آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰ , Saturday 24 July 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 115785
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ مهر, ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۵
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  افزایش نگران کننده مبتلایان به کرونا در رامسر

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ دکتر حمیدرضا مبشری رییس شبکه بهداشت و درمان رامسر در نشست تخصصی ستاد کرونا شهرستان با بیان اینکه هم‌اکنون تعداد ۳۶ بیمار در بخش کرونا بیمارستان امام سجاد (ع) بستری هستند،گفت:شیوع کرونا در رامسر در مقایسه با ۱۴ روز گذشته ۲ برابر شده است.

  او افزود:یک هزار و ۵۲۴ نفر در ۸ ماه گذشته در بیمارستان‌های رامسر بستری شدند که از این تعداد یک هزار و۳۴۳ نفر بهبود پیدا کرده و ۱۴۲ نفر هم شامل ۱۰۲ نفر بومی و ۴۰ نفر غیربومی بر اثر کرونا فوت کردند.

  دکتر حمیدرضا مبشری گفت: ۸ نفر نیز در خارج رامسر بر اثر کرونا فوت و در شهرستان تدفین شدند.

  او افزود: از ابتدای شیوع این ویروسط۲ هزار و ۶۸۸ نفر با علائم اولیه و مشکوک به کرونا به مراکز بهداشتی درمانی مراجعه کرده اند که از این تعداد یک هزار و ۲۳۷ نفر تست کرونا دادند.

  مبشری گفت: ۷ هزار و ۴۲۷ نفر از افراد مبتلا، مشکوک و افرادی که در معرض تماس با مبتلایان بودند قرنطینه شدند.

  رییس شبکه بهداشت و درمان رامسر افزود: در پیک اول همراهی و مشارکت مردم و دستگاه‌ها بسیار عالی بود، اما در پیک دوم این مشارکت کمتر شد و کاهش احتمالی مشارکت مردم و دستگاه‌های اجرایی در پیک سوم نگران کننده خواهد بود.

  مبشری از بی تفاوتی مردم به ویروس ابراز نگرانی کرد و با بیان اینکه کادر بهداشت و درمان با وجود کمبود‌ها همچون گذشته در خط مقدم ایثارگری می کنند،افزود: طبق تحلیل و بررسی کارشناسان رعایت کلیه شیوه نامه های بهداشتی از سوی مردم رامسر به ۵۲ درصد رسیده و میزان استفاده از ماسک توسط مردم ۶۵ درصد است.

  رییس شبکه بهداشت و درمان رامسر گفت: نانوایی ها، تاکسی‌ها، پاساژ‌ها، هایپرمارکت ها، رستوران‌ها و نهاد‌های ارائه دهنده خدمات عمومی از جمله پر خطر ‌ترین نقاط شیوع ویروس کرونا است.

  دکتر سبحان بهرامی رییس نظام پزشکی شهرستان رامسر نیز در این جلسه با بیان اینکه رامسر به دلیل گردشگرپذیر بودن از جمله آخرین شهرستان‌هایی خواهد بود که از دست کرونا نجات خواهد یافت، گفت: باید برای وضعیت ویژه در شهرستان پیش بینی‌های لازم انجام شود.

  رییس نظام پزشکی رامسر گفت: مدیریت سفر از طریق بستر الکترونیکی باید در دستور کار کشور قرار گیرد.

  برچسب ها :

  نظرات