آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۱ بهمن ۱۴۰۰ , Friday 21 January 2022
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 116051
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۸ آذر, ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۸
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد > ایران و جهان > سرخ‌رود > فرهنگی > گزارش و گفت‌وگو
 •   

  امام جمعه سرخ رود:

  فعالیت‌های شهید فخری‌زاده سبب اقتدار ایران و هراس دشمن شد

  به گزارش آوای شمال؛

  امام جمعه سرخ‌رود با بیان اینکه شهید فخری‌زاده ابر مردی بود که رسانه‌های بیگانه از او به عنوان ابر دانشمند یاد کردند، گفت: خدمات و فعالیت‌های این شهید بزرگوار در زمینه هسته‌ای و دفاعی موجب عزت و اقتدار ایران و از طرفی باعث هراس و وحشت دشمنان شده بود.

  آوای شمال؛ حجت‌الاسلام مهدی تقی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ما با اشاره به اینکه شهید فخری‌زاده حاج قاسمِ صنعت هسته‌ای و دفاعی کشور بود، اظهار کرد: متاسفانه باید بگوییم که دشمنان او را بهتر و بیشتر از ما و خیلی مسئولین رده بالای کشور می‌شناختند و درک کرده بودند و این در گفته‌های نخست وزیرِ حال و سابق رژیم غاصب صهیونیست پیدا است.

  وی تصریح کرد: حال سئوال این است که این تجاوزات و این ترورها نتیجه چیست و آیا این‌ها را هم باید جزو سیب و گلابی‌های برجام دانست، برجامی که علاوه بر خسارت‌های سخت و سنگین به اقتصاد و تولید و اشتغال و … با وادادگی و سهل انگاری اجازه ورود و بازرسی بی‌قاعده بازرسان آژانس را به مراکز هسته‌ای و دفاعی داد.

  امام جمعه سرخ‌رود در ادامه خاطرنشان کرد: بازرسی‌های بی‌قاعدهباعث شد تا تمام اطلاعات کشور از طریق این جاسوسان آمریکا و اسرائیل واگذار شود، که یکی از آن‌ها آشکار شدن نام و مشخصات دانشمندان کشور بوده است.

  حجت‌الاسلام تقی‌زاده با تاکید بر اینکه تا کی باید به غرب و غرب‌زدگان اجازه جولان دادن به این کشور را داد، افزود: چرا وقتی از انتقام سخت و سریع صحبت می شود، برجامیان موضِع مخالف می‌گیرند وتا کی باید به نیروهای نظامی و دفاعی کشور فشار وارد شود تا نتوانند آن‌طور که باید جواب قاطع و دندان شکن به این تجاوزات بدهند.

  وی گفت: مگر نه این است که پیام ولی امر مسلمین جهان امام خامنه‌ای قاطع و صریح بود؛ نخست پیگیری این جنایت و مجازات قطعی عاملان و آمران آن و دیگر پیگیری تلاش علمی و فنی شهید در همه بخش‌ها که وی بدان‌ها اشتغال داشته است.

  امام جمعه سرخ‌رود بیان کرد: چرا بعضی‌ها متوجه نیستند که هرگونه اعمال در برخورد با عوامل این حادثه موجب جری‌تر شدن آن‌ها برای اقدامات بعدی می‌شود، به عبارتی این مذاکره و برجام و امثالهم نیست که ضامن امنیت است بلکه اقتدار است که موجب امنیت می‌شود.

  تقی‌زاده با بیان اینکه دشمنان فقط و فقط زبان قدرت را می‌فهمند، افزود: از همه مسئولین حکومتی، امنیتی و نظامی می‌خواهیم با تمام توان پیگیر انتقام سخت و سریع فخر ایران حاج محسن فخری‌زاده باشند.

  وی یادآور شد: هر چه عقب نشینی کنیم آن‌ها جری‌تر می‌شوند، مردم داغ دیده هستند با اهمال دوباره داغ دیگری بر این مردم وارد نکنید، باید پاسخ درخور به شهادت حاج قاسم و حاج محسن فخری‌زاده داده شود، این مطالبه مردم است و نباید در کش مکش‌های سیاسی گم شود.

  امام جمعه سرخ‌رود در پایان گفت: از خون سلیمانی و فخری‌زاده هزاران حاج قاسم و حاج محسن می‌رویند و خار چشم دشمنان خواهند شد.


  نظرات