آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ , Tuesday 19 October 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 115284
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۱ شهریور, ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۳
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  قدردانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران از عزاداران حسینی/ مازندران کماکان در وضعیت قرمز کرونایی

  به گزارش آوای شمال؛

   

  قدردانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران از عزاداران حسینی/ مازندران کماکان در وضعیت قرمز کرونایی

  آوای شمال/ وضعیت استان مازندران از نیمه دوم تیر ماه قرمز شد و طی این مدت آمارها روند صعودی را طی کرد به‌طوری‌که تعداد موارد ابتلای جدید در شبانه‌روز به حدود ۵۰۰ و تعداد موارد بستری به مرز ۲هزار نفر نیز رسید.

  درست است طی سه هفته گذشته روند نزولب آمارها را شاهد هستیم اما حضور مسافران طی روزهای گذشته مازندران را در وضعیت نگران‌کننده‌ای قرار دارد، استانی که دو بار به‌دلیل حضور گردشگران شرایط بحرانی را تجربه کرد.

  این روزها همه انتظار روند صعودی هم موارد ابتلا و هم بیماران بستری را دارند و این موضوع نگرانی‌های بسیاری را به دنبال داشته است و مازندران به روند کاهشی آمارها دلخوش نیستند.

  سیدعباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۶۴ بیمار مشکوک به کرونا براساس تشخیص بالینی در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

  وی افزود: در همین مدت ۵۴۴ نفر از افراد مشکوک بستری شده، از بیمارستان‌ها مرخص شدند و تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران بیان کرد: هم اکنون ۵۴۴ نفر بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی حاد مشکوک به کرونا براساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند که از این تعداد ۱۵۴ نفر در در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

  این مسؤول خاطرنشان کرد: عزاداری‌های محرم امسال در استان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی همراه بود که این مسأله نشان از درک بالای مردم مازندران دارد و جای تقدیر است.

  موسوی با اعلام اینکه وضعیت استان با وجود کاهش تعداد بستری شده‌ها کماکان قرمز است، تصریح کرد: نباید رعایت نکات بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی کمرنگ شود.

  وی گفت: امیدواریم حضورپرشمار مسافران در تعطیلات گذشته موجب خلق موج سوم کرونا در استان طی هفته‌های آتی نشود.

  فرزاد جلالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل اظهار کرد: در حال حاضر ۲۰۳ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بسترى هستند.

  وی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ۲۹ بیمار جدید بستری و ۶ بیمار هم ترخیص شدند.

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: همچنین ۴۲ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

  به گزارش فارس، طی ۲۴ ساعت گذشته در دانشگاه‌های علوم پزشکی مازندران و بابل ۹۳ مورد ابتلای جدید داشتیم و همچنین تعداد ۷۴۷ بیمار در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی سطح استان بستری هستند.

  برچسب ها :

  نظرات