آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ , Wednesday 22 September 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 116338
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳ دی, ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۵
 • شما اینجا هستید :اخبار برگزیده
 •   

  پژوهشگر و مدرس سواد رسانه:

  فضای مجازی و حقیقی رنگ و بوی «حاج قاسم» شد/سانسورهای دشمن بی‎‌جواب نمی‌ماند

  پژوهشگر و مدرس سواد رسانه گفت: فضای حقیقی و مجازی ما سرشار از اسم و رسم حاج قاسم شد و سردار دل‌ها مثل مولایش ابی عبدالله به همه دنیا نشان داد که شهید نمی‌میرد بلکه عند ربهم یرزقون است.

  به گزارش آوای شمال؛

  نیما علیاری در گفت‌وگو با خبرنگار آوای شمال؛ اظهار کرد: همان‌طور که ابراز محبت‌ها به سپهبد شهید قاسم سلیمانی در فضای مجازی بیشتر می‌شود، سانسورهای دشمن هم بیشتر خواهد شد تا بلکه بتواند اسم و رسم این شهید را پاک کند.

  وی با بیان اینکه راه‌حل این تحاریف، کمی تفکر و چاشنی سواد رسانه است، افزود: اگر کمی فکر کنیم متوجه می‌شویم که شهید کیست و مصادیق آن در جامعه چه اشخاصی هستند و جلاد هیچ وقت نمی‌تواند شهید باشد و خداوند متعال می‌فرماید « إنما یتذکر اولوا الالباب » صاحبان خرد مذکر این حقایق می‌شوند.

  این مدرس سواد رسانه‌ای با اشاره به اینکه فرهنگ ایثار و شهادت، از دیرباز در فرهنگ ایرانی اسلامی ما مشکل گشا بوده است، تصریح کرد: رسیدن به همین فرهنگ باعث شده تا انقلاب اسلامی در این مرز و بوم شکل بگیرد و تا زمانی که این فرهنگ پابرجاست، انقلاب اسلامی نیز پابرجا خواهد بود.

  علیاری خاطرنشان کرد: دشمنان ایران اسلامی به این موضوع پی برده‌اند و همه تلاششان، از بردن و یا حداقل تحریف این اندیشه بوده که یکی از برنامه‌های دشمن، همین سند ۲۰۳۰ است.

  وی یادآور شد: صهیونیزم جهانی قصد دارد توسط این سند، همه آداب و رسوم باستانی و مذهبی ما را تغییر دهند و به فساد بکشانند که بخشی از این سند، حذف ایثار و شهادت و تحریف آن در فرهنگ اسلامی است.

  این مدرس سواد رسانه‌ای بیان کرد: طبق این اسناد، فرهنگ شهادتی که ما در مدرسه و فضای آموزش و پرورش با آن مأنوس بودیم، می‌بایست از کتب و فضاهای آموزشی حذف شود که متاسفانه بخشی از این دستورها در کشور ما اجرا شد.

  علیاری ادامه داد: بخش دیگر این سند قصد دارد به قول رهبر معظم انقلاب (امام خامنه‌ای حفظه الله) جای جلاد و شهید را عوض کند و ما در این چند سال شاهد این تحاریف بودیم که صهیونیست‌ها به شهدای والا مقام ما لقب تروریست را می‌دادند و قاتلین جنایتکاری مثل داعش را مظلوم معرفی می‌کردند، و حتی اخیراً توسط آخوندی انگلیسی، جلاد رسانه‌ای( روح الله زم) را تبدیل به شهید کردند.

  وی افزود: دشمن به همین مقدار بسنده نکرد و این تحریفات را وارد فضای مجازی کرده و با شعارهای آزادی بیان، این فضا را تبدیل به زندان کردند؛ زندانی که ما حتی حق نداریم عکس قهرمان ملی‌مان را منتشر کنیم و با شعارهای زیبای او هم کلام شویم و حساب‌های کاربری‌ای که چنین کنند را مسدود می‌کند.

  این مدرس سواد رسانه‌ای در پایان گفت: حصار این زندان بزرگ را حاج قاسم سلیمانی با رشادت‌ها و شهادتش شکست و این فرهنگ شهادت را در قلوب ما تثبیت کرده است.


  نظرات