آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ , Tuesday 21 September 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 116434
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۸ دی, ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۷
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  مدیر جهاد کشاورزی محمودآباد خبر داد:

  کشت گلخانه‌ای راهکار افزایش تولیدات کشاورزی

  مدیر جهاد کشاورزی محمودآباد از کشت گلخانه‌ای در 80 هکتار از اراضی این شهرستان خبر داد.

  به گزارش آوای شمال؛

  محمد هادی زاده با بیان اینکه ۸۰ هکتار از اراضی شهرستان محمودآباد در قالب کشت گلخانه ای است، اظهار کرد: ۶۵ هکتار از این سطح مربوط به گلخانه فضای بسته و ۱۵ هکتار آن نیز مربوط به گلخانه‌های فضای آزاد می باشد.

  وی افزود: پرداخت تسهیلات برای پرورش گل و گیاه در گلخانه صنعتی، فوق مدرن و هیدروپونیک بستگی به نوع تولید، تکنولوژی بکار رفته و میزان سرمایه گذاری مورد نیاز اجرای طرح در آن متفاوت است.

  مدیر جهاد کشاورزی شهرستان محمودآباد مهم‌ترین دلایل اقتصادی برای کشت گلخانه ای را افزایش تعداد برداشت‌ها در سال، افزایش برداشت محصول نسبت به سطح زیر کشت، تعیین زمان بهره برداری محصول و تنوع محصول برشمرد و گفت: آورده اولیه زیاد برای شروع این کسب و کار که بیشتر این هزینه‌ها برای تجهیزات گلخانه صرف می‌شود و تنها یک بار اتفاق می‌افتد از مشکلات کار در گلخانه است.

  هادی زاده با بیان اینکه متقاضیان پرورش گل و احداث گلخانه در منازل و خانه باغ‌ها برای دریافت مجوز باید به مدیریت جهاد کشاورزی در شهرستان‌ها مراجعه کنند، افزود: داشتن زمین کافی و کارنامه مهارت از سازمان فنی و حرفه‌ای از شروط اعطای مجوز به این افراد است.

  به گفته هادی زاده کشت گلخانه‌ای دارای مزایای زیادی از جمله فرصت مناسبی برای اشتغال فارغ‌التحصیلان کشاورزی و سایر رشته‌های مربوطه، تولید محصولات با کیفیت مناسب و با شاخص‌های صادراتی، صرفه‌جویی در مصرف آب تا حد یک‌ بیستم مقدار آن در واحد سطح در مقایسه با روش‌های سنتی و افزایش درآمد و ارز آوری بیشتر در بخش کشاورزی است.


  نظرات