آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۶ آبان ۱۴۰۰ , Thursday 28 October 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 115600
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ مهر, ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۶
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  برخورد با فساد موجب افزایش مشارکت در انتخابات آتی خواهد شد

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام حسین میرزایی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بعضی افراد در باره انتخاب ۲ اسفند ۹۸ و مشارکت اندک مردم تحلیل‌های گوناگونی را مطرح  می‌کردند که برخی‌ها ضعف عملکرد مجلس و دولت حاکم را باعث کاهش مشارکت دانسته و برخی هم احراز صلاحیت نشدن عده‌ای از کاندیداهایی که گرایش اصلاح طلبی داشتند را دلیل این اتفاق دانستند.

  ** مشکلات معیشتی حل نشود مشارکت مردم در انتخابات بعدی کمتر می‌شود 

  وی افزود: ‌فرضیه دوم باطل و ضعیف است زیرا چهره‌های شاخصی از جناح اصلاحات در انتخابات اخیر حضور داشتند و عده‌ای هم از چهره‌ها اصلا شرکت نکردند، لذا تحلیل اینکه علت مشارکت پایین مردم در انتخابات در ۲ اسفند ۹۸ عدم احراز مجموعه‌ای از اصلاح طلبان بود تحلیلی باطل است.

  عضو کمیسیون فرهنگی مجلس خاطرنشان کرد: ضعف عملکرد دولت و مجلس دهم باعث کاهش مشارکت در انتخابات ۲ اسفند شد لذا از همین الگو می‌توان استفاده کرده و به انتخابات ریاست جمهوری بعدی آن را تعمیم داد.

  میرزایی گفت: ‌اگر دولت و مجلس با شرایط فعلی همراه نشده و سر خط نشوند و مشکلات مردم را حل نکنند به احتمال زیاد میزان مشارکت مردم در انتخابات بعدی کمتر از قبل خواهد بود.

  ** مردم به ضعف معیشت و احساس ظلم و فساد حساس هستند 

  وی تصریح کرد: ‌باید احصا کنیم مردم به چه چیزهایی حساسیت دارند که می‌توانم به ضعف معیشت و احساس ظلم و فساد آنان اشاره کنم که متاسفانه برخی مسئولین در این باره مسبب آن هستند و اگر این موارد منجر به کاهش مشارکت مردم در انتخابات شود باید خیلی سریع آن را حل کنیم.

  نماینده اصفهان در مجلس گفت:‌ در ماجرای قرارداد ویلموتس چند نفر از نمایندگان مجلس از جمله من از وزیر ورزش و جوانان به کمیسیون اصل نود مجلس شکایت کردیم و گفتیم اگر فدراسیون فوتبال نهادی دولتی است بنابراین طبق اصل ۸۲ قانون اساسی حق نداشته که این افراد را بدون مصوبه مجلس به کار گرفته و استخدام کند و اگر هم نهادی دولتی نیست که البته وزیر ورزش چنین اذعانی دارد نباید از بیت‌المال ۱۶۲ میلیارد تومان برای قرارداد ویلموتس پرداخت شود. به همین دلیل مسئولین و مسببین این کار را به کمیسیون اصل نود مجلس کشانده و باعث تحولی در این زمینه شدیم.

  **  دغدغه طبقات ضعیف و محروم جامعه برای تامین کالاهای اساسی است

  میرزایی خاطرنشان کرد: ‌اخیرا طرح دو فوریتی در باره قیر در مجلس مطرح شد که با یک میلیون تن توزیعی قیر می‌توانیم مقادیری از جاده‌های روستایی را اصلاح و تعمیر کنیم که منجر به امیدواری برای مردم خواهد شد.

  نماینده مردم اصفهان در مجلس تصریح کرد:‌ طرح دوفوریتی دیگری درباره یارانه کالایی که شامل ۶۰ میلیون نفر می‌شود و قرار است کالا برگ را بین مردم توزیع کنند در مجلس یازدهم نهایی شود که می‌تواند دغدغه طبقات ضعیف و محروم جامعه برای تامین کالاهای اساسی رفع خواهد شد.

  برچسب ها :

  نظرات