آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ , Thursday 20 January 2022
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 115586
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ مهر, ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۹
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار استان
 •   

  قلع و قمع ۱۰۰۰ بنای غیرمجاز در مازندران/ افزایش ۲برابری قلع و قمع‌ها

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ عزیزاله شهیدی‌فر درباره اینکه جهاد کشاورزی در برابر تغییر کاربری‌های غیرمجاز در مازندران که به عنوان زنگ خطری برای استان است چه اقداماتی انجام داده، گفت: اراضی زراعی در استان مازندران از اهمیت بالایی برخوردار است و تولید هفت و نیم میلیون تنی محصولات کشاورزی در استان از همین اندک زمین‌های کشاورزی است.

  وی ادامه داد: مهاجرت از روستا و سایر استان‌ها و علاقه‌مندی به تملک زمین در استان مازندران وجود دارد که در سا‌ل‌های اخیر این اقدام شدت گرفته است و وقتی‌که خرید زمین انجام می‌شود ساخت و سازهای  غیرمجاز هم رخ می‌دهد.

  رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه جهاد کشاورزی مازندران به همراه دستگاه‌های ذیربط مانند دادگستری و دادستانی به طور جدی از غرب تا شرق استان را رصد می‌کند، افزود: جهاد کشاورزی مازندران دارای ۲۲ گشت ۱۳۱ است که پایش‌ها را در تمامی شهرستان‌ها انجام می‌دهد و گزارش‌هایی که به این سامانه اعلام می‌شود مورد بررسی قرار می‌گیرد و از ساخت و سازهای غیرمجاز جلوگیری می شود.

  این مسؤول بیان کرد: سال گذشته ۷۰۰ مورد قلع و قمع و ۶۰۰ مورد تبصره ۲ ماده ۱۰ را اجرا کردیم و ۱۰۰ مورد تبصره ۳ در استان مازندران عملیاتی شد.

  شهیدی‌فر با بیان اینکه ۶ ماهه نخست امسال نسبت به سال گذشته در تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز دو برابر عملکرد داشتیم، ادامه داد: ۶ ماهه نخست امسال یک‌هزار مورد تبصره ۲ ماده ۱۰ و ماده ۳ را اجرا کردیم.

  رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران خاطرنشان کرد: برای اینکه اراضی کشاورزی استان را نجات دهیم با هماهنگی دادستانی و دادگستری به طور جدی اقدام به قلع و قمع ساخت و سازهای غیرمجاز کردیم و تلاشمان این است از اراضی کشاورزی استان حراست کنیم.

  وی اضافه کرد: اگر متقاضی طرح یا پروژه‌ای دارد به جهاد کشاورزی مراجعه کند و مراحل قانونی را طی کند اما اگر کسی تخلفی را انجام دهد به کشاورزی استان ضرر و زیان می‌رساند.

  شهیدی فر اظهار کرد: اجرای هر طرحی در استان دارای حریم خاص خودش است و این فواصل باید رعایت شود که بستگی به نوع تولیداتی دارد که در آن طرح دیده شده است و بر اساس نوع فعالیت و میزان آلایندگی و رعایت اصول بهداشتی متفاوت است و فواصل زیست محیطی که باید رعایت شود از ۱۰۰ متر تا یک کیلومتر متفاوت است.

  برچسب ها :

  نظرات