آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ , Tuesday 19 October 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 116163
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۹ آذر, ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۰
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  اجرای طرح هویت‌دار کردن دام‌های سنگین در محمودآباد

  به گزارش آوای شمال؛

  سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی محمودآباد از اجرای طرح هویت‌دار کردن دام‌های این شهرستان خبر داد و گفت: در اجرای عملیات پلاک‌گذاری دام‌ها، شرکت تعاونی دامداران نماینده اتحادیه‌های دامداران استان، شرکت کاراگستر محمودآباد، نماینده اتحادیه صنعت همگام، اداره دامپزشکی و صندوق بیمه کشاورزی به نصب پلاک بر گوش دام‌ها اقدام و اطلاعات دام‌های پلاک‌گذاری شده را در سامانه هویت‌گذاری دام مرکز اصلاح نژاد و بهبود تولیدات دامی ثبت می‌کنند.

  سید محمد زمانی در گفت‌وگو با خبرنگار ما با اشاره به ضروری بودن طرح هویت‌دار کردن دام اظهار کرد: ارائه هرگونه خدمات و تخصیص نهاده دامی از این پس با بیمه و هویت‌دار بودن دام‌ها صورت می‌گیرد.
  وی تصریح کرد: در پی قاچاق دام زنده از کشور، ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با تدوین شیوه‌نامه‌ای با کمک کارشناسان وزارت جهاد کشاورزی و سازمان دامپزشکی کشور، اجرای طرح هویت‌دار شدن دام‌های سنگین در نیمه دوم امسال را ضروری اعلام کرد.
  سرپرست جهاد کشاورزی محمودآباد هدف از اجرای این طرح را دستیابی به آمار واقعی دام در کشور عنوان کرد و افزود: با دستیابی به آمار واقعی دام، برنامه‌ریزی لازم برای تامین و توزیع نهاده‌های دامی، ارائه خدمات مناسب دامپزشکی، افزایش بهره‌وری در واحدهای دامداری، ایجاد واحدهای تبدیلی و بسته بندی فرآورده‌های دامی، ایجاد و توسعه واحدهای دامی در سطح کشور، استان و شهرستان به درستی انجام خواهد شد و جلوگیری از سرقت و جابجایی بدون مجوز دام‌ها از دیگر فواید این طرح خواهد بود.
  زمانی خاطرنشان کرد: پلاک‌های تهیه شده ۱۵ رقمی بوده که سه رقم اول کد کشور، رقم چهارم کد ایزو، رقم ۵ و ۶ کد استان، رقم ۷ نوع دام و ۸ رقم آخر هم مربوط به دامدار، دام و محل و جایگاه دام خواهد بود.
  وی یادآور شد: در آینده ارائه هرگونه خدمات حمایتی، دامپزشکی، تسهیلاتی و تامین نهاده‌های دامی منوط به هویت‌دار کردن دام‌ها است.


  نظرات