آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ , Wednesday 22 September 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 116346
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳ دی, ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۸
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد > یادداشت مخاطبین
 •   

  ازدواج مجازی؛ رویای تو خالی

  با دیدن چهره سارا و کمی صحبت با وی در دنیای مجازی با خود گفتم بهترین گزینه‌ام برای ازدواج را پیدا کردم اما کاش به روابط مجازی اعتماد نمی‌کردم.

  به گزارش آوای شمال؛

  از طریق شبکه‌های اجتماعی با چند نفر از دختران دم بخت با نیت ازدواج ارتباط برقرار کرده بودم، اما هیچ کدام از آنها مورد پسندم نشدند. برخی ها را به راحتی تنها در یک جلسه صحبت و یا پیام تصویری رد می کردم و از چهره کسانی که که خوشم نمی آمد ،با اینکه مشتاق به برقراری ارتباط با من بودند اما آنها را به راحتی از لیست مخاطبین خود حذف کردم.

  در جستجوهای مجازی ام سارا را پیدا کردم،سارا هرچند هم زبان و هم استانی ام نبود اما به اتفاق خانواده اش به دلیل مسائل شغلی پدر سال های سال در شهر ما زندگی می کردند،به این دلیل احساس کردم می شود به وی و خانواده اش اعتماد کرد.

  از چهره سارا خیلی خوشم آمد،در همان لحظه نخست تصمیم گرفتم تا با وی ازدواج کنم،مدت دو ماه از طریق شبکه های مجازی با یکدیگر در ارتباط بودیم،از صحبت کردن و دیدن وی حتی در صفحه مانیتوری موبایلم لذت می بردم،سارا برایم آنقدر جذاب بود که با فکر او شبها دیر خواب به چشمانم می آمد و سر سفره با فکر او غذا می خوردم و هنگام کار نیز تمام مشغله ام او بود.

  بلاخره بعد از گذشت دو ماه آشنایی، با سارا به صورت چهره به چهره دیدار کردم. برای این اتفاق لحظه شماری می کردم.در همان دیدار نخست پیشنهاد ازدواج به سارا را دادم،اما تا سارا خواست جواب دقیق و نهایی را به من بدهد،یک ماه گذشت و در این مدت چند جلسه دیدارنیز برقرار شد و ما در این دیدار ها بجای سخن از علایق و اهداف مان ، به تنها چیزی که فکر می کردیم لحظه نشستن بر سر سفره عقد و چگونگی برگزاری مراسم ازدواج مان بوده است.

  بالاخره بعد از برگزاری جلسه خواستگاری در کمال نارضایتی اعضای خانواده ام بخصوص پدر و مادرم، با سارا ازدواج کردم،از اینکه داشتم سرو سامان می گرفتم خیلی خوشحال بودم،اما این خوشحالی زیاد طول نکشید،تنها دو هفته بعد اختلافات بر سر مسائل جزئی بین ما بویژه با دخالت اعضای خانواده ها شروع شد.

  تازه فهمیدم که سارا آن دختری نبود که من می خواستم، ما بر سر بسیاری از موضوعات با همدیگر توافق نداشته ایم، وسارا در ارتباط با مردهای دیگر بویژه مردهای اقوام و همکاران مرد خود خیلی احساس راحتی می کرد،این رفتارش مرا آزار می داد،وقتی هم از این رفتارش اعتراض کردم خیلی سریع از چشمش افتادم و در مدت کمتر از ۵۰روز پس از عقد و ازدواجمان سارا ارتباطش را با من کاملا قطع کرد و از من خواست تا وی را طلاق بدهم،اکنون مدتی است که هیچ ارتباطی با یکدیگر نداشته و در حال جدایی می باشم.

  من که فکر می کردم عاشق دختری شدم که باید زندگی ام را به پایش بریزم،اکنون از سارا متنفرم،وی محرم و نامحرم سرش نمی شود،این رفتارش آزارم می دهد.

  ایکاش شتابزده عمل نمی کردم ،گاهی به سرم می زند تا سارا را بکشم،ایکاش می توانستم این کار را بکنم.اما جرات این کار را ندارم. و اکنون باید باصرف هزینه های عاطفی و روانی و حتی مادی فراوانی از وی جدا شوم.

  نظر کارشناس:

  روانشناسان معتقد هستند که موضوع عشق و علاقه شدیدی که در داستان ها و رمان ها بیان شده است که طی آن فردی دیوانه فرد دیگری شده و مجنون وار طرف مقابل خود را دوست داشته و به وی عشق می ورزد،وجود ندارد .

  بلکه عشق اساسا یک انتخاب می باشد،این انتخاب پشتوانه هایی دارد که منشاء آن در ذهن افراد مخصوصا در مرحله ای از رشد بویژه پایان دوران نوجوانی و جوانی است،دلیل این علاقه شدید نیز نیاز افراد به یک نفر از جنس مخالف می باشد،فردی که اظهار علاقه شدید به شخص خاصی می کند،در واقع رفع همه نیازهای عاطفی و فیزیولوژیک خود مثل نیاز به یک همدم برای رفع نیازهای روانی و عاطفی مثل میل به پذیرش،و رفع نیازهای جنسی خود را در طرف مقابل خود می بیند،بر این اساس افراد میل شدیدی به توجه به خود دارند نه علاقه شدید به فردی از جنس مخالف داشته باشند.

  به همین دلیل گاهی در کوتاه ترین مدت و گاهی نیز در دراز مدت عشق های آتشین دوران نوجوانی و جوانی تبدیل به تنفر از طرف مقابل و یا بیزاری زن و شوهر از یکدیگر می شود.

  بهترین شیوه برای آشنایی با همسر آینده دیدار چهره به چهره و آشنایی با ویژگی های شخصیتی همدیگر در چند جلسه و همچنین استفاده از برگزاری جلسه با یک مشاورخبره می تواند باشد.

  در ارتباط های مجازی افراد به راحتی می توانند نقاب اجتماعی به چهره گرفته و در پس این نقاب طرف مقابل خود را جذب و فریب دهند،در ارتباط های مجازی شما به زبان بدن طرف مقابل دسترسی نداشته و از صفحه مانیتوری تلفن همراه خود ویا کامپیوتر نمی توانید تغییراتی به برخی از حرکات و یا تغییرات فیزیکی دیگران پی ببرید،به همین دلیل بسیاری از اطلاعاتی که از فرد مورد نظرتان باید بگیرید محروم خواهید ماندو…

  نویسنده: قاسم گرجی


  نظرات