش يافت.

  به گزارش آوای شمال؛

  دکتر علی عباسی با اشاره به آمار ۷۰ نفر متاهل و ما بقی مجرد ،افزود : بر اساس آمارهای موجود در ده ماهه سالجاری سقوط از بلندی با ۴۱ فوتی رتبه اول مرگ‌های ناشی از حوادث کار را به خود اختصاص می دهد و برق گرفتگی با ۲۳، جسم سخت با ۱۷، سوختگی با ۳ و سایر با ۲ فوتی در رتبه های بعدی مرگ بر اثر حوادث کار قرار دارند.
  خرداد و مرداد ماه بیشترین فوت

  به گزارش روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی مازندران؛ مدیر کل پزشکی قانونی مازندران افزود :در ده ماهه امسال بیشترین مرگ‌های ناشی از حوادث کار با ۱۳ مورد در خرداد و مرداد ماه و کمترین آن با ۴ مورد در آبان ماه ثبت شده‌ است .
  بیشترین و کمترین شهر
  این مقام اجرایی استان تصریح کرد : طی این مدت شهرستان‌های بابل و آمل هر کدام با ۱۱ ،نور با ۱۰ ، فوتی بیشترین و شهرستان‌و بهشهر با یک فوتی کمترین موارد مرگ بر اثر حوادث کار را داشتند.

  کاهش ۸درصدی مصدومین حادثه کار
  عباسی افزود : بر اساس آمار مراکز پزشکی قانونی استان تعداد ۷۳۳ مصدوم ناشی از حوادث کار به پزشکی قانونی مراجعه کردند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۸ درصد کاهش داشت از این تعداد ۷۰۸ نفر مرد و ما بقی زن هستند.
  عضو شورای قضایی استان با اشاره به اینکه بیشترین حوادث ناشی از کار در بخش ساختمان میباشد گفت:ارزش نهادن به جان انسانها ، داشتن برنامه ایمنی در کار ، رعایت استاندارد ها و قوانین مربوطه ، آموزش و ایجاد نظام اطلاع رسانی و عبرت از حوادثی که اتفاق افتاده را از مهمترین راهکارها در راستای کاهش حوادث ناشی از کار دانست.


  نظرات