آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ , Wednesday 22 September 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 116468
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۷ دی, ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۷
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  فرمانده سپاه کربلا مازندران:

  طرح شهید سلیمانی در مقابله با ویروس کرونا یک کار پژوهشی است

  فرمانده سپاه کربلا مازندران گفت: طرح شهید سلیمانی در مقابله با ویروس کرونا یک کار عینی و پژوهشی بوده و ۷۰ درصد افرادی که در شیوع ویروس کووید ۱۹ از دست دادیم با سن بالا یا دارای بیماری زمینه‌ای بودند.

  به گزارش آوای شمال؛

  سردار سیاوش مسلمی روز پنجشنبه ۲۵ دی ماه در جلسه بررسی طرح شهید سلیمانی در محمودآباد که با حضور طالبی فرماندار، سرهنگ ابراهیم‌نژاد فرمانده سپاه ناحیه محمودآباد و دیگر مسئولین شهرستانی در سالن اجتماعات ناحیه این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: اگر بتوانیم افراد دارای بیماری مزمن را کنترل کنیم و طرف دیگر افراد مشکوک و مثبت کنترل شوند؛ بخش زیادی از کار انجام شده است.
  وی افزود: با کنار هم قرار گرفتن بسیج، سپاه و مسئولان در هر شهرستان می‌توان به راحتی این شیوع را کنترل کرد.
  فرمانده سپاه کربلا مازندران تصریح کرد: محمودآباد در نزدیکی شهرستان آمل است و با توجه به وضعیت قرمز این شهرستان باید اهداف دقیق را برنامه‌ریزی کرد تا شرایط این شهرستان به سمت قرمز نرود.
  سردار مسلمی خاطرنشان کرد: در مازندران ویروس جهش یافته است و باید به مراتب پروتکل‌های بهداشتی را دقیق‌تر رعایت کنیم چراکه قدرت انتشار کووید ۱۹ در این استان نسبت به دیگر استان‌ها بیشتر است.
  وی ادامه داد: شناسایی بیماران توسط نمایندگان بسیج در طرح شهید سلیمانی انجام می‌شود اما باید به واسطه سفیران سلامت از نظر معیشتی کمک حال خانواده‌‌های درگیر کرونا باشیم؛ در این صورت از شیوع بیشتر جلوگیری می‌شود.
  فرمانده سپاه کربلا مازندران گفت: با افزایش تیم مقاومتی و حضور کادر درمانی بیشتر در طرح شهید سلیمانی می‌توان کیفیت کار را بالا برد و تست کرونا را در منزل افراد مشکوک انجام داده و این افراد از سطح جامعه دور باشند.
  سردار مسلمی یادآور شد: در آینده با راه‌اندازی سامانه سیب و رصد سلامت افراد درب منزل می‌توان هر پایگاه بسیج را یک پایگاه سلامت در روستاهای سطح شهرستان‌ها کرد و امید است تا نزدیک ۴ هزار پایگاه سلامت افزایش پیدا کند .
  وی افزود: شان مردم مازندران بسیار بالا است و باید با پیگیری و کمک به افراد با توجه به تعطیلی اصناف در زمان بحران شیوع کرونا همه چیز را تحت کنترل داشته باشیم‌.
  فرمانده سپاه کربلا مازندران با اشاره به اینکه بازاریان در دوران پیروزی انقلاب نقش بسزایی داشتند، گفت: شرایط اقتصادی امروز خوب نیست و اصناف هم در زمان اعلام محدودیت‌ها تحت فشار هستند بنابراین تا آغاز سال نو باید کنترل بیشتری در سطح جامعه داشته باشیم.


  نظرات