آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰ , Saturday 24 July 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 115625
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ مهر, ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۶
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  کاهش ۵۹ درصدی حضور مسافران طی تعطیلات تابستان در مازندران

  به گزارش آوای شمال؛

  کاهش 59 درصدی حضور مسافران طی تعطیلات تابستان در مازندران

  آوای شمال/ استان مازندران به عنوان قطب گردشگری کشور بیشترین خسارت و آسیب را از ناحیه تعطیلی ویروس کرونا دیده است که باتوجه به اینکه نوروز و تابستان بهترین زمان برای حضور گردشگران در استان است، این صنعت با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم می‌کند.

  کرونا بیش از هر بخش دیگری، صنعت گردشگری را تحت تاثیر قرار دارد به‌طوری‌که کاهش قابل توجه آمار مسافران تاییدکننده این ادعا است.

  موضوع مهم اینکه ایام نوروز و تابستان فرصت طلایی برای استانی است که با برخورداری از جاذبه‌هایی ازجمله دریا ، جنگل ، آثار تاریخی ، فرهنگی و جاذبه‌های گردشگری با حضور گردشگران به توسعه و تقویت زیرساخت‌های گردشگری کمک شود ولی با شیوع ویروس کرونا و تعطیلی بیشتر مراکز اقامتی ، پذیرایی ، رفاهی ، خدماتی و تاسیسات گردشگری ، تفرجگاه‌ها و پارک‌های جنگلی ، طرح‌های گردشگری کارگران بسیاری که دلخوش به این روزها بوده بیکار  و سرمایه‌گذارانی که با گرفتن تسهیلات به فکر توسعه بودند بدهکار شدند.

  معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران اظهار کرد: تعداد مسافران طی ابتدای خرداد تا پایان شهریور ماه سال ۹۹ بیش از ۱۸ میلیون شب اقامت بوده است.

  مهران حسنی با اشاره به کاهش  ۵۹ درصد گردشگران نسبت به مدت مشابه سال قبل در استان مازندران، افزود: باید گفت کرونا گردشگری استان را به شدت تحت تاثیر قرار داده است.

  وی تصریح کرد: همچنان ظرفیت واحدهای اقامتی و پذیرایی استان مازندران به‌منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا ۵۰ درصد است.

  معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران در پایان خاطرنشان کرد: باتوجه به اینکه استان مازندران، هم مقصد و هم مسیر گردشگری است، تاکید ما به همه مسافران رعایت مسائل بهداشتی و قرنطینه‌ای است تا با رعایت و توجه به این مسائل بتوانیم زنجیره انتقال این ویروس را قطع کنیم.

  برچسب ها :

  نظرات