آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۶ آبان ۱۴۰۰ , Thursday 28 October 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 115572
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۰ شهریور, ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۳
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  برترین‌های مازندرانی کنکور:

  کرونا نتوانست مانع موفقیت شود

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ سایت سازمان سنجش و آموزش کشور اسامی نفرات برتر آزمون سراسری سال ۹۹ را اعلام کرد که در گروه آزمایشی علوم انسانی علیرضا چلابیان از آمل رتبه ۲، در گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی کسری ملیحی از ساری رتبه ششم و در گروه آزمایشی علوم تجربی محمد مهدی قلی زاده از بابل رتبه ۱۰ کنکور را بدست آوردند که با آن‌ها به گفتگو پرداختیم.

  کسب رتبه ۲ کنکور بدون شرکت در کلاس‌های خصوصی

  علیرضا چلابیان دانش آموز آملی که رتبه ۲ گروه آزمایشی علوم انسانی را کسب کرد گفت: دوران کرونا اگر چه سختی‌های خودش را داشت، اما با توجه به راه اندازی  آموزش‌ها در فضای مجازی ، از بهمن ماه در این کلاس‌ها شرکت کردم.
  او که اولین سال است در کنکور سراسری شرکت کرده است و با رتبه ۲  گروه علوم انسانی می خواهد در رشته علوم قضایی و حقوق دانشگاه تهران تحصیل کند، می گوید: بدون استفاده از کلاس های خصوصی  به طور متوسط روزانه ۷ تا ۸ ساعت درس می‌خواندم و در یک ماه آخر مانده به کنکور  زمان مطالعه به ۱۰ ساعت در روز رسیده بود.
  این دانش آموز برتر مازندرانی که فقط در آزمون‌های آزمایشی موسسه‌های آموزشی شرکت کرده بود ، در خصوص شرایط سخت کرونایی و تاثیر آن بر این موفقیت می گوید: با توجه به شیوع کرونا و اعمال محدودیت در سفرها ، حضور در اماکن گردشگری یا پارکها و اجرای بسیاری از تفریحات  ممکن نبود به همین دلیل بیشتر انرژی خود را برای آمادگی آزمون سراسری صرف کردم.
  کرونا نتوانست مانع موفقیت شود
  او توکل بر خدا، تلاش و پشتکار فراوان و علاقه مندی به رشته‌های علوم انسانی را عامل کسب رتبه برتر گروه آزمایشی علوم انسانی اعلام کرد و با بیان اینکه پدرم فرهنگی و مادرم خانه دار است  از حمایت‌های آن‌ها، مدیران و معلمان مدرسه که حتی در شرایط کرونایی شرایط تحصیل و رفع اشکالات را برای دانش آموزان فراهم کرده بودند قدردانی کرد.

  کسب رتبه ۶ گروه آزمایشی ریاضی با تغییر برنامه ریزی در شرایط کرونا

  کسری ملیحی دانش آموز ساروی که رتبه ۶ گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی را کسب کرد، گفت: آخرین آزمون غیرحضوری مدرسه ۲۵ بهمن پارسال برگزار شده بود و تعطیلی مدارس تاثیر چندانی بر روند درس خواندن من نگذاشت.
  او افزود: زمزمه‌هایی از کرونا می‌شنیدم، اما فکر نمی‌کردم آ‌نقدر جدی باشد که آزمون بعدی ما در عرض دو هفته غیرحضوری شود.
  ملیحی گفت: با غیرحضوری شدن امتحان‌ها شیوه درس خواندن تغییر کرد و سعی کردم برنامه‌ای متناسب با شرایط کرونا تنظیم کنم، چون احتمال می‌دادم با توجه به شیوع کرونا زمان برگزاری کنکور تغییر کند.
  رتبه ۶ گروه آزمایشی ریاضی می‌گوید:با توجه به اینکه در شرایط کرونایی امکان بیرون رفتن  از خانه فراهم نبود، زمان استراحت را با بازی‌های خانگی پر میکردم .
  این دانش آموز برتر مازندرانی که در مدرسه تیزهوشان شهید بهشتی ساری تحصیل کرده بود، افزود: در طول روز ۱۰ ساعت را به درس خواندن اختصاص دادم.
  رتبه شش کنکور
  ملیحی با بیان اینکه هنوز تصمیمی برای انتخاب رشته و دانشگاه محل تحصیل نگرفتم، گفت: با مشورت خانواده و مشاور، رشته متناسب با علاقه مندی و نوع رتبه را انتخاب می‌کنم.

  برچسب ها :

  نظرات