آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ , Wednesday 20 October 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 116284
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۶ دی, ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۸
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  امام جمعه سرخ‌رود:

  بصیرت؛ لازمه حیات شخص و جامعه است/ ضرورت ساماندهی اوضاع فضای مجازی

  به گزارش آوای شمال؛

  امام جمعه سرخ‌رود گفت: امروز بصیرت نیاز حیاتی شخص و جامعه محسوب می‌شود و غبار فتنه‌ها دائما در فضای جامعه پراکنده است، از نفوذ و تحریف گرفته تا جنگ رسانه‌ای سنگین که ممکن است شخص و جامعه را به اشتباه بیندازد.

  حجت‌الاسلام مهدی تقی‌زاده در گفت‌وگو با بلاغ با بیان اینکه بصیرت به معنای هوشیاری و از اسمای ذات الهی است، اظهار کرد: مقام معظم رهبری می‌فرماید وقتی بصیرت باشد، غبارآلودگی فتنه نمی‌تواند ملت را گمراه کند و آن‌ها را به اشتباه وا دارد؛ اگر بصیرت نباشد، انسان حتی با نیت خوب، گاهی در راه بد قدم می‌گذارد.

  وی افزود: دشمن مدام در حال  برنامه‌ریزی برای ایجاد فتنه و فتنه‌های جدید است و یک لحظه غفلت، ضربات جبران ناپذیری را بر ما و پیکره جامعه اسلامی وارد می‌کند.

  امام جمعه سرخ‌رود تصریح کرد: هر روز باید بیمناک بصیرت خود باشیم و موانع آن را برطرف کنیم؛ سنت الهی بر این اساس است که دائما امتحان و غربال شویم؛ هواهای نفسانی که مانع بصیرت بوده از جمله خودخواهی، حسادت و جهل تا حب مال، مقام و فرزند را در خود برطرف کنیم.

  مسئله مهم امروز وخامت اوضاع فضای مجازی است

  حجت‌الاسلام تقی‌زاده با اشاره به اینکه موضوعی که در این روزها دل انسان و یک شخص مومن را به درد می‌آورد؛ وخامت اوضاع فضای مجازی است، گفت: جوانان و نوجوانان ما در این فضا که مدیریت آن در اختیار استکبار و صهیونیسم جهانیست در حال تباه شدن هستند.

  وی خاطرتشان کرد: چند ماه پیش رهبر انقلاب تاکید بر چگونگی مدیریت فضای مجازی و شبکه ملی اطلاعات داشتند و فرمودند فضای مجازی بدون اختیار ما، از بیرون از اختیارِ ما مدیریّت می‌شود؛ فضای مجازی چیزی نیست که آدم بتواند مثل یک آب روان از آن استفاده کند؛ دیگران دارند این آب را به سمتی که خودشان می‌خواهند هدایت می‌کنند.

  امام جمعه سرخ‌رود یادآور شد: مسئله بسیار جدی بوده و پای سلامت روحی و حتی جسمی جامعه در میان است بنابراین براساس وظیفه مطالبه‌گری از تمام مسولین می‌خواهیم برای ساماندهی این فضا که از نان شب هم واجب‌تر است، وارد میدان شوند.

  حجت‌الاسلام تقی‌زاده در پایان گفت:‌هر کسی به اندازه وسع خود برای آینده فرزندانمان و جامعه این موضوع را پیگیری و مطالبه کند تا ما شاهد اخبار و صحنه‌های غم انگیز و تاسف‌بار در رابطه با فضای مجازی نباشیم.

   

   


  نظرات