آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ , Tuesday 21 September 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 115192
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ شهریور, ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۲
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار استان
 •   

  ضرورت تاخیر در مسافرت‌های غیرضروری/ از ۱۲۴ ابتلای جدید طی شبانه‌روز گذشته تا ۲۳۸ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ استان مازندران که از نیمه دوم تیر ماه امسال وضعیت قرمز کرونایی را برای دومین بار تجربه کرد همچنان در این وضعیت بسر می‌برد و شرایط خوبی را نداریم.

  با توجه به تعطیلات پیش‌رو، احتمال حضور دوباره مسافران در مازندران قوت گرفته درحالی‌که مسؤولان تاکید کردند که مردم از سفر پرهیز کنند.

  نکته جالب اینکه برخی از مسافران باوجود استان مبدا خود قرمز است وقتی وارد استان مازندران می‌شوند با این تصور که چه تفاوتی دارد استان ما هم وضعیتش قرنز و مازندران نیز قرمز است درحالی‌که باید بدانند وضعیت واحدهای بهداشتی استان و همچنین امکانات در این بخش محدود بوده و در درجه نخست باید به سلامت خود بیندیشند.

  وارد هفتمین ماه از شیوع ویروس کرونا در استان مازندران شدیم درحالی شرایط خوبی نداریم و مازندران همچنان در مدار قرمز کرونایی است.

  سید عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۹۶ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

  وی افزود: در همین مدت تعداد ۱۵۷ نفر از افراد مشکوک بستری شده، از بیمارستان‌ها مرخص شدند و تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران بیان کرد: هم اکنون ۶۵۴ نفر بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی حاد مشکوک به کرونا براساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند که از این تعداد ۱۸۶ نفر با علائم حاد تنفسی در بخش‌های ویژه بستری هستند.

  این مسؤول خاطرنشان کرد: مردم باید مسافرت‌های غیرضرور را به تأخیر بیندازند و جوانان و خانواده‌ها از سفر پرهیز کنند و سنتی را که در گذشته وجود داشت و مردم عاشورا و تاسوعا را به زادگاه خود می‌رفتند به حداقل برسانند.

  فرزاد جلالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل اظهار کرد: در حال حاضر ۲۲۴ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بسترى هستند.

  وی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ۲۸ بیمار جدید بستری و ۲۶ بیمار هم  ترخیص شدند.

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: ۵۲ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

  به گزارش فارس، طی ۲۴ ساعت گذشته در دانشگاه‌های علوم پزشکی مازندران و بابل ۱۲۴ مورد ابتلای جدید داشتیم و همچنین تعداد ۸۷۸ بیمار در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی سطح استان بستری هستند.

  برچسب ها :

  نظرات