آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ , Wednesday 22 September 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 116440
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۲ دی, ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۹
 • شما اینجا هستید :اخبار استان > سیاسی
 •   

  مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلا مازندران مطرح کرد:

  ولایت مغز متفکر و متحرک اسلام/ اسلام ناب در مقابل اسلام آمریکایی و اروپایی قرار دارد

  مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلا مازندران گفت: امروز بیشترین حمله به سمت ولایت فقیه است؛ چه کسانی حمله می‌کنند امثال امجدها! که ۴۰ سال در حوزه علمیه درس می‌خواند، یک کلمه حرف نمی‌زند، اما بعد از ۴۰ سال علیه رهبر حرف می‌زند؛ بعد از چهل سال به‌خاطر کرونا رهبری را زیر سوال ببرد؛ فشار روی یک موضوع؛ آن هم موضوع رهبری و ولایت است؛ دشمن می‌گوید اگر بتوانیم ولایت را بزنیم؛ می‌توانیم بر ملت مسلط بشویم؛ تا زمانی که رهبر‌ی و ولایت است ما نمی‌توانیم.

  به گزارش آوای شمال؛

  حجت الاسلام غلامحسن تسخیری در آمل با گرامیداشت سالگرد شهادت سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و نیز یاد و خاطره دانشمند هسته‌ای کشور شهید محسن فخری زاده اظهار کرد: بحثی را امروز ارائه می‌کنم یک بحث قابل تامل و توجه  از ناحیه امام رضا (علیه السلام) می‌باشد؛ اخبار‌های سیاسی با توجه به ابزار‌های ارتباطی به روز در اختیار مردم قرار می‌گیرد و نیاز نیست بنده از اخبار سیاسی حرف بزنم بلکه دنبال طرح یک موضوع سیاسی هستم  تا در فتنه‌ها راه را گم نکنیم و یا  در انتخابات فریب شعار‌ها را و یا اینکه در مذاکرات فریب لبخند‌ها نخوریم چراکه در این جا بصیرت بسیار مهم است بنابراین اگر موضوعات سیاسی را بلد باشیم در بلا‌ها، امتحان‌ها و فتنه‌ها سربلند بیرون می‌آییم.

  وی افزود: عصر مامون و دوران ولیعهدی امام رضا (علیه السلام) یک عصر پیچیده‌ای است؛ در میان خلفا چه در بنی امیه و چه در بنی عباس اگر مطالعه کنید، کسی را زیرک‌تر و سیاس‌تر از مامون نمی‌توانید پیدا کنید؛ مامون بسیار آدم زرنگی بود؛ قرار بود کاری را انجام دهد که خلفای بنی امیه و بنی عباس در رابطه با ولایت نتوانستند انجام بدهد؛ بنی امیه و بنی عباس یک راه مشابه را طی می‌کردند، برای مثال دو حزب جمهوری خواه و دموکرات در آمریکا که هدف آن‌ها با مبارزه با اسلام و انقلاب اسلامی و نیز مبارزه با اصل ولایت فقیه است بنابراین موضوع ان‌ها مشترک است اما در براندازی تاکتیک‌های آن‌ها متفاوت است.

  مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلا مازندران تصریح کرد: در دوران بنی امیه، شهادت حضرت زهرا (سلام الله علیها)، شهادت امیرالمومنین علی (علیه السلام) در مسئله صلح امام حسن (علیه السلام) و نیز در کربلا و واقعه عاشورا، همه این مسائل با جنگ و اختناق همراه بود لذا حتی در عصر امام سجاد (علیه السلام) و نیز در عصر امام کاظم (علیه السلام) دوباره تهدید‌ها شروع می‌شود که بنی عباس رویه بنی امیه را پیش می‌گیرد و همه برعلیه اهل بیت (ع) اقدام می‌کردند اما یک اتفاق در عصر امام باقر (علیه السلام) و امام صادق (علیه السلام)  افتاد که در آن عصر احادیث قال الباقر و قال الصادق بسیار در روایت‌ها آمده است.

  حجت‌الاسلام تسخیری خاطرنشان کرد: بعد از آن نیز تا دوران امام زمان (اروحنا فداء) همین روش خلفا علیه اهل بیت (ع) ادامه دارد. از امام صادق (علیه السلام) سوال کردند چرا مهدی موعود در پس پرده غیبت قرار می گیرد که امام گفتند اگر امام زمان (اروحنا فداء) در میان جامعه باشد، مردم آن را به قتل می‌رسانند بنابراین موضوع همه خلفا برعلیه ولایت است اما در این میدان تنها مامون به شیوه خلفا برای مقابله با ولایت عمل نکرد.

  وی در ادامه گفت: رفتار مامون با امام رضا (علیه السلام) بسیار محترمانه بود، حضرت را با احترام از مدینه اورد با احترام (علیه السلام) با او رفتار میکرد. مامون کار سیاسی می‌کرد ولبخند زد تا مردم را فریب بدهد و بگویند ما عاشق امام هستیم؛ شما مشاهده می‌کنید باراک اوباما رئیس جمهور سابق آمریکا با زبان فارسی و با لبخند به مردم ایران عید را تبریک می‌گوید اگر مراقب نباشیم دشمن با لبخند مردم را فریب داده و مسلط می‌شود و برای همیشه مردم را نابود کند. چون با خشونت، با ماشین جنگی نتوانست مردم را شکست دهد لذا این بار با لبخند و با قدم زدن مردم را فریب میدهد در این زمان بصیرت لازم است.

  مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلا مازندران بیان کرد: وقتی امام رضا (علیه السلام)  دید مامون رفتار محترمانه دارد، به خانواده اش گفتند: برای من گریه کنید، و همراه من نیایید. مامون یک سیاس  بود که وقتی امام رضا (علیه السلام) را به مشهد میاورد، یک محفل بزرگی عمومی و در انظار عام و خاص اعلام می‌کند: مردم آبا و اجداد ما در بنی امیه و بنی عباس به اهل بیت خیانت کردند و خلافت برای اهل بیت است نه برای ما. امام رضا (علیه السلام) رسما موضع گیری می‌کند. امام می‌فرمایند اگر خلافت از آن شما بود چرا میخواهید واگذار کنید و اگر از آن شما نیست تو چه کاره‌ای که می‌خواهی آن را واگذار کنی؟! لذا مامون  با تهدیدات، امام را مجبور کرد ولایتعهدی را قبول کند اما ایا مامون واقعا قصدش واگذاری خلافت بود؟ بله! اما پشت این واگذاری توطئه‌های بزرگی داشت. ومیخواست برای همیشه باب ولایت را برای همیشه ببندد در حالیکه پیامبر (ص) به ما مژده مهدی موعود را دادند.

  حجت‌الاسلام تسخیری ادامه داد: آیت الله جوادی آملی گفت که اگر برای انقلاب اسلامی حادثه‌ای اتفاقی بیفتد برای همیشه اسلام تمام می‌شود؛ لذا دشمن دارای برنامه و توطئه علیه انقلاب است؛ مسئول مرکز راهبردی مهم در آمریکا رسما اعلام می کند که موضوع ما با جمهور‌ی اسلامی اصلا موضوع هسته‌ای نیست  موضوع ما نوع مدل حکومت جمهوری اسلامی است. شما مشاهد کنید چرا نگذاشتند اهل بیت (علیهم السلام) به امامت و ولایت تکیه بزنند، چون نوع مدل حکومت رسول الله (ص)  است که میتواند مدینه فاضله ایجاد کند؛ لذا نمی‌گذارندحکومت دست آن‌ها بیفتد و اگر افتاد توطئه‌های سخت علیه حکومت می‌کنند. جنگ‌های سخت راه میاندازند. لذا دشمن به همین نتیجه رسید  با عَلَم یهود و صهیون نمی‌تواند در برابر اسلام بایستد، امروز باید پرچم لا الا اله الله بیاید، یک عمامه به سر بیاید اسلام را بزند. امروز باید فرد انقلابی ضد انقلاب شود تا یک انقلاب را بزند فلذا این‌ها خطرناک است.

  وی گفت: مامون یک نامه‌ای به امام رضا (علیه السلام) نوشت مبنی بر اینکه برای من اسلام ناب را تعریف کنید. اسلام ناب در مقابل اسلام آمریکایی و اروپایی، انگلیسی، وهابی بهایی قرار دارد.  توضیحات زیادی را امام رضا( علیه السلام) برای مامون نوشت که یکی از آنهایی که امام فرمودند موضوع برائت است. ما تولی و تبری را درست معنی نکردیم. معنای تولی  دوست داشتن  اهل بیت و دشمنی با دشمنان آنان نیست.

  مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلا مازندران افزود: برای نمونه در روز عاشورا عده ای  در بلندی ایستاده بودند و صحنه کربلا را می دیدند، آنها بزرگان کوفه بودندو میدیدند چه جنایت هایی دارد اتفاق می افتد هم برای امام گریه می کنند، هم دعا می کنند اما برای یاری امام به میدان نرفتند. تولی یعنی باید کنار امام باشی نه اینکه تماشاچی باشی. اتفاقا امام به این تماشاچی ها شکایت دارد.امام رضا ( علیه السلام) می فرمایند اسلام ناب  یعنی تبری و بی زاری که چند نمونه ان را بیان می کنند ؛ اول بیزاری در مقابل کسانی که در طول تاریخ انسان های صالح ،درست اندیش  و درست عمل را تبعید و نفی کردند.  ائمه سلام الله علیها  همه تبعید شدند. تبعید فقط جسمی نیست بلکه یک انسان صالح را از کار کنار میزنند و یک آدم فاسد و خیانتکار را جای آن می گذارند.

  حجت‌الاسلام تسخیری یادآور شد: دوم  برائت از کسانی که به مطرودین اسلام، میدان دادند. در صدر اسلام پیامبر (ص)انها را بیرون کرد اما بعد از ارتحال به آنها پست و مقام و قدرت دادند. افراد فاسدی که فتنه ایجاد کردند. برای نمونه در فتنه ۸۸، آخوندی( وزیر سابق  دولت روحانی ) به رهبر معظم انقلاب دهن کجی می کند و همین افراد وزیر دولت میشود. برخی از کسانی که خیانت کردند الان پست و جایگاه دولت را اشغال کردند.

  وی خاطرنشان کرد: سوم بیزاری بجویی از کسانی که اموال جامعه اسلامی را در اختیار یک عده اغنیا قرار دهند و بین آنها اموال مسلمین دست به دست بشود. برای نمونه در عصر حاضر بر سر قضیه دلار ۴۲۰۰ تومانی جهانگیری که چه خیانت هایی اتفاق نیفتاد! که همین دلار ۴۲۰۰ تومانی را در دست عده ای قرار دادند که ساعت به ساعت دلار افزایش پیدا کرد و باعث تورم شد. ونگفتند دلار را به چه کسانی دادند.بعد همین افراد مردم را برای رای گرفتن فریب می دهند . با دوقطبی سازی جامعه ،با دوقطبی صلح و جنگ، رای میاوردند و وقتی رای اوردند ، برگرده مردم با مشکلات اقتصادی فشار می آورند.

  مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلا مازندران تصریح کرد: باید این موضوعات را روشنگری کرد و نباید بسپاریم  انقلاب به دست نااهلان بیفتد که این سفارش امام راحل است. که اگر بدست نااهلان بیفتد با کلمات زیبا در وسط جامعه شعارهای زیبا میدهند اما عملکرد امریکایی و غربگرایی دارند ، از این حرف قشنگ تر که می گویند خط قرمز ما معیشت مردم است اما در عملکردچه؟

  حجت‌الاسلام تسخیری گفت: ما و  مردم به این ها پست و مقام دادیم ، رهبری هم رای من و شما را تایید کرد. ۱۸ سال که امام خامنه ای راهکار میدهد سند می نویسند به نام اقتصاد مقاومتی که فرمانده اش رئیس جمهور و معاون اولش است چرا که قدرت اجرایی جامعه در دست رئیس جمهور است اما چیزی جز نوشته عاید مردم نشد چرا که به میدان عمل نیامدند.

  وی ادامه داد: چهارم بیزاری جستن از کسانی که انسان های بی تدبیر و بیخرد را در پست های کلیدی قرار میدهند. مسئولیت مالی جامعه اسلامی در دست کسانی قرار گرفته است که جز بلا بر سر کشور چیزی نیاورد.

  مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلا مازندران اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب در بیانات اخیر خود تاکید بر  دولت جوان حزب الهی و جوانگرا کردند. لذا دولت غیر آن برون گران است و ۷ سال برای یک تفاهم گیر کرده است. حال در ماهای نزدیک به انتخابات کاهش هزینه ها داریم چرا که بافریب می خواهند نشان دهند که ناجی کشور آمریکا است . حرفهای امثال مطهری و فائزه هاشمی حرفهای یک جریان و تفکر است نه یک شخص!

  حجت‌الاسلام تسخیری افزود: اگر دولت جوان مومن انقلابی روی کار بیاید مشکلات حل می شود وگرنه افراد مسن و بی حالی که ۸ ماه از دفتر کار خود بیرون نیامده که مبادا کرونا بگیرند نمی تواند به فکر جوانان باشد. اما آن جوان انقلابی که در بحران کرونا کمک کار مردم می شود می تواند به فکر جامعه اسلامی خود باشد.در کنار فتنه هایی که اتفاق افتاد، برخی از همین افراد مسن و پیر دنبال گرین کارت خود بودند اینها دوتابیعتی و به فکر چپاول هستند.

  وی در پایام گفت: پنجم برائت جویی از کسانی که خود را بر مردم مقدم میدانند.از کسانی که رانت خوار هستند. تا شکم خود را سیر نکنند به مردم فکر نمی کنند و وقتی هم شکمشان سیر شد مردم را بی خیال می‌شوند.

  برچسب ها : ,

  نظرات