آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ , Tuesday 21 September 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 115947
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۴ آبان, ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۲
 • شما اینجا هستید :فرهنگی
 •   

  استقبال فراوان مخاطبان از سینما در دوران پساکرونا

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ سید امیر سیدزاده تهیه کننده سینما، درباره آینده سینما و اتفاقاتی که در پساکرونا می‌تواند در سریعترین زمان ممکن به این هنر-صنعت رونق بدهد،  گفت: دو تصور برای آینده سینما هست؛ اول اینکه اگر کرونا از بین برود استقبال مردم برای تماشای فیلم در سالن سینما به شدت زیاد خواهد شد، چون مدت طولانی در معذوریت رفتن به سینما بودند و این دلتنگی باعث می‌شود استقبال بیشتری نسبت به زمانی که کرونا نبود، از فیلم‌ها و سینما داشته باشند. من به حادث شدن این اتفاق اعتقاد بیشتری دارم.

  وی افزود: دومین اتفاق برای سینمای پساکرونا، این است که باید دید در فرآیند مهار شدن ویروس کرونا چه اتفاقی برای شبکه‌های اینترنتی آنلاین و پلتفرم‌هایی که آثار سینمایی را بارگذاری می‌کنند، خواهد افتاد. آیا خواهند توانست سطح سلیقه مخاطب را از سینما به سمت خود بکشانند و آن‌ها وادار کنند به جای خریدن پنج بلیت به مبلغ صد هزار تومان و رفتن به سینما، یک بلیت بیست هزار تومانی تهیه کنند و در خانه فیلم را بدون هیچ هزینه دیگری ببینند؟

  تهیه کننده «تعارض» اضافه کرد: یادمان باشد به این دلیل که در دوران همه گیری کرونا محصولات متعدد در ژانر‌های مختلفی تولید نشده و از طرفی تعداد محدودی فیلم ساخته شده است، شاید محصولات سینمایی در پساکرونا به نسبت قبل از این ویروس، حداکثر به یک سوم برسد و شبکه نمایش خانگی هم پنج ماه در تعطیلی به سر ببرد. پس یکی از راه‌های مهم برای رونق سینما در دوران بعد از کرونا، تولید فیلم‌ها و سریال‌های نمایش خانگی با کیفیت بالا است. محصولاتی که از لحاظ محتوایی و ژانری با استاندارد روز مطابقت کنند و از سویی به جهت ایرانی بودن حرفی برای گفتن داشته باشند.

  سیدزاده در پایان عنوان کرد: پس با تولید آثار با کیفیت در ژانر‌های مختلف می‌توانیم سلایق مختلف مخاطب را پوشش دهیم. با این رویکرد اگر بتوانیم استانداردسازی کرده و تعریفی از سینمای پس از کرونا ارائه دهیم، دوباره می‌توانیم جذب مخاطب حداکثری داشته باشیم.

   

  برچسب ها :

  نظرات