آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ , Saturday 8 May 2021
  avayeshomal.ir
  یادداشت مخاطبین
  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  اسماعیل‌زاده معاون آموزش و پژوهش حوزه علمیه مازندران
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 116688
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ بهمن, ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۱
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  مدیرکل آموزش و پرورش مازندران خبر داد

  اعتبار ۹ میلیارد تومانی برای ساخت هنرستان دخترانه در محمودآباد

  مدیرکل آموزش و پرورش مازندران از ۹ میلیارد تومان اعتبار برای ساخت هنرستان دخترانه کار و دانش در محمودآباد خبر داد و گفت: این هنرستان توسط دکتر صالحی خیر مدرسه‌ساز ساخته خواهد شد.

  به گزارش آوای شمال؛

  علی رضا سعدی پور در حاشیه آیین کلنگ‌‌زنی هنرستان دخترانه کار و دانش خیرساز محمودآباد در گفت‌وگو با خبرنگار آوای شمال؛ ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اظهار کرد: هنرستان دخترانه کار و دانش محمودآباد که امروز کلنگ آن به زمین زده شد؛ شامل ۸ کلاس در زمینی بالغ بر ۲ هزار متر مربع ساخته می‌شود و بالغ بر ۹ میلیارد تومان برآورد هزینه دارد که شامل تجهیز کلاس، کارگاه و آموزشگاه خواهد بود.

  وی افزود: یکی از فعالیت‌های اثرگذار در حوزه آموزش و پرورش بحث مدرسه‌سازی و مدرسه‌یاری است و در این راستا مجمع خیرینی در استان تشکیل شده تا به شناسایی و جذب خیرین برای ساخت فضاهای آموزشی جدید اقدام شود.

  مدیرکل آموزش و پرورش مازندران گفت: جهاد مدرسه‌سازی امری خیر در عرصه آموزش است و ما باید برای آینده فرزندان این مرز و بوم اقدام به ساخت مراکز آموزشی کنیم.

  سعدی‌پور با تشکر از دکتر صالحی خیری که سرمایه‌گذاری در عرصه ساخت این هنرستان را قبول کردند، بیان کرد: امروز با توجه به اینکه وضعیت مازندران نارنجی بوده؛ آموزش‌های ما در بستر مجازی است که سعی می‌کنیم این امر به‌درستی در آموزش‌ و پرورش شهرستان‌ها انجام گیرد.

  وی با اشاره به اینکه توسعه باید از آموزش و پرورش شروع شود و پایه آن آموزش است، خاطرنشان کرد: امسال در المپیاد کشوری دانش‌آموزان مازندرانی موفق به کسب ۵ مدال طلا، ۱۰ نقره و ۸ برنز شدند که باعث افتخار است.

  مدیرکل آموزش و پرورش مازندران تصریح کرد: در کنکور امسال نیز ۳ رتبه تک رتبه و هزار و ۷۵۷ رتبه دو هزار کشور نصیب فرزندان استان مازندران شد.

  سعدی‌پور یادآور شد: امروز باید مدرسه‌سازی ما در هنرستان‌ها رونق گیرد چراکه ما در پایان برنامه ششم توسعه بنا داریم تا ۵۰ درصد از دانش آموزان را به سمت رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کارو دانش هدایت کنیم.

  وی در پایان گفت: ساخت هنرستان به‌خاطر اینکه کانون اشتغال و توسعه پایدار کشور هستند؛ بسیار حایز اهمیت است و وجود خیرین مدرسه‌ساز و مدسه‌یار می‌تواند در این راستا کمک‌های خوبی به ما کند.

   


  نظرات