آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ , Tuesday 19 October 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 116111
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ آذر, ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۴
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار استان
 •   

  برگزاری جلسه اعضای شورای آمایش آموزش عالی استان با استاندار مازندران

  به گزارش آوای شمال؛

  دکتر کوروش نوذری رییس دانشگاه معین استان و نماینده وزیر علوم در استان مازندران پس از معرفی اعضا و فعالیت‌های شورا به اهداف شورای استانی اشاره کرد و تمرکز زدایی،‌ واگذاری برخی تصمیم گیری‌ها و اجرای طرح‌های مشخص در استان، هم‌افزایی موسسات آموزش عالی در استان در راستای افزایش کارآیی، اثربخشی و ماموریت گرایی،‌ مشارکت هرچه بیشتر موسسات در تصمیم گیری و تصمیم سازی آموزش عالی کشور،‌ متناسب سازی و متوازن کردن توسعه موسسات آموزش عالی در سطح استان، کاهش بروکراسی ناشی از تمرکز تصمیم گیری‌ها در وزارت با واگذاری برخی وظایف به استان ها،‌ ایجاد هماهنگی و تبادل تجربیات میان ساختارهای آموزش عالی در استان و ارتقای کیفی سطح تصمیم سازی و تصمیم گیری در آموزش عالی با توجه به مزیت های استان را از اهم این اهداف برشمرد.

  رییس دانشگاه مازندران در بخش دیگری از سخنانش به تشریح همکاری‌های شورای آمایش آموزش عالی استان و استانداری مازندران جهت تحقق انتظارات مورد نیاز در جهت رشد و شکوفایی هر چه بیشتر استان پرداخت.

  احمد حسین‌زادگان استاندار مازندران نیز کیفی سازی آموزش عالی را مهم‌ترین نیاز امروز و ماموریتی محوری برای این شورا در استان دانست و یادآور شد: متناسب سازی رشته‌ها با نیازها که در طرح آمایش استانی یک ضرورت مهم است، می‌بایست در همین راستا محقق شود.

  حسین‌زادگان، استان مازندران را یک استان دانشگاهی مهم خواند و تصریح کرد: دانشگاه‌ها و سمن‌ها می‌توانند با بررسی علمی چالش‌ها و ارایه راهبردها با استفاده از ظرفیت مطالعاتی و اجتماعی خود، زمینه ساز تحقق برنامه‌های مدیریتی استان شوند. هم‌چنین زمینه‌های همکاری استانداری و شورای آمایش استانی برای رسیدن به اهداف موردنظر و خلاهای موجود بررسی و مورد تاکید قرار گرفت.

  در ادامه دکتر حمید محمدزاده رییس دانشگاه علم و فناوری مازندران(بهشهر) نیز به ارایه آمار و اطلاعات دانشگاه‌های مازندران از منظر دانشجویان،‌ هیات علمی و بودجه‌های اختصاصی پرداخت.

  یادآور می‌شود: این جلسه با حضور احمد حسین‌زادگان استاندار مازندران،‌ حسین حسن نژاد معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران و روسای دانشگاه‌های مازندران به عنوان اعضای شورای آمایش آموزش عالی استان برگزار شد،


  نظرات