آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ , Tuesday 19 October 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 116107
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ آذر, ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۶
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار محمودآباد > گزارش و گفت‌وگو
 •   

  کارشناس مسائل سیاسی:

  فرهنگ بسیجی راه نفوذ اندیشه‌های دشمن را مسدود می‌کند

  به گزارش آوای شمال؛

  کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه فرهنگ بسیجی راه نفوذ اندیشه‌های دشمن دین را مسدود می‌کند، گفت: تفکر بسیجی باید در امتداد پیام و راه شهدا خلاصه شود تا نظام مقدس انقلاب اسلامی مقتدرتر از دیروز باشد.

  آوای شمال؛ محسن خاکزاد در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: برای اشاعه یک فرهنگ غنی باید ساختار آن را با کلام خالق یکتا و معصومین علیهم السلام مزین کرد تا بتوان قربه الی‌الله، بیرق حی داور را در قله‌های سعادت در جهان بر افراشت.

  وی افزود: فرهنگ بسیج در مجموع آمیخته با آیه صبغه‌الله و من احسن من‌الله صبغه است یعنی یک بسیجی وجودش به غیر خدا، رنگ پذیر نیست و هم روح و هم جسم یک بسیجی صبغه خدایی دارد.

  این کارشناس سیاسی در ادامه تصریح کرد: حضرت صادق (ع) می‌فرماید خداوند مومنین را در زمان میثاق با ولایت رنگ آمیزی کرده بود به‌طور ساده یعنی بسیجی قلبش ولایی، تفکرش ولایی و حرکتش ولایی است و غیر از این نخواهد و نتواند که بود و باشد.

  خاکزاد خاطرنشان کرد: زمانی که مقام معظم رهبری فرمودند بسیجی یعنی علی (ع) که تمام وجودش وقف اسلام بود، تفسیر روشن همان کلام خدا در آیه ۱۳۸ سوره مبارکه بقره است.

  وی گفت: اقتدار نظام اسلامی در روی زمین، فرهنگ و تفکر بسیجی است و این فرهنگ در دو جبهه علم و جهاد باید قوی‌تر از هر زمان دیگر باشد.

  این کارشناس سیاسی بیان کرد: فرهنگ بسیج باید در جبهه علم شهید فخری‌زاده حاصل کند و در جبهه جهاد فی سبیل الله هر روز یک حاج قاسم تحویل نظام ولایی بدهد.

  وی یادآور شد: گستره فرهنگ بسیجی نباید خلاصه به جلسات محلی شود چون بسیجی متعلق به یک محل و یک کشور نیست و تفکراتش هم باید مانند دین اسلام جهان شمول باشد بنابراین باید هم در علوم گوناگون و هم مصاف با دشمنان اسلام، هر روز عالم‌تر از قبل شود.

  این کارشناس سیاسی با اشاره به اینکه در فرهنگ بسیجی، هرگز نباید حاج قاسم در بستر اطاعت از ولایت و ستیز با دشمن، از یاد برود که اگر برود، روز نکبت ماست، افزود: در فرهنگ بسیجی، هرگز نباید فخری‌زاده بی‌اثر بماند که اگر بماند، ما متاثر از فرهنگ علوم بی اساس غرب خواهیم شد.

  خاکزاد گفت: بسیجی باید فرهنگ خود را با سرعتی همگام و هم کلام با ولایت و آرمان‌های انقلاب اسلامی، متناسب سازد و همواره ملازم رکاب ولی خدا باشد تا هنگام ظهور بتواند برای امام زمانش علمداری کند.

  وی پایه تفکر بسیجی را اعتقاد به مسئولیت انسان دانست و تصریح کرد: یعنی المیت بالاحیاء نیست و مسئولیت الهی است، حد و مرز نمی‌شناسد و در جبهه‌ای که لازم باشد، می‌شود حاج قاسم، آنجایی که ضرورت باشد، نماد فخری‌زاده است.

  این کارشناس سیاسی با بیان اینکه فرهنگ بسیجی باید در جهان به‌گونه‌ای گسترش یابد که دشمنان اسلام هرگز نتوانند در تفکرات بسیجی تصرف کنند، گفت: از آنجایی که افق نگاه یک بسیجی، محدود به دنیای کوچک نیست، لازم است تا تقوا نگری و ولایتمداری را با تمسک به کلام خدا و معصومین (ع) در وجود جوانان نهادینه کرد تا هم دنیا و هم آخرت بشریت تضمین شود.


  نظرات