آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ , Saturday 12 June 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 116674
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۶ بهمن, ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۴
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  مدیر آموزش و پرورش محمودآباد:

  ۵ میلیارد ریال بودجه برای اتمام ساختمان دارالقرآن محمودآباد تخصیص یافت

  مدیر آموزش و پرورش محمودآباد گفت: با حمایت‌های سعید فرزانه نماینده مردم شهرستان‌های محمودآباد و نور در مجلس شورای اسلامی ۵ میلیارد ریال بودجه برای اتمام ساختمان دارالقرآن محمودآباد تخصیص یافته است.

  به گزارش آوای شمال؛

  مرتضی نصری مدیر آموزش و پرورش محمودآباد در مراسم آیین کلنگ‌زنی هنرستان دخترانه کار و دانش سرخ‌رود ضمن گرامیداشت ایام مبارک دهه فجر بخشودگی را از ویژگی‌های انسان‌های بزرگ دانست و اظهار کرد: ساختن مدرسه توسط یک خیر مدرسه‌ساز به پایه‌های آموزشی ما در کشور کمک خواهد کرد.

  وی در ادامه افزود: با توجه به اینکه ۷۰ حافظ قرآن در محمودآباد داریم؛ داشتن مدرسه دارالقرآن نیاز جدی بود که با پیگیری و حمایت نماینده شهرستان این بودجه اتمام ساختمان برای بهره‌برداری تامین شد.

  مدیر آموزش و پرورش محمودآباد تصریح کرد: سیاست آموزش و پرورش کشور در بحث انتخاب رشته تحصیلی با تعریف شاخص‌های اینگونه است که ۴۵ درصد دانش‌آموزان به سمت رشته‌های نظری و ۵۵ درصد به سمت رشته‌‌های فنی و کار و دانش هدایت شوند.

  نصری با اشاره به اینکه این شاخص در محمودآباد بین هزار و ۷۰ دانش‌آموز رصد شد، تصریح کرد: در پایه نهم سطح شهرستان محمودآباد ۵۸۷ دانش‌آموز رشته‌های فنی و کار و دانش و ۴۸۲ دانش‌آموز رشته‌های نظری را انتخاب کردند.

  وی با بیان اینکه امروز کلنگ ساخت هنرستان دخترانه شهر سرخ‌رود بر زمین خورد، گفت: با همت اداره آموزش و پرورش محمودآباد، حمایت شیرزاد مدیرکل نوسازی مدارس مازندران و کمک‌های خیر مدرسه‌ساز این شهر این هنرستان با تمام تجهیزات آموزشی به بهره‌برداری خواهد رسید.

  مدیر آموزش و پرورش محمودآباد خاطرنشان کرد: مدرسه ابتدایی شهید شیرویه شهر سرخ‌رود نیز دچار حریق شده بود و در حال ساخت است و هزینه مابقی ساخت مدرسه تا بهره‌برداری نیز توسط همین خیر بزرگوار اهدا خواهد شد.


  نظرات