آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ , Wednesday 20 October 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 116125
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۵ آذر, ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۶
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار محمودآباد > گزارش و گفت‌وگو
 •   

  یک مدرس سواد رسانه‌ای عنوان کرد؛

  یلدای همزبانی با طعم کرونا/ مراقب مدافعان سلامت باشیم

  به گزارش آوای شمال؛

  یک مدرس سواد رسانه‌ای گفت: هر ملتی به تاریخش زنده است و سنت‌ها و رسم‌های قدیمی بخش ماندگاری را در این تاریخ از آن خود دارند احتمالا بسیاری از رسوماتی که در گذر تاریخ جدی گرفته شده‌اند در ابتدا شوخی یا سرگرمی تازه‌ای از جوان‌های خلاق یک قوم و قبیله بوده است.
   
  نیما علیاری در گفت‌وگو با خبرنگار ما با بیان اینکه سنت و فرهنگ آداب و رسوم جزئی از زندگی روزانه مردم در جامعه‌ای مانند ایران است، اظهار کرد: اولین شب زمستان، شبِ یلدا ست؛ شبِ زایش خورشید و به همین دلیل برای آن جشن بزرگی برپا می‌کردند.

  وی افزود: ایرانیان باستان معتقد بودند که چون از فردای شب یلدا روزها بلندتر می‌شوند و تابش نور آفتاب فزونی می‌یابد، آن روز؛ روز زایش خورشید است.

  این مدرس سواد رسانه‌ای تصریح کرد: جشن شب یلدا جشنی است که از ۷ هزارسال پیش تاکنون در میان ایرانیان برگزار می‌شد؛ در واقع شب یلدا نشانه‌ آفاقی از دوران آخرالزمان و ظهور حضرت حجت عج است و اگر شب یلدا را تبدیل به نشانه انفسی در اسلام کنیم، این طور تفسیر می‌شود که بلندترین شب سال به معنای فرا گیر شدن ظلمت و فساد در آخرالزمان است و قطعا خدا در پس پرده ظلمت شب، خورشید عالم تابی قرار داده و روز بعد از شب یلدا به معنای ظهور نور بی بدیل حضرت حجت عج است که همه ظلمات و فسادها را از بین می‌برد و عدالت عالم گیر می‌شود.

  علیاری خاطرنشان کرد: همان‌طور که ما شب یلدا را جشن می‌گیریم به امید اینکه این شب بلند به پایان می‌رسد، نباید این ظلمت‌های آخرالزمان ما را نا امید کند و از حرکت ما را نگه دارد.

  وی گفت: در روز عاشورا که خورشید را بر نیزه زدند، اتفاقی و مصیبتی بود که هر انسانی را از پا می‌انداخت اما ما شاهد حضور بانویی بودیم که همه مصائب و مشکلات را بدوش گرفت و اقتدا به مادرش حضرت زهرا س کرد و مدافع حریم ولایت شد.

  این مدرس سواد رسانه‌ای بیان کرد: یکی از سربازان حضرت زینب (س) شهید حاج قاسم سیلمانی است که در این ظلمات و فسادهای آخرالزمان ایستاد و سعی داشت زمینه‌ ظهور خورشید عالم تاب را مهیا کند که یزید زمان (آمریکا) او را به شهادت رساند.

  علیاری یادآور شد: امروزه پرستاران سرزمینم پرچم حضرت زینب (س) را به دست گرفتند تا این فسادی که ویروس کرونا به وجود آورده را کم رنگ کنند و مرحمی باشند برای بیماران؛ پس ما هم باید به این عزیزان در مبارزه با کرونا کمک کنیم تا نشان دهیم می‌توانیم جلوی فساد بایستیم و از هیچ ظلمتی نا امید نمی‌شویم.


  نظرات