آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ , Wednesday 22 September 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 115269
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ شهریور, ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۰
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  مجلس با تصویب قانون جامع از کشاورزان برنج‌کار شمال کشور حمایت کند/ روضه‌های اباعبدالله(ع) تعطیل‌بردار نیست

  به گزارش آوای شمال؛

  مجلس با تصویب قانون جامع از کشاورزان برنج‌کار شمال کشور حمایت کند/ روضه‌های اباعبدالله(ع) تعطیل‌بردار نیست

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام حسین آزادی‌کناری، امام‌جمعه هادی‌شهر  با اشاره به ارتباط مستقیم تقوا در افزایش نظم اظهار داشت: هر چه تقوا پیدا کند، نظم نیز افزایش پیدا خواهد کرد و این نشان‌دهنده رابطه مستقیم تقوا و نظم است.

  وی افزود: رعایت بهداشت و پروتکل‌های ابلاغی از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا در مجالس عزادارای از سوی مردم شریف عزادار بیانگر تقوا در وجود آنها است که هر چه تقوا در انسان افزایش پیدا کند قانون‌پذیری نیز به همان میزان افزایش پیدا می‌کند.

  امام‌جمعه هادی‌شهر با تقدیر و تشکر از مردم و مسؤولان شهری در برپایی هرچه باشکوه‌تر عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) بیان‌کرد: با وجود همه مشکلاتی که بر سر راه مسؤولان عزاداری در برپایی مراسم وجود داشت و قوانین مربوط به عزاداری متاسفانه دیر ابلاغ شد اما با این‌حال مجالس عزا در مساجد، تکیه‌ها و هیأت‌ها با همه موازین بهداشتی به نحو احسن رعایت شد تا از شیوع بیماری منحوس کرونا جلوگیری شود.

  آزادی با اشاره به طرح «هر خانه یک حسینیه» عنوان کرد: امسال محرم رنگ و بوی دیگری را به خود گرفته است که عده‌ای از مردم متدین امسال به خاطر وجود شرایط خاص به وجود آمده خانه‌های خود را تبدیل به حسینیه کردند که امیدواریم نگاه ویژه و خاص امام حسین(ع) همراه آنها باشد.

  استاد حوزه علمیه با تاکید بر این که دشمنان اسلام بیش از ۱۴۰۰ سال است که می‌خواهند نور اهل بیت(ع) را خاموش و مجالس عزای امام حسین(ع) را تعطیل کنند، تصریح کرد: مجالس و روضه‌های اباعبدالله(ع) تعطیل‌بردار نیست و مردم عاشق و دلسوخته اهل بیت(ع) با همه مشکلات یاد و نام امام حسین(ع) و یاران با وفایش را زنده نگه خواهند داشت.

  آزادی با بیان اینکه مجالس امام حسین(ع) با شکوه و عظمت خاصی همچنان در حال برگزاری است، گفت: عشق و دلدادگی به سید و سالار شهیدان هیچ گاه در این کشور حذف شدنی نیست و نخواهد بود.

  وی با انتقاد از مسافرانی که در ایام عزای امام حسین(ع) کام مردم مازندران را تلخ کرده‌اند، گفت: اگرچه عده‌ای انسان‌های بی‌مبالات که به هشدارهای مسؤولان در رابطه با عدم سفر به مازندران توجه نمی‌کنند و در ایام تاسوعا و عاشورا برای خوشگذرانی به مازندران سفر کرده‌اند و کام مازندران را تلخ کرده‌اند، اما باید عزاداران توجه کنند که دلسرد نشویم و با رعایت همه موازین بهداشتی مطیع مسؤولان باشیم.

  آزادی ادامه داد: برای مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان ستاد ملی مبارزه با کرونا سخت‌ترین موازین بهداشتی و الزامات را وضع کرده است اما آیا برای حضور مسافران در شمال کشور نمی‌تواند قانون وضع کند و از ورود مسافران به این منطقه که برای خوشگذارنی در ایام تاسوعا و عاشورا به این خطه مسافرت می‌کنند جلوگیری کند تا کام مردم عزادار تلخ نشود؟  تمام زحمات این مردم عزادار از بین نرود؟

  وی حضور پر حجم مسافران به شمال کشور را عامل شیوع ویروس کرونا دانست و گفت: مسؤولان راه انصاف را در پیش بگیرند که اگر در دو هفته آینده آمار مبتلایان به این ویروس افزایش پیدا کرد در رسانه‌ها صادقانه بگویند که آمار افزایشی مبتلایان به این ویروس به خاطر هجوم مسافران است نه هیأت‌های عزاداری که با رعایت کامل موازین، مجالس را برگزار کردند.

  امام جمعه هادی‌شهر در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه قانون حمایت از کشاورزان در مجلس تصویب شود، تصریح کرد: تا به امروز هیچ قانونی در حمایت از کشاورزان برنج کار وجود ندارد.

  وی خاطرنشان کرد: نمایندگان مجلس فقط در ایام انتخابات صحبت از حمایت کشاورزان را به میان می‌آورند و در کارزار انتخاباتی خود شعار حمایت از کشاورزان را می‌دهند اما بعد از راهیابی به مجلس هیچ کدام از آن وعده‌ها عملی نمی‌شود.

  آزادی افزود: از نمایندگان مازندرانی در مجلس و رئیس مجلس انقلابی درخواست می‌کنم تا قانونی در حمایت از کشاورزان برنج‌کار شمال مصکه در طول این سال‌ها مظلوم واقع شدند وضع کنند تا وضع معیشت آنها با مشکل روبرو نشود.

  برچسب ها :

  نظرات