آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰ , Saturday 24 July 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 115857
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱ آبان, ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۷
 • شما اینجا هستید :فضای مجازی
 •   

  ساخت تصاویر برهنه از ۱۰۰ هزار کاربر زن در تلگرام

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ بر اساس اطلاعات منتشر شده، تصاویر برهنه جعلی بیش از ۱۰۰ هزار زن در فضای مجازی انتشار یافته است. این تصاویر با سوءاستفاده از عکس‌های منتشر شده کاربران در شبکه‌های اجتماعی ایجاد شده است.

  گفته می‌شود تصاویر کاربران با استفاده از هوش مصنوعی مخصوص دست‌کاری و سپس لباس آن‌ها حذف و در پیام‌رسان تلگرام منتشر می‌شود. طبق اعلام شرکتی که مسئول تحقیق بر روی این پروژه است  بسیاری از تصاویر جعلی متعلق به افراد زیر سن قانونی بوده است.

  سازندگان ربات تلگرامی که این فرآیند را انجام می‌دهد اظهار داشته‌اند که اقدام آن‌ها تنها یک سرگرمی بوده و تلاشی برای سوءاستفاده از کاربران نداشته‌اند. همچنین گفته شده این ربات از فناوری دیپ فیک برای برداشتن لباس کاربران استفاده می‌کند. مسئولان این شرکت تحقیقاتی هشدار دادند که کاربران باید از ساخت حساب‌های کاربری عمومی خودداری کنند و تا حد امکان تصاویر خود را در معرض دسترس کاربران ناشناس قرار ندهند.

  سوءاستفاده اینترنتی

  نحوه فعالیت ربات متخلف تلگرام

  کاربران متخلف با پیدا کردن ربات مخفی تلگرام تصاویری از اشخاص مختلف را ارسال می‌کردند و این ربات با دست‌کاری و اعمال شبیه‌سازی عکس‌های برهنه جعلی را می‌ساخت. گفتنی است این تصاویر به هیچ‌وجه طبیعی به نظر نمی‌رسند و قابل شناسایی هستند.

  با این حال کاربران باید از قرار دادن تصاویر خود در شبکه‌های اجتماعی به صورت عمومی خودداری کنند. سال گذشته نیز نرم افزاری مشابه به این ربات تلگرامی ساخته شده بود که توسط محققان امنیت فضای مجازی متوقف شد. به دنبال این مسائل مسئولان تلگرام همچنان پاسخی در رابطه با ربات تلگرامی متخلف نداده‌اند. شرکت محقق سعی دارد با رسیدگی به این پرونده ربات تلگرامی مورد نظر را غیرفعال و امنیت کاربران را فراهم سازد.

  برچسب ها :

  نظرات