آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۱ بهمن ۱۴۰۰ , Friday 21 January 2022
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 115971
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۴ آبان, ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۰
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > چند رسانه ای
 •   

  گزارش انتخابات آمریکا(1)؛

  رئیس جمهور آینده آمریکا چه زمانی مشخص خواهد شد؟

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ مراکز رأی گیری در ایالات متحده ساعت ۱۸ به وقت ایالات شرقی بسته خواهد شد. اتمام کار مراکز رأی گیری بر اساس ایالت‌ها مختلف خواهد بود اما تا زمانی که تمامی مراکز رأی گیری بسته نشود، نتایج مشخص نمی‌شود. موضوع مهم دیگر اینکه تا زمانی که تمامی مراکز رأی گیری در ۹ ایالت بسته نشود، نمی‌توان نتایج را پیش بینی کرد.
  این موضوع در ساعت ۱۹ به وقت شرقی و ساعت صفر بامداد به وقت لندن خواهد بود.

  چه زمانی می‌توان به برنده انتخابات پی برد؟

  نزدیک ترین زمانی که می‌توان رئیس جمهور آینده ایالات متحده را مشخص کرد، ساعت ۲۳ به وقت شرقی آمریکا و ۴ بامداد لندن می‌باشد.
  چراکه در این زمان نتایج ایالت کالیفرنیا که بیشترین آرای انتخاباتی را دارد و تعداد آن به ۵۵ می‌رسد مشخص خواهد شد. کافی است یکی از نامزدها ۲۷۰ رأی را برای پیروزی به دست بیاورد.

  با این وجود ساعت ۲۳ به وقت شرقی ایالات متحده نزدیک ترین زمان است که می‌توان نتیجه انتخابات آمریکا را دریافت. این در حالی است که در بین پنج انتخابات گذشته فقط در سال ۲۰۰۸ در چنین زمانی نتیجه پیروز انتخابات آمریکا اعلام شد زمانی که باراک اوباما رئیس جمهور سابق آمریکا توانست ۲۷۰ رأی را به دست آورد؛ اما در سال ۲۰۱۲ و ۲۰۱۶ اعلام نامزد پیروز ساعت‌ها به تأخیر افتاد.

  در سال ۲۰۰۰ در هنگام رقابت نامزد دموکرات الگور و جورج بوش نتیجه انتخابات تا ۱۲ دسامبر به‌دلیل بازشماری آرا در ایالت فلوریدا به تأخیر افتاد.
  این نکته مهم است که فرایند اعلام نامزد پیروز در هر ایالتی الزاماً نیازمند آمارهای دقیق نیست.

  اگر این ایالت یکی از ایالت‌های تعیین کننده برای یک نامزد باشد – که در این انتخابات در حدود ۳۰ ایالت وجود دارد – پس می‌توان به محض بسته شدن صندوق‌های رأی یا اندکی بعد از آن نتایج را پیش بینی کرد.

  پیش بینی‌ها توسط چه نهادی انجام می‌شود؟

  طبیعی است که رسانه‌های آمریکایی دارای تاریخ طولانی در تلاش برای شتاب دادن به فرایند اعلان نتایج به جامعه آمریکا هستند.

  معمولاً پیش بینی این رسانه‌ها درست از آب در می‌آید. به جز در سال ۲۰۰۰ و۱۹۱۶ که روزنامه نیویورک تایمز چارلز ایوانز را دربرابر ویلسون برنده اعلام کرد.!
  در سال ۱۹۴۸ نیز تحلیلگران روزنامه شیکاگو دیلی تریبون به اشتباه توماس دی وی را در برابر “ترومن” برنده اعلام کردند.

  شبکه‌های رسانه آمریکا از اوایل دهه ۶۰ دارای شبکه‌های متعدد و به کارگیری هزاران نفر در سراسر ایالات متحده بودند که از طریق آنها می‌توانستند به برخی آمار دسترسی پیدا کنند.
  خبرگزاری آسوشیتدپرس در سال ۱۹۹۰ تأسیس شد توانست با این نظرسنجی‌ها و نتایج رأی گیری ساختار جدید ایجاد کند و این ساختار هنوز هم به کار گرفته می‌شود.

  آیا این نتایج رسمی است؟

  طبیعی است که شمارش آرا چندین روز به طول می‌انجامد و در برخی اوقات نیز چندین هفته ممکن است زمان ببرد.
  هر ایالتی راه‌کارها و روش‌های مختلف برای شمارش آرا در اختیار دارد که برخی از آن رأی گیری شخصی و پستی است و اگر کارها به روال خود پیش برود قبل از چهاردهم دسامبر قبل از نشست هیئت انتخابی نتیجه مشخص خواهد شد.

  برچسب ها :

  نظرات